Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос относно батерията на Xiaomi Redmi note 11 pro 5G

didito_84
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте, бях с Huawei P40 Lite,но го смених с  Xaomi redmi note 11 pro. Моля да ми кажете ,нормално ли е за 6-7 Мин да пада батерията с 1%,без да играя игра - започнах да му  разглеждам менюто и тази батерия от 100% падна на 80 за няма и 40 мин и телефона много загря и отзад и от пред(пареше). Аз мисля ,че не би трябвало да пада така бързо батерията!  Пратих го за рекламация. Чаках 1 месец и накрая ми го замениха с чисто нов, нооо и той е така- много бързо пада батерията. Днес сутринта го заредих ,като докато го зареждах бях спряла нета . В момента в който махнах кабела и включих мобилните данни и след 1 Мин без ползване беше 98%. Нормално ли е това? Не знам вече какво да правя?! Самата марка ли е такава да не държат батериите им?Huawei P40 Lite. ми е на 2 години и при постоянно ръчкане,игра на игри и гледане в YouTube  и държи ден и половина!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

имам абсолютно същият модел - нямам такива ядове

най много ток дърпа 120хц на дисплея - свали на 60хц и виж как е

дори и при игра не ми е загрявал ...

разрови се в настройките и си спирай всичко излишно !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спри 5G-то и мини на 4 и пробвай пак! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, mr. 5r0ff написа:

имам абсолютно същият модел - нямам такива ядове

най много ток дърпа 120хц на дисплея - свали на 60хц и виж как е

дори и при игра не ми е загрявал ...

разрови се в настройките и си спирай всичко излишно !

Напълно съгласен,моя при цял ден яко ровене + музика от ютуб и блутот слушалки спокойно си изкарва 8 часа и има още,а ако го ползвам нормално,2 дена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, didito_84 написа:

Спряла съм го!

И на 4G пак пада батерията и телефонът грее? Да не е сложен в калъф? Ако е така махни го от калъфа и пробвай без него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вирус, който да товари постоянно процесора и затова и да загрява?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, plmen88 написа:

Вирус, който да товари постоянно процесора и затова и да загрява?

Едва ли! При втори телефон нов се случва същото. По скоро дефектна партида или както си мисля слагане в калъф, където телефонът не може да се охлажда! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Едва ли! При втори телефон нов се случва същото. По скоро дефектна партида или както си мисля слагане в калъф, където телефонът не може да се охлажда! 

А, ако се инсталира едно и също проблемно приложение и на двата телефона? Не знаем потребителя какво е инсталирал и на двата, но съм сигурен, че е едно и също.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, plmen88 написа:

А, ако се инсталира едно и също проблемно приложение и на двата телефона? Не знаем потребителя какво е инсталирал и на двата, но съм сигурен, че е едно и също.

И това е вярно! Не го премислих! 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, didito_84 написа:

Здравейте, бях с Huawei P40 Lite,но го смених с  Xaomi redmi note 11 pro. Моля да ми кажете ,нормално ли е за 6-7 Мин да пада батерията с 1%,без да играя игра - започнах да му  разглеждам менюто и тази батерия от 100% падна на 80 за няма и 40 мин и телефона много загря и отзад и от пред(пареше). Аз мисля ,че не би трябвало да пада така бързо батерията!  Пратих го за рекламация. Чаках 1 месец и накрая ми го замениха с чисто нов, нооо и той е така- много бързо пада батерията. Днес сутринта го заредих ,като докато го зареждах бях спряла нета . В момента в който махнах кабела и включих мобилните данни и след 1 Мин без ползване беше 98%. Нормално ли е това? Не знам вече какво да правя?! Самата марка ли е такава да не държат батериите им?Huawei P40 Lite. ми е на 2 години и при постоянно ръчкане,игра на игри и гледане в YouTube  и държи ден и половина!

Самата MIUI е зле оптимизирана, по тази причина и не държат дълго, напълно нормално е. Можете ако имате много приложения, да прегледате каква част от тях се изпълняват и на заден план, когато не ги ползвате, и да им забраните ръчно. Също така ползвайте тъмните теми, защото това е amoled дисплей, или иначе казано там където изобразява черен цвят пикселите са изключени и не консумират енергия. Фактически в тъмния режим консумират енергия само светещите пиксели, които сумарно са много малко, докато при ползване на светла тема фона е светъл, много пиксели се задействат, съответно и много енергия се консумира. 
Има и един друг интересен нюанс, процесорът на стария Ви Huawei е изпълнен по по-съвременна 7нм технология, докато този при Xiaomi e по 12нм или обяснено по максимално прост начин, колкото по-ниско е това чисто, толкова по-малки и икономични са транзисторите в самия чип. 
Като цяло факторите са много, нещата далеч не опират само до обема на батерията. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Soviet Soldier написа:

Самата MIUI е зле оптимизирана, по тази причина и не държат дълго, напълно нормално е. Можете ако имате много приложения, да прегледате каква част от тях се изпълняват и на заден план, когато не ги ползвате, и да им забраните ръчно. Също така ползвайте тъмните теми, защото това е amoled дисплей, или иначе казано там където изобразява черен цвят пикселите са изключени и не консумират енергия. Фактически в тъмния режим консумират енергия само светещите пиксели, които сумарно са много малко, докато при ползване на светла тема фона е светъл, много пиксели се задействат, съответно и много енергия се консумира. 
Има и един друг интересен нюанс, процесорът на стария Ви Huawei е изпълнен по по-съвременна 7нм технология, докато този при Xiaomi e по 12нм или обяснено по максимално прост начин, колкото по-ниско е това чисто, толкова по-малки и икономични са транзисторите в самия чип. 
Като цяло факторите са много, нещата далеч не опират само до обема на батерията. 

Изключително изчерпателен отговор! Благодаря ви! Така се получава явно като човек не разбира от техника и купува просто ей така, защото ми го препоръчаха в магазина! Как да видя кой приложения се изпълняват на заден план и да ги спра ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, didito_84 написа:

Как да видя кой приложения се изпълняват на заден план и да ги спра ?

Задържате пръст върху иконката на даденото приложение, избирате информация, след това кликвате върху "използване на батерията".Също може да изберете, дали ползването на енергия да се оптимизира автоматично за всяко приложение по отделно, като кликнете Настройки -> Батерия -> Разширени настройки -> Оптимизиране на използването на батерията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Soviet Soldier написа:

Задържате пръст върху иконката на даденото приложение, избирате информация, след това кликвате върху "използване на батерията".Също може да изберете, дали ползването на енергия да се оптимизира автоматично за всяко приложение по отделно, като кликнете Настройки -> Батерия -> Разширени настройки -> Оптимизиране на използването на батерията.

Много ви благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...