Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Възможно ли е захранване на акумулаторна мини резачка за клони с адаптер 220V AC / 24V DC ?

Недко
 Сподели

Виж решението Разрешен от Kolev72,

Препоръчан отговор

преди 2 часа, Profruit написа:

И за всеки случай сложи снабер, срещу самоиндукция.

Как се изчислява снаббера?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Profruit написа:

Изхождайки, че акумулатора е Li-Ion 24V не  дели 3.7V,  3.75V, 4.2V на цяло число. И най-верояно постоянно-токовия мотор е на 21V.

Taзи снимка е за ориентация.

spacer.png

Търси DC24V -10. Tо е с 4 филтрови кондензатора на изхода и две матрици Шотки на радиатора. Отдолу има чип TL431. Неговия делител промени, докато получиш 21V на изхода. И за всеки случай сложи снабер, срещу самоиндукция.

В клипа масово се оплакват от дефекти. Купил,  пробвал и след време не работи. Там в спусъка е проблема.  

https://bazar.bg/obiava-37173555/zahranvasht-blok-24v-10a-cme240p-24-ac-dc-tdk-lambda-pzb-071

https://www.aliexpress.com/item/1005001572385252.html?pdp_npi=2%40dis!USD!8.37!7.95!!!!!%4021135c3a16682747590865281ee794!12000016635368422!affd&dp=201078-62575.63588552&aff_fcid=9132ded82d29459dbc7d2c5e623d13b6-1668274759454-02482&aff_fsk&aff_platform=api-new-product-detail&sk&aff_trace_key=9132ded82d29459dbc7d2c5e623d13b6-1668274759454-02482&terminal_id=76f49e4c55d34411b7596d36bb705329&afSmartRedirect=y

https://www.google.bg/search?sxsrf=ALeKk00lc0pKicEjd24WT9Q9QHuNzSbf8w%3A1611789596920&source=hp&ei=HPURYKXeNYmHjLsP1MmikA0&q=ЗАХРАНВАЩ+БЛОК+24V+10A&btnK=Google+Търсене&oq=clonezilla&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAzIECCMQJzICCAAyAggAMgIIADICCAAyBQgAEMsBMgUIABDLATIFCAAQywEyBQgAEMsBMgUIABDLAToGCCMQJxATOggIABCxAxCDAToFCAAQsQM6AgguOgUILhCxAzoICAAQxwEQrwE6BAgAEAo6BwguEAoQkwI6BAguEAo6BwgAEAoQywE6BggAEBYQHjoICAAQFhAKEB5QgDRYn2dgg39oAnAAeACAAe8BiAGPDZIBBTIuOS4xmAEAoAEBqgEHZ3dzLXdpeg&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwil3P-SoL3uAhWJA2MBHdSkCNIQ4dUDCAc&uact=5

https://lens.google.com/search?p=AcLkwR3aLku_fs4FwTQQMP0l5XvDRpxL3GkWWxkEGWjgZgJztVAbgP0AxR56SWqiJKOEwaM2r3OFE2fjdDDEmuLAfnCEvcB4NrRHkIiqY0sXb9WPtVzRVs6MzkmelDUYqqxhDUp4Jr0478olt6Z6Gc6Ld2hLueQ3QiLPN9nikCjC7vT2XxbPncrzLWQPNJjoDTxztkih1dqYRdKh2MuDm9vZAL7ad0tjzgkjO7COj5cfj4pJAVY5eT0Y7pQEQCZ_EDEP5QJ0o_WbUiRlLrpMUFHEa3CM0k88cVc0oJJz20XxgBVL_oP7BC-bXVHpywZq3nfoi1okm7PktJzHKhX-zdl5EPReq5QsQrPxgsHBMIJCm_Dl&ep=gisbubb&hl=bg&re=df#lns=W251bGwsbnVsbCxudWxsLG51bGwsbnVsbCxudWxsLG51bGwsIkVrY0tKR1l3TjJSak1ETm1MVFUzTlRRdE5EazBOUzFpT0dFMUxUTTVaREpoTXpVMlpXTmtaaElmVVRoZk9VRkZXbm8xYlRoV1VVUjFWV2RKVkUxaWJEZG5RMk5JVDFKb1p3PT0iXQ==

https://tpetrov.com/zahranvasch-blok-24-10-24v-10a-49394

За клипа най-вероятно е към резачката, щом пишеш за спусък и други неща около нея

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, adersa написа:

Не ми се искаше да пиша в темата ама този пост мина всякакви граници на търпението ми . Ти и цървула разбирате от всички имате  по всички области познания от всички други тук в форума . Държите вашите коментари и съвети да се изпълняват стритно . И тук идва най-интересното , когато човека автора на темата няма достатъчните знания от ВАС вие му теглите майни . Ми не пиши най-добре ще е за всички ! Извинявам се за спама ама автора на темата може и да ти е НАБОР !

Отговорът ми е директно към "adersa"

Щом не ти се е искало да пишеш в темата е било много добре, но така или иначе, вече си писал. Не зная какво ти е било търпението, че мой пост да премине неговите граници, но това не ме интересува лично, а и хората, участващи в темата. Написал съм му насоки и няколко пояснения, които такъв като теб, никога не би ги и разбрал. Аз и "цървула" се стараем да пишем колкото е възможно най точно и ясно, за да се разбира от много хора. Може да има известни подмятания, но те са в рамките на добрия тон, както се постъпва във всеки форум. Пишем там, където имаме познания и си представяме, че с написаното от нас и не само от нас а и от много други колеги, ще е в полза на питащият. Нито аз, нито "цървулът" не сме държали на това, че мненията са ни най точни и меродавни, защото има много опитни в тези раздели, в които ти въобще не се котираш. И не си само ти, а и много други като теб, лальовци.  Най малкото да държим на нещо написано от нас, да се изпълнява СТРИКТНО. Колкото и да ти е интересно, човекът ,пуснал темата има далеч, ама много далеч, много по вече знания и опит от твоя. И ги е показвал в други теми със постовете си. За енти път ще ти напомня лично на теб, че аз имам навика да чета значителната част от форума цялата, а това в празни приказки и забава, да го прескачам сегиз тогиз, независимо че и там вземам понякога участия със някой смешен коментар. Който и да седне и да прочете темата от самото начало до края, няма да срещне и намек, "че съм му теглил майната". Няма такова написано и освен теб, никой не го вижда. Интересно ,къде и какво четеш, за да коментираш това. Човек с неговото образование и култура(за разлика от твоето) не бих си и помислил да му тегля майната. Доколкото си спомням е завършил Университета във Велико Търново ,в който и аз навремето съм работил, когато ти още не си бил роден.  Казваш ми да не пиша, че ще е най добре за всички.  Единственият тук, който може да ми каже да пиша или не е само Администратора на форума, но в празната ти глава няма толкова мозък, за да се досетиш за това. Аз сам мога да преценя къде да пиша, на кого и какво мога да му напиша. Ако се водя от твоите препоръки, ще заприличам на самия ТЕБ. Не ми е ясно на кого се извиняваш и кой те е накарал да пишеш в такава тема, в която дори не знаеш за какво се говори. Това много ясно личи и в темите по комуникация и интернет. Що се отнася до автора дали ми е набор или не, се успокой. Не е, но на теб се пада или чичо или дядо. Както искаш го наречи. Той е достатъчно интелигентен човек, ако се притесняваш, че ще ти се обиди. Крайно време е да си вземеш бележка и там където хората не те очакват, да не се появяваш. Ако само четеш, повярвай ми, ще ти е в голяма полза. Иначе, навред ръсиш само простотии, което говори много лошо за теб. На Администратора в подписа има написан един много хубав девиз за такива, като теб. Отвори го, прочети го и го научи наизуст. Ще ти е в полза, докато хората ти кажат, че ти личи, че вече си пораснал!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

малките резачки са   за рязане на  високи дебели клони иначе се ползва ръчен трион 

другия вариент е връзване с  въже и ползване на бензинова резечка с най малкия размер на дъската за което се  закупува съответната верига 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, дръндю написа:

за кво ти е ве
в правотокова верига се слага насрещно свързан диод 

Той profruit е написал защо се слага.Ама чукча писател.Снаббера е заграденото в червено.Къде е тая постояннотокова верига и къде да го свържа диода?

Snabber.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, ivan_pop написа:

Той profruit е написал защо се слага.Ама чукча писател

ами чукча писател съм
слагаш картинки, та да сложа и аз

image.png.7adf7af0bc392371bce2da541e7e6311.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

забравих да посоча източника на инфото
ама намерих друг линк за видовете 

https://power-e.ru/components/snabber/
в седемдесетте години ги наричаме демпфер, ама този израз вече не се ползва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...