Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Защо модерни западни коли имат аудио подготовка , а нямат говорители?

Бял Вълк
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 2 минути, NewRedDragon написа:

А, ти що нямаш

Те хората в САЩ, кой знае ги бракували от някоя компания и ги изхвърлили на сметището и нашио Ганьо ги взел и го докарал на село да се фука пред местните пиянки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, AAUUXX написа:

Ако решиш в последствие след кат си я купил с базово оборудване да сложиш говорители и аудио система с 4 канала ? Ще трябва да купиш освен аудио система, кабели ,говорители ,а и корите и протектори за тях. 

Ами няма. Ше караш така и ще псуваш  първия собственик.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Бял Вълк написа:

Те хората в САЩ, кой знае ги бракували от някоя компания и ги изхвърлили на сметището и нашио Ганьо ги взел и го докарал на село да се фука пред местните пиянки.

От там ихрая само за тенекии - добри пари се правят, ако имаш правилноте хо ра в САЩ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, N1K17Y написа:

Толко модерни, че още се продавала с пепелници. 

Те пепелниците за какво ги махнаха.Както и резервните гуми. Сигурно защото не е модерно вече:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Бял Вълк написа:

Те пепелниците за какво ги махнаха.Както и резервните гуми. Сигурно защото не е модерно вече:D

А изкачащите поставки за чаши защо ги махнаха :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Бял Вълк написа:

Те пепелниците за какво ги махнаха.

За да има място за модерните интерфейси!

преди 18 минути, Бял Вълк написа:

Както и резервните гуми.

Това пък за ко ти е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми липсва смукача, какво им пречеше че го махнаха незнам. Абе друго си е като опънеш смукача, тюх.:wub:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, ined написа:

Щото ако ще слушаш радио Вероника западняшките говорители ни стават, трябват ти шпициални мърътри чалга говорители.

Ама ако ша слушаш Ултра Перник  ще ти трябват туби хванати за багажника с винкели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забавни моменти от авто аудио тунунг с подръчни средства и безкрайна фантазия.

Още снимки от линка

Долби атмус система

image.png.1c6443c9cd9ad49e85e29635bb7edce5.png

Антивибро система -антишок.

image.png.42aa96a8ebb34bd9e747e7f485031b83.png

Съраунд система 

image.png.254f57cc0473fd611d049732afb5df32.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, ДзВяРа! написа:

На мен пък ми липсва смукача, какво им пречеше че го махнаха незнам. Абе друго си е като опънеш смукача, тюх.:wub:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, AAUUXX написа:

Забавни моменти от авто аудио тунунг с подръчни средства и безкрайна фантазия.

Още снимки от линка

Долби атмус система

image.png.1c6443c9cd9ad49e85e29635bb7edce5.png

Антивибро система -антишок.

image.png.42aa96a8ebb34bd9e747e7f485031b83.png

Съраунд система 

image.png.254f57cc0473fd611d049732afb5df32.png

Не му разваляй темата.Айде,малко по професионално-

ecffbae1635437b078a3720bd1194b23.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Orgasmatron написа:

Не му разваляй темата.Айде,малко по професионално-

ecffbae1635437b078a3720bd1194b23.jpg

Има и модефикация с монитори в 3D.

image.png.9444476139cff1be660c5745a5ebc6b1.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, AAUUXX написа:

Тц , говорителите както и аудио системата са опция ,тоест много по лесно ,бързо и с по малко разход за производителя да произведе корите и постави протектори във всеки автомобил от това при поискана опция от клиент да ги произведят корите и монтират персонално.

Аудио системата е опция, факт, но не съм чул говорителите в задните врати да бъдат опция. Може и аз да бъркам де. До сега съм карал 6-7 нови коли, от магазина ги вадя и такава опция никога и никъде не съм видял. 

Сега последно съм Мазда 6. Музиката е BOSE, но говорите в задните врати си има и при най-ниското ниво. Просто не са BOSE. 

Към всички: Не се хранете така грубо един друг. Тъпо е и не ви отива. 

Редактирано от ostavime (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, ostavime написа:

Аудио системата е опция, факт, но не съм чул говорителите в задните врати да бъдат опция. Може и аз да бъркам де.

Опция ще бъдат ако аудио системата не поддържа 4 канала - не знам в конкретния случай / автомобил дали е така. А може просто предишния собственик да е извадил говорителите от задните врати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, AAUUXX написа:

Опция ще бъдат ако аудио системата не поддържа 4 канала - не знам в конкретния случай / автомобил дали е така. А може просто предишния собственик да е извадил говорителите от задните врати.

Аз това казвам де, че не знам някога, някъде, на каквато и да било кола да има такава опция и никога не съм чувал за такава. Да, можеш да избираш музиката, но не и да имаш или нямаш колони в задните врати. 

Естествено, че собственика ги е извадил. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ostavime написа:

Аз това казвам де, че не знам някога, някъде, на каквато и да било кола да има такава опция и никога не съм чувал за такава. Да, можеш да избираш музиката, но не и да имаш или нямаш колони в задните врати. 

Естествено, че собственика ги е извадил. 

5.1 -7.1 са опция говорители ,както и мултимедията - дисплей ,затова предположих че говорители в задните врати са опция също, но най вероятно случая не е такъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ostavime написа:

Аудио системата е опция, факт, но не съм чул говорителите в задните врати да бъдат опция. Може и аз да бъркам де. До сега съм карал 6-7 нови коли, от магазина ги вадя и такава опция никога и никъде не съм видял. 

Сега последно съм Мазда 6. Музиката е BOSE, но говорите в задните врати си има и при най-ниското ниво. Просто не са BOSE. 

Към всички: Не се хранете така грубо един друг. Тъпо е и не ви отива. 

Това, което го обесни аз се опитах да го обесня в първия пост. Че такава опция не съм срещал и не намирам логика. Проблема е, че по-голямата част от коментиращите искат да покажат, че разбират от всичко, а реално не разбират от нищо. На жаргон Дървени философи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Бял Вълк написа:

Това, което го обесни аз се опитах да го обесня в първия пост. Че такава опция не съм срещал и не намирам логика. Проблема е, че по-голямата част от коментиращите искат да покажат, че разбират от всичко, а реално не разбират от нищо. На жаргон Дървени философи

Заглавието на темата казва друго ,върху което мислим и търсим логично обяснение.

Цитат

Защо модерни западни коли имат аудио подготовка , а нямат говорители?

В първия си пост си написал:

преди 22 часа, Бял Вълк написа:

И си викам абе я да вида въобще има ли говорители във врататите. Мрежички си има и долу са нискочестния и горе за пищялките. Пуснах лампата на телефона погледнах през мрежичките обаче говорители няма. Тоест само аудио подготовка. 

От което следва отговорите са на база заданието като въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, ostavime написа:

Аз това казвам де, че не знам някога, някъде, на каквато и да било кола да има такава опция и никога не съм чувал за такава

Според една немска статия преди години в Мерцедес има 250000 опции, примерно пепелник само на задна дясна врата...

Та едни кирливи говорители?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проверих базовия пакет оборудване за нов автомобил ,в частност VW, оказва се че за всеки модел базовия пакет е различен - за T- Roc говорителите са два ,за Golf 8 са 7 говорителя ,а за Polo PA са 4 говорителя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 17.09.2022 г. в 21:09, AAUUXX написа:

Вярно е ,по добре harman kardon и bose.

Не забравяй и Bang & Olufsen...

преди 33 минути, JKirilov написа:

Тю, нямам задни врати да проверя...:doh:

Хаха и аз така! 😀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, AAUUXX написа:

Проверих базовия пакет оборудване за нов автомобил ,в частност VW, оказва се че за всеки модел базовия пакет е различен - за T- Roc говорителите са два ,за Golf 8 са 7 говорителя ,а за Polo PA са 4 говорителя.

Как така са нечетен брой?На тавана ли има един?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, ivan_pop написа:

Как така са нечетен брой?На тавана ли има един?

Два говорителя - ниски и два високочестотени отпред ,два говорителя на задни врати и един субуфер говорител.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...