Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютърът ми забива

comp-rider000
 Сподели

Виж решението Разрешен от plamen_petrov_80,

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следният проблем: Компютърът ми забива при включване на ново устройство към него, например при свързване към проектор. Другите устройства спират да работят ( например мишката) и трябва да се рестартира постоянно. Какъв може да е проблема? Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало не е лошо да кажеш частите на компа кви са :D  Във Event Viever има ли някакви грешки записани ? При забиването син екран ли ти дава,или директно забива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мишката и клавиатурата спират да работят като включа проектора. Може ли проблема да е с проектора? Свързан е към компа с кабел 10 метра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напълно възможно,но без допълнителна информация като частите на компа,с какво захранване е,и къв проектор мъчиш да ръгаш,няма как да ти се каже :D  Най лесния вариянт е просто да пробваш да включиш нещо друго вместо проектора и си проличи,но на мен ми намирисва че усбто не може ти захрани проектора и за тва ти забива,но може и да греша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента не мога да кажа за частите, защото е служебен и не е при мен. Но аз си мисля, че е от кабела на проектора, защото освен, че е доста дълъг има и преходник от hdmi към такъв за монитор. Но друг вариант да го свържа нямам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, to4uu написа:

Здравейте, имам следният проблем: Компютърът ми забива при включване на ново устройство към него, например при свързване към проектор. Другите устройства спират да работят ( например мишката) и трябва да се рестартира постоянно. Какъв може да е проблема? Благодаря!

Компютърът ми забива - FORMAT С:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вариантите са много, за да ти се случва подобно нещо. Така не може да се каже! Все пак вероятни причини за проблема

1. Захранване, хубаво е да се тества с друго ако имаш възможност.

2. Проблем с USB постове или с контролер за USB портовете.

3. Проблем с дъното.

4. Софтуерен проблем ( малко вероятно, но има и такава възможност).

5. Повреден проектор, но ти казваш като включва друго устройство.

преди 16 минути, dimy написа:

Компютърът ми забива - FORMAT С:

И ако проблемът не е софтуерен какво правим?! - една ненужна процедура! 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Компютъра - настолна машина ли е или лаптоп?

Ако е лаптоп - забива ли ако работи на батерия при включването на проектора?

Обяснете точно от какъв порт на компютъра излиза видео сигнала, колко е дълъг кабела до преходника и в какъв видео вход влиза сигнала.

Този проектор с друг компютър ползван ли е?

Компютъра и проектора вземат ли ток от един и същи ел. контак? Ако не - какво става ако са от един и същи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Компютъра - настолна машина ли е или лаптоп?

Ако е лаптоп - забива ли ако работи на батерия при включването на проектора?

Обяснете точно от какъв порт на компютъра излиза видео сигнала, колко е дълъг кабела до преходника и в какъв видео вход влиза сигнала.

Този проектор с друг компютър ползван ли е?

Компютъра и проектора вземат ли ток от един и същи ел. контак? Ако не - какво става ако са от един и същи?

Настолен компютър; Не е ползван с друг компютър /утре ще пробвам/; Токът е от различни контакти;

HDMI кабела от проектора преминава през преходник и се свързва с компютъра в DVI порт. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ДзВяРа! написа:

Има ли причина постоянно да го включваш/изключваш този проектор, не може ли да стои постоянно включен?

Имам предвид включване и изключване след използване. Към компютъра си стои винаги свързан.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, to4uu написа:

Токът е от различни контакти

преди 40 минути, plamen_petrov_80 написа:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, цър-вул написа:

На 10м...

И не може нито едно от двете устройства да се премести за проба ...

Човечеството отдавна е измислило удължителя ... така, че ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако можех, щях да ги преместя. Компютърът е в един край на залата, а проектора монтиран със стойка на тавана...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение

Не е поникнал там сам, сложен е от човек, може да бъде свален от човек.

Щом е зала пригодена за това - със сигурност трябва да е мислено какво се прави при проблем с медия, кабели и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Според мен проблема е в компютъра. Ако продължава да ти прави проблеми на твое място аз бих го сменил или бих го занесъл на техник.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Само не разбрах как се реши проблемът. Нищо, че е маркирано такова.

Сигурно е отрязал кабелите и всичко е тръгнало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...