Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Телефон с Андроид не зарежда от Гугъл плей

Стоян Дамянов
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте ! На телефон Alcatel POP4 ( 6 ) инча сложих нова сим карта и да започна на чисто му върнах фабричните настройки. След рестартирането не може на свали нищо от Гугъл плей. При активиране на GMAIL ми разпознава фейсбук, инстаграм, туитър, зарежда потребителско име с пароли но не ги отваря. Изписва операцията не може да бъде изпълнена или нещо такова ........... Занесох го в Yettel  и от там вдигнаха ръце, та за това тук питам !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снимай или напиши точната грешка и я потърси в гугъл. Със сигурност ще има решения. Пробвай и с друг профил. Пробвай и с друга интернет връзка - мобилна или WiFi, не е ясно с каква си пробвал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Стоян Дамянов написа:

Здравейте ! На телефон Alcatel POP4 ( 6 ) инча сложих нова сим карта и да започна на чисто му върнах фабричните настройки. След рестартирането не може на свали нищо от Гугъл плей. При активиране на GMAIL ми разпознава фейсбук, инстаграм, туитър, зарежда потребителско име с пароли но не ги отваря. Изписва операцията не може да бъде изпълнена или нещо такова ...........

Сложи си картата в един нормален телефон и това нещо го изхвърли в кошчето. НЕ СЕ поддържа вече!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Сложи си картата в един нормален телефон и това нещо го изхвърли в кошчето. НЕ СЕ поддържа вече!

Кое? Андроид 6.0 ли? alcatel Pop 4+ - Full phone specifications (gsmarena.com)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

В грешка си ! Със старата карта работеше перфектно !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Raze написа:

Снимай или напиши точната грешка и я потърси в гугъл. Със сигурност ще има решения. Пробвай и с друг профил. Пробвай и с друга интернет връзка - мобилна или WiFi, не е ясно с каква си пробвал.

Пробвах и с мобилни данни и с три различни WIFI

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е хубаво, аз съм в грешка! Успех в начинанието. И знай, че картата няма нищо общо с телефона. Той може да работи и без нея! 

преди 7 минути, Стоян Дамянов написа:

Пробвах и с мобилни данни и с три различни WIFI

Върнал си му фабричните настройки. Каквото и да е работило преди сега вече не работи, щото не се поддържа вече. Няма как да минат updates, а не минават сещаш се защо! 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Е хубаво, аз съм в грешка! Успех в начинанието. И знай, че картата няма нищо общо с телефона. Той може да работи и без нея! 

Върнал си му фабричните настройки. Каквото и да е работило преди сега вече не работи, щото не се поддържа вече. Няма как да минат updates, а не минават сещаш се защо! 

Това ми хареса ! Имах и аз такова подозрение, но не бях сигурен в себе си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Стоян Дамянов написа:

Това ми хареса ! Имах и аз такова подозрение, но не бях сигурен в себе си.

Не го казвам, за да ти хареса а защото е така. Имам подобна машина само че е HUAWEI. Със същите параметри е. Ползвам го само за телефония.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Не го казвам, за да ти хареса а защото е така. Имам подобна машина само че е HUAWEI. Със същите параметри е. Ползвам го само за телефония.

Съгласих се с теб наистина ! Без ирония !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Стоян Дамянов написа:

Съгласих се с теб наистина ! Без ирония !

Той производителят така го прави. Да купуваш новото. Умишлено ти извива ръцете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Той производителят така го прави. Да купуваш новото. Умишлено ти извива ръцете.

Сгреших, че го занулих. Щях да го ползвам за една две седмици докато ми върнат моя от ремонт, ама ще намеря друг начин да съм в час !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Стоян Дамянов написа:

Сгреших, че го занулих. Щях да го ползвам за една две седмици докато ми върнат моя от ремонт, ама ще намеря друг начин да съм в час !

Напротив! Не си сгрешил. Просто както работи в един момент щеше да спре и ти ще се чудиш какво се случва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Стоян Дамянов написа:

Виж в XDA дали има случайно някой ром за него 

пп. А пробва ли все пак да включиш и мобилни данни и WIFI едновременно докато опитваш да сваляш от гугъла и съответно да дадеш разрешение в настройките

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Coco1 написа:

Виж в XDA дали има случайно някой ром за него 

пп. А пробва ли все пак да включиш и мобилни данни и WIFI едновременно докато опитваш да сваляш от гугъла 

Оказа се, че турбото е включено и тегли от двете. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако реално софтуерно не се поддържа и няма какво да се стори, в такъв случай може да инсталирате алтернативен магазин за приложения, а те са много. Нали на Huawei им блокираха Google Play, и го замениха с алтернативен без проблем. 
Друг вариант е да инсталирате съвременен Андроид, но Go Edition. Те са предназначени за хардуерно слаби устройства, като Вашето. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде стига с това слабо устройство! Че не е топ модел е ясно, но е с 2 GB RAM и 8 ядрен процесор, както писах и по-горе. Освен това

преди 20 минути, Soviet Soldier написа:

Андроид, но Go Edition

е съвместим само с няколко устройства, според What is Android Go, what does it feature, and which devices run (pocket-lint.com)

Цитат
  • Nokia C21
  • Nokia C21 Plus
  • Nokia C2 2nd edition
  • Ulefone Note 7
  • Alcatel 1
  • Samsung Galaxy J2 Core
  • ZTE Blade L8

а и автора май си е решил проблема. Това не е PC, да инсталираш каквото искаш. Става въпрос за подкарване на функционалност на самата ОС, не за някое специфично приложение! Ако става въпрос, има и lineage OS, но въпроса е дали някой я е портнал за въпросното устройство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

Я кажи - освен марката и модела!

Щото Huawei Y6 (2017) - 16GB 2GB RAM, Android 6.0 (Marshmallow), EMUI 4.1 - си има и GMS, и HMS. Ъпдейтва без проблеми и от двете места, макар понякога да се назлъндисва.
Отделно - от външни APK пакети.

Тази вечер ... не си в час.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Raze написа:

Хайде стига с това слабо устройство! Че не е топ модел е ясно, но е с 2 GB RAM и 8 ядрен процесор, както писах и по-горе.

Абсолютно слабо си е устройството, а с тия 2гб рам, като се отворят повече от 2 приложения, почват да излитат и да се стартират наново. Даже най-елементарните, като ФБ, Месенджър и подобни са станали много по-тежки, отколкото преди 5 години. Такъв телефон към днешна дата си е абсолютно слаб и муден. 

Относно инсталирането на GO, но ако така и така не работи, ща да не си направи експеримента? Може и да пробва с 9-ката, тя също ще тръгне на тоя хардуер. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, jhoro написа:

Я кажи - освен марката и модела!

Щото Huawei Y6 (2017) - 16GB 2GB RAM, Android 6.0 (Marshmallow), EMUI 4.1 - си има и GMS, и HMS. Ъпдейтва без проблеми и от двете места, макар понякога да се назлъндисва.
Отделно - от външни APK пакети.

Тази вечер ... не си в час.

Ти не разбра ли , че Емо винаги има същите неща като всички тук в форума ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, adersa написа:

Ти не разбра ли , че Емо винаги има същите неща като всички тук в форума ;)

Няма лошо, че има - човекът е колекционер.
Кофти е, че не знае как да ги ползва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...