Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръка за по добра видео карта

Препоръчан отговор

Колега, най-просто, има сайтове за тези изчисления. Например тук съм задал твойте параметри: https://technical.city/en/system-requirements/genshin-impact

От тук се вижда, че покриваш минималните озисквания, но не и препоръчителните!

Съответно на минимални настройки ще играеш, но за средни и високи настройки...не става. Като казвам не става - има се предвид че е под 60fps.  А под 60fps никой не приема за нормално да се играе, просто не е адекватно.

Може да видиш минимални изисквания, и при какво качество - какво ще ти трябва.

Има сайтове в които въвеждаш данните на компа си и ти показва коя част куца спрямо другите и кое до какво може да ъпдейтнеш смислено и безболезнено.

Тук: https://pc-builds.com/bottleneck-calculator/

Картите са доста евтини спрямо преди 1 година! Захранванията не са скъпи. Имайки предвид бюджета ти, можеш и захранването да обновиш и картата.

На повечето сайтове на производители на захранвания има калкулатори, които ти показват твойте части колко вата захранване искат. 

Ето тук например за твоята конфигурация ползваш около 300вата само, като не съм задал хард и оптично устр. https://www.coolermaster.com/power-supply-calculator/

На сина ми компа е с Ryzen 3 3200g + 26Gb Ram + GTX1060 6Gb  и си действа с 550вата захранване, което е около 100лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

За да се играе една игра нормално е препоръчително да си близо до препоръчителните изисквания, отколкото мининалните. Играта препоръчва 4ядрен 8тредов процесор (на автора е  4ядрен/4тредов, което има значение за 1low 0.1low кадрите (а това са микронасичанията) А за да се играят гладко мултиплейър игрите в днешно време гладко без насичания си иска по-силен процесор препоръчително (да не кажа задължително) 6ядрен. Ако проблема е видео картата винаги може да се намалят настройките на играта. Препоръчвам на автора да смени цялата платформа, смисъл да пробва първо с нова видео карта, но играта ако пак не  върви задоволително, трябва смяна на платформата, запази рам паметта и купи като минимум 12400/f или ryzen 5500/5600(X)(тези процесори слагат в малкия си джоб i7 6700K) и някое дъно от B серия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...
на 15.10.2022 г. в 18:59, Евгени Богданов написа:

Здравейте,бихте ли ми препоръчали някоя карта,която да е по добра от тази Видеокарта    AMD Radeon (TM) R9 200 Series  (2 GB) , другите части на компа са ми  QuadCore Intel Core i5-6400, ASRock B150M-HDV

Трябва ми главно за играта Genshin Impact,и в момента върви но започна да си личи че почва да и е слабичка.

Препоръчвам ти някоя серия на RX.. например RX470.. ако сложиш някоя по-мощна видео карта е възможно да ти ботълнеква и ще изпитваш лаг 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...