Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за стриймване на филми

Виж решението Разрешен от Captain Teemo on duty,

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си стриймвам филми от компютъра на XBox One, и имам инсталиран там Media Player . Всичко съм си направил, медиа сървър, и трябва да сложа видеата там в папка videos. Проблема ми е , че малките клипчета ги възпроизвеждам от конзолата на ТВ то, но един филм днес си свалих 8 гб 1080p и не ще. Опитах с друг филм който е 700 мб и с него не ще. Само малките клипчета да кажем до стотина мб. Интернета ми е слабичък. Искам да питам колко бръз трябва да е за да си стриймвам филм от 10 гб 1080п. ? 

Ето моя нет колко е сега, направен със speedtest  

2022-10-02_184304.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на каква скорост си по договор такава скорост имахме почти всички преди 15 години . Вече всеки трябва да има без проблем скорост до 100 дори над 100 мбпс .

аз се чудя с такава скорост как отваряш сайтове .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, от телефона си подавам на копютъра, имам интернет но не е бръз. Свалям торенти с 2 мб, по точно до 2 мб. Ако трябва ще си взема и по бръз нет по кабел, но не съм го направил понеже не живея постоянно на адреса. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, adersa написа:

на каква скорост си по договор такава скорост имахме почти всички преди 15 години . Вече всеки трябва да има без проблем скорост до 100 дори над 100 мбпс .

Какво общо има скоростта (капацитета) на ISP, с LAN?

Kъм автоеа: Алде сега дай малко инфо за цялата тая схема - кодеци, връзки, мрежа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Безжично съм свързал и компа и конзолата към телефона с хотспот, и пускам филмите с pot player. Направил съм си връзката помежду конзолата и компа както си пише в нета. Всички настройки и като вляза в media player на конзолата там има папки за снимки , видеа и т.н. Само от дял C ,юзър, видеос - само там се вижат. И няма проблем. Но тръгват само малките клипчета а големите не щат. Колко ли бръз нет трябва да имам за да стриймвам 10 гб филм ? Нета на телефона ми е зле аз съм корпоративен и уж бил бръз ,ама не е. Щото в нас не е чак толкова бръз а като изляза от блока една пряка до нас скороста стига до 100 мб. А в нас е от 7-8 до 15 мб макс. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Росен 2 написа:

Безжично съм свързал и компа и конзолата към телефона с хотспот,

Меко казано - несериозно.

преди 5 минути, Росен 2 написа:

Колко ли бръз нет трябва да имам за да стриймвам 10 гб филм ?

Колкото и да е бърз "нета" нема да стане тая работа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа, прав си. Спомням си навремето в друго жилище имах бръз нет с кабел и пак опитвах да направя номера, но не стана. В смисъл беше по добре от сега, но 10 гб филм сечеше страхотно и спичаше, направо беше негледаем и се отказах. Но поне тръгваше а сега ми дава грешка .  По всичко личи че ще си гледам филмчето на малкия монитор :), ама си немах друга работа та рекох поне да пробвам . Все пак благодаря за отговора, чвно няма смисъл да се набутвам с допълнителен нет. Няма да стане стриймър от мен :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложи един какъв да е по-нов рутър (без достъп до интернет) и зад него си стримвай
Така може "да стопиш лагерите" на телефона

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Росен 2 написа:

Да ти кажа, прав си. Спомням си навремето в друго жилище имах бръз нет с кабел и пак опитвах да направя номера, но не стана. В смисъл беше по добре от сега, но 10 гб филм сечеше страхотно и спичаше, направо беше негледаем и се отказах. Но поне тръгваше а сега ми дава грешка .  По всичко личи че ще си гледам филмчето на малкия монитор :), ама си немах друга работа та рекох поне да пробвам . Все пак благодаря за отговора, чвно няма смисъл да се набутвам с допълнителен нет. Няма да стане стриймър от мен :)

Защо просто не си изтеглиш филма/мите и да си ги "пуснеш" на тв-то, като бял човек?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото медиа плеъра на тв то не ми чете субтитрите, на някаква маймуница ми ги изписва и няма опция да се оправи, телевизора ми е старичък. А и нямам големи флашки имам до 8 гб. Само с кабел ще стане, но разстоянието е около 4 метра..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само с кабел ще стане, но разстоянието е около 4 метра..

Между, кои устройства са тези 4-5 метра?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между компа и тв то

Изходи на видеокартата?Съответно вход,на телевизора?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Orgasmatron написа:

Както каза цър-вул,оправи си нет-а.Или:1.4 2.0

Да.. това ще е решението в края на крайщата . Благодаря за отговорите момчета !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако, има  Plex за Xbox, инсталирай плеъра на Xbox One,

Plex сървъра на компютъра. Конфигурирай папката с филми.

Добави устройството (Xbox), като напишеш кода за да се добави.

Желателно е и двете устройства да са свързани по LAN кабел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Росен 2 написа:

Защото медиа плеъра на тв то не ми чете субтитрите, на някаква маймуница ми ги изписва и няма опция да се оправи,

Пробвал ли си да смениш кодировката на субтитрите на UTF 8 И би трябвало да се оправят

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно самата конзола не поддържа формата на видеото. 

Video, photo, and audio FAQ for Xbox Media Player app | Xbox Support

преди 2 часа, Росен 2 написа:

не ще

Какво ще рече? Каква грешка точно дава?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Raze написа:

Най-вероятно самата конзола не поддържа формата на видеото. 

Дали? Или пак не разбра казуса....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, NewRedDragon написа:

Дали? Или пак не разбра казуса....

А ти какво разбра? 15 мегабита са около 2 мегабайта/секунда, това е предостатъчно за 1080p видео възпроизвеждане, особено на филми от по 700 мегабайта. Ако да кажем филма е час и половина, се падат малко под 8 мегабайта на минута минимум, това ще върви и на 5-6 мегабита без проблеми. Все пак говорим за конзола, която чете специфични формати и кодеци, още повече, че е модел от преди ~10 години, не е компютър!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Mr. ?? написа:

Ако, има  Plex за Xbox, инсталирай плеъра на Xbox One,

Plex сървъра на компютъра. Конфигурирай папката с филми.

Добави устройството (Xbox), като напишеш кода за да се добави.

Желателно е и двете устройства да са свързани по LAN кабел.

Брат, стана с тоя плекс, да си жив и здрав, трудно настроих нещата но нямам проблем, сега без кабел си пуснах филм 10 гб с моя умрял нет имам си и субтитри на български. Не го знаех тоя флекс , страхотен е, има го за xbox one .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Росен 2 написа:

нямам големи флашки имам до 8 гб

На тази флаш памет можеш да качиш спокойно филм 700 мегабайта, дори и по-голям. Въпросните филми от по 700 мегабайта, които не тръгват през мрежата, четат ли се на конзолата през флаш паметта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...