Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

От Windows 8.1, към Windows 10?

Гост
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте, преди няколко седмици получих съобщение/известие на компютъра, че от 2023 Windows 8 няма да работи, не знам дали правилно съм разбрал и дали е вярно това нещо. Пишеше също и, че трябва да премина към друга, по-нова операционна система. Не помня къде видях това съобщение, но имам някои въпроси:

Трудно ли е човек да смени Windows 8 със Windows 10? Какво трябва да се направи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ОС ще продължи да си работи, но най-вероятно няма да получаваш обновления. Преминаването към по-нова версия е в повечето случаи елементарно и става през съветника за обновяване на самата ОС. Друг вариант е с инструмента от сайта на Microsoft.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, The-Walk!nG-Dead написа:

Стойте си на Windows 8.1 най стабилната. :)

Абе аз преди няколко месеца преминах от 8.1 на 10 и нямам оплаквания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ivan_pop написа:

Абе аз преди няколко месеца преминах от 8.1 на 10 и нямам оплаквания.

Ако не брим темите "Ма сиа ко да прая", "Син екран", "Неще да са исталира"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Nishto__1 написа:

Трудно ли е човек да смени Windows 8 със Windows 10? Какво трябва да се направи?

Може да е трудно, може да е лесно, а може и да е почти невъзможно - няма еднозначен отговор.

Какво трябва да се направи - първо да се съберат нужните данни, второ да се анализират и чак след това да се види какво се прави и как.

Харесвате ли животните, а таралежите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, The-Walk!nG-Dead написа:

Стойте си на Windows 8.1 най стабилната. :)

И аз си харесвам сегашния Уиндоус, много съм доволен от него :)

Благодаря на всички за отговорите :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Nishto__1 написа:

от 2023 Windows 8 няма да работи

Глупости, ще работи вечно.

Крайно време е да разберете, че ОС е предназначен за работа, не за харесване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Nishto__1 написа:

Здравейте, преди няколко седмици получих съобщение/известие на компютъра, че от 2023 Windows 8 няма да работи, не знам дали правилно съм разбрал и дали е вярно това нещо. Пишеше също и, че трябва да премина към друга, по-нова операционна система. Не помня къде видях това съобщение, но имам някои въпроси:

Братчед, аз получих саобщение, че печеля 200 хиляди гущера! От един тип в Нигерия!

Не се вълнувай, бе!!! Пийни още 2-3 малки!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Nishto__1 написа:

Като за начало кажи с какъв хардуер разполагаш. 10 иска повече ресурси и задължително SSD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Емил Костов написа:

и задължително SSD.

Крайно препоръчително, но не и задължително - работи и с HDD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Крайно препоръчително, но не и задължително - работи и с HDD.

Който иска да е мазохист си е ама абсолютно негово право. Даже седмица и осмица вече не използвам с хард диск. Той е само за съхранение.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Който иска да е мазохист си е ама абсолютно негово право. Даже и седмица и осмица вече не използвам с хард диск.

Което изобщо не се кара с моето твърдение, просто не е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО условие наличието на SSD за инсталация и работа с изброените OS-и.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Емил Костов написа:

Като за начало кажи с какъв хардуер разполагаш. 10 иска повече ресурси и задължително SSD.

не знам с какъв хардуер разполагам, опитах се да разбера какъв е, търсих в компютъра си, но не можах да намеря къде пише с кой хардуер съм. Отидох където е "Контролен панел", погледнах и на още едно място, но не намерих нищо конкретно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Nishto__1 написа:

че от 2023 Windows 8 няма да работи

ще работи  , но няма да получаваш ъпдейти . Аз още съм с седмица на двете машини и си работи повече от добре дори без ъпдейти .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Nishto__1 написа:

не знам с какъв хардуер разполагам, опитах се да разбера какъв е, търсих в компютъра си, но не можах да намеря къде пише с кой хардуер съм. Отидох където е "Контролен панел", погледнах и на още едно място, но не намерих нищо конкретно.

Дясно копче на старт menu и после даваш на system.

Untitled.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, JKirilov написа:

Ако не брим темите "Ма сиа ко да прая", "Син екран", "Неще да са исталира"...

Аз за разлика от теб не съм се родил научен и не ме е срам да питам и да се уча!Не е срамно да не знаеш, срамно е да не учиш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Твоят случай Попе беше прост. Ти, за разлика от геймАрите, използваш компа за работа. Всичко ти е наред и години още би било, а тръгваш да сменяш ос? Ми не си прав, пак че почти си се оправил...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, JKirilov написа:

Твоят случай Попе беше прост. Ти, за разлика от геймАрите, използваш компа за работа. Всичко ти е наред и години още би било, а тръгваш да сменяш ос? Ми не си прав, пак че почти си се оправил...

Тръгвам да сменям защото излизат нови версии на програмите които имат други изисквания и вървят тегаво или не вървят.А освен това имам два лаптопа на XP и един на 7-ца, ползвам според случая.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, ivan_pop написа:

излизат нови версии на програмите които имат други изисквания и вървят тегаво или не вървят

Да, това е единствената причина, но дали тези нови версии са по-добри...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...