Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръка за по добра видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте,бихте ли ми препоръчали някоя карта,която да е по добра от тази Видеокарта    AMD Radeon (TM) R9 200 Series  (2 GB) , другите части на компа са ми  QuadCore Intel Core i5-6400, ASRock B150M-HDV

Трябва ми главно за играта Genshin Impact,и в момента върви но започна да си личи че почва да и е слабичка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До 400 450лв и по възможност горе долу пак да са толкова ватове като захранване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Raze написа:

Какви да са ватовете? Не си дал марка и модел на захранването.

Той визираше да харчи (ивисква) колкото наличната му сега карта, обяче ..

Radeon 200 series

Коя точно е тя? Виж там GPU-Z какво ще ти подскаже.

Също така сигурен ли си, че ползваш оптималните драйвери и че точно видеото само ти е спънката? Кое колко се натоварва при игра?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става съвсем ясно какво имаш сега, но предполагам, че е r9 270. Най-добре търси запазена rx 4/570 4gb версията, 2-ра ръка за около 150 лева. Достатъчн ъпгерйд за играта ти и не се набутваш с почти тройна цена за нисък клас дърт боклук. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, N1K17Y написа:

Не става съвсем ясно какво имаш сега, но предполагам, че е r9 270. Най-добре търси запазена rx 4/570 4gb версията, 2-ра ръка за около 150 лева.

Добре е да не гадаем!

В момента в друг форум гледам тези:

BIOSTAR RX 560 4GB - може да вземе за 110 лв.

GIGABITE RX 460 4GB - 90 лв.

ако се спазари може и по-тънко да мине.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази игра я има и за мобилни устройства, така че и на вграденото видео в процесора ще върви добре, макар и на по-ниска резолюция и настройки. Все пак е добре да се даде и точния модел на видеокартата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не разбирам от r9 200 серии

но процесора не  ти е нещо особено 

аквивалента на gtx 1050 ti e максимума 

пп

а аз съм се оринентирал да си взема нещо от новите процесори  100 ядрени и  втора ръка gtx 1070 минимум

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещата от GPU-Z ,Драйвърите са последните който могат да бъдат за тая карта(вече я спряха от подръжка)

cccccc.gif

vvvvv.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш опции, избери си. Остана да кажеш и за захранването, както питах.

Според ID-то излиза R9 270. Тази карта трябва да е предостатъчна за въпросната игра да изкара около 40 кадъра на 1080p резолюция и високи настройки. Ако искаш повече кадри, намали настройки и резолюцията. Другите варианти за по-нови и мощни видеокарти съм ти ги дал. Предложените втора употреба са със същата производителност като сегашната ти видеокарта.

И намирам драйвер от 2022 година, който би трябвало да е достатъчно актуален:

AMD Radeon™ R9 270 Drivers & Support | AMD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че по-основният проблем е пърформънса на самата система макар да не е от най-старите, които могат да се срещнат! Един ъпгрейд на дъно, процесор, рам биха били по-смислена инвестиция за тази игра от колкото друга видеокарта ... поне на този етап!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема за играта е единствено във видеото,просто вече и идва слабичко,всичко друго си е окей по системата,имам си 16 рам ssd и прочие,просто ъпдейтнаха графиките и видео картата започна да е слабичка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Евгени Богданов написа:

Проблема за играта е единствено във видеото,просто вече и идва слабичко,всичко друго си е окей по системата,имам си 16 рам ssd и прочие,просто ъпдейтнаха графиките и видео картата започна да е слабичка.

Така си мислите само, че проблема ви е виеото! Знаете ли , че ако пример премините на по-нова конфигурация, дори да не е най-последно поколение, нещо от рода на intel i3 10100f/b460 дънце и 16GB Рам , ако вашата e DDR3 за около ~500лв. кадрите в играта може да се увеличат с над 50%?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JohnTRIVOLTA написа:

Така си мислите само, че проблема ви е виеото! Знаете ли , че ако пример премините на по-нова конфигурация, дори да не е най-последно поколение, нещо от рода на intel i3 10100f/b460 дънце и 16GB Рам , ако вашата e DDR3 за около ~500лв. кадрите в играта може да се увеличат с над 50%?

Я дай някакъв такъв пример? По-горе съм дал видео с въпросните игра и видеокарта, като според описанието процесора е Ryzen 5 1600, който е с по-слаб single core от i5-6400. Въпросната игра почти не товари процесора, както се вижда от видеото, така че няма как в случай той да е проблема. Както казах, намаляват се настройките и евентуално резолюцията и играта ще се играе нормално, все пак това е игра, която я има и за мобилни устройства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Raze написа:

Я дай някакъв такъв пример? По-горе съм дал видео с въпросните игра и видеокарта, като според описанието процесора е Ryzen 5 1600, който е с по-слаб single core от i5-6400. Въпросната игра почти не товари процесора, както се вижда от видеото, така че няма как в случай той да е проблема. Както казах, намаляват се настройките и евентуално резолюцията и играта ще се играе нормално, все пак това е игра, която я има и за мобилни устройства.

Веднага ти давам пример с голямото дете, което играе тази игра. Преди компютъра беше с E3-1230 v2 /16РАМ 1600MHz/ SSD Sata /GTX 1060 . На Heaven правише около 850 точки. След като ъпнахме компа с i5 11400f и 32GB ram , NVME точките са 1450 някъде.

@Raze я си сложи RTX3070 на неговият комп да видиш какво ще се получи. Дали и половината перформънс ще видиш от картата , която виждаш сега!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Веднага ти давам пример с голямото дете, което играе тази игра. Преди компютъра беше с E3-1230 v2 /16РАМ 1600MHz/ SSD Sata /GTX 1060 . На Heaven правише около 850 точки. След като ъпнахме компа с i5 11400f и 32GB ram , NVME точките са 1450 някъде.

Сравняваме в случая 6 поколение интел, ти даваш пример с второ поколение, който е много по-стар и слаб!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Raze написа:

Сравняваме в случая 6 поколение интел, ти даваш пример с второ поколение, който е много по-стар и слаб!

Поколението да сме точни е 3то, но и това да е проблема. Аз  твърдя, че видеото му е достатъчно за тази игра и с ъпгрейд на системата ще се оправи пърформънса, защото имам и NVidia GT710 2GB колкото за картина. И с нея съм правил експеримент с играта. На 11тото поколение интел система върви доволно на FHD макар и на медиум.... може и на LOW да е било , не помня, но се играеше добре!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за каква DDR3 рам говорите,като аз съм с DDDR4 :D

преди 5 часа, Raze написа:

Имаш опции, избери си. Остана да кажеш и за захранването, както питах.

Според ID-то излиза R9 270. Тази карта трябва да е предостатъчна за въпросната игра да изкара около 40 кадъра на 1080p резолюция и високи настройки. Ако искаш повече кадри, намали настройки и резолюцията. Другите варианти за по-нови и мощни видеокарти съм ти ги дал. Предложените втора употреба са със същата производителност като сегашната ти видеокарта.

И намирам драйвер от 2022 година, който би трябвало да е достатъчно актуален:

AMD Radeon™ R9 270 Drivers & Support | AMD

С тоя драйвър който си дал ми показва това и ме праща тук https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-kb182

Без име.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Евгени Богданов написа:

Не знам за каква DDR3 рам говорите,като аз съм с DDDR4 :D

Първоначално не обърнах внимание с какво дъно сте и за това пиша : " ако вашата e DDR3" никъде не съм изразил твърдение, че вашата е такава!

Сега погледнах дъното, че е с DDR4. Още по-добре в случая, може да мините с ъпгрейд на дъно и процесор само !

преди 31 минути, Raze написа:

...който е много по-стар и слаб!

Ще го бие само в някоя синтетика на сингъл тред и до там!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесора си е напълно достатъчен за въпросната игра, както вече казах, също и видеокартата. Не е ясно на каква резолюция се играе, на какви настройки и какви са кадрите. Както и дали е пробвано на ниски настройки и ниска резолюция.

преди 29 минути, Евгени Богданов написа:

С тоя драйвър който си дал ми показва това и ме праща тук https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-kb182

Избираш си ОС и даваш download по-надолу. При мен тръгва да се тегли нормално избрания драйвер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Raze написа:

Процесора си е напълно достатъчен за въпросната игра, както вече казах, също и видеокартата. Не е ясно на каква резолюция се играе, на какви настройки и какви са кадрите. Както и дали е пробвано на ниски настройки и ниска резолюция.

Избираш си ОС и даваш download по-надолу. При мен тръгва да се тегли нормално избрания драйвер.

Аз за изтеглянето го изтеглям,по време на инсталацията го дава,просто казва че тая видео карта вече не се подържа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...