Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Възможно ли е захранване на акумулаторна мини резачка за клони с адаптер 220V AC / 24V DC ?

Недко
 Сподели

Виж решението Разрешен от Kolev72,

Препоръчан отговор

Здравейте !
Резачката за клони е най-евтината, която намерих в България,
с 1 батерия, не много издържлива и много бавно зареждаща.
Да купя с 2 батерии, ми беше неудобен разход.
Работата показа, че и 3 батерии ще свършват бързо и ще налагат дълъг престой за зареждане ...
И оттам ми идва наум идеята, акумулаторната машинка отново да се върже с кабел за контакта.
Достатъчно е, че е много по-лека и мобилна от обикновената голяма електрическа резачка.

На батериите пише 24V, в упътването има таблица, в която е вписано
Supply Voltage (DC) и Output Voltage - 21 V.
Charging Current - 0,8
На етикета на зарядния адаптер пише DC 21 V - 1 A

Единият доставчик е написал на страницата с обявата,
че мощността на резачката е 1200 W
https://www.alo.bg/8403473#highlight=резачка+за+клони

В нета намирам поне 4 адаптера - 1A (1000МА), 2А, 2,7А и 5А

https://protonbg.bg/iztochnici-na-energiya/adapteri/adapter-s-transformator-24v
https://vikiwat.com/adapter-rl-08011-220vac-24vdc-2a-stabiliziran-bg.html
http://proton-ms.com/product/3122/zahranvasht-adapter-24v-2-7a.html
https://elektronikabg.com/захранващ-адаптер-ac-dc-24v-5a

На пръв поглед може дори да не се купува нов, а да се ползва наличния,
но опитът ми с автоакумулатори и LED захранвания,
а и разликата във премето на зареждане и работа
на самата резачка, и на друга една бормашинка,
показва, че не баш така, и че при работа се черпи повечко ток,
а той май се мери в Ампери и аз не знам колко са и нужни.

Моля за съвет, за линк
или за правилен въпрос към Гугъл,
колко ампера трабва да е изходния ток на адптера,
за да се надявам на стабилна работа на резачката,
както на батерия ?

Предварително Ви благодаря !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С такова адаптерче не можеш да захранваш мотора, може само да зареждаш батериите и то доста бавно.

Като искаш да я захранваш на 220в защо не купиш резачка с таква захранване вместо някаква акумулаторна само защото била "най-евтината"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение
преди 12 минути, Недко написа:

Здравейте !
Резачката за клони е най-евтината, която намерих в България,
с 1 батерия, не много издържлива и много бавно зареждаща.
Да купя с 2 батерии, ми беше неудобен разход.
Работата показа, че и 3 батерии ще свършват бързо и ще налагат дълъг престой за зареждане ...
И оттам ми идва наум идеята, акумулаторната машинка отново да се върже с кабел за контакта.
Достатъчно е, че е много по-лека и мобилна от обикновената голяма електрическа резачка.

На батериите пише 24V, в упътването има таблица, в която е вписано
Supply Voltage (DC) и Output Voltage - 21 V.
Charging Current - 0,8
На етикета на зарядния адаптер пише DC 21 V - 1 A

Единият доставчик е написал на страницата с обявата,
че мощността на резачката е 1200 W
https://www.alo.bg/8403473#highlight=резачка+за+клони

В нета намирам поне 4 адаптера - 1A (1000МА), 2А, 2,7А и 5А

https://protonbg.bg/iztochnici-na-energiya/adapteri/adapter-s-transformator-24v
https://vikiwat.com/adapter-rl-08011-220vac-24vdc-2a-stabiliziran-bg.html
http://proton-ms.com/product/3122/zahranvasht-adapter-24v-2-7a.html
https://elektronikabg.com/захранващ-адаптер-ac-dc-24v-5a

На пръв поглед може дори да не се купува нов, а да се ползва наличния,
но опитът ми с автоакумулатори и LED захранвания,
а и разликата във премето на зареждане и работа
на самата резачка, и на друга една бормашинка,
показва, че не баш така, и че при работа се черпи повечко ток,
а той май се мери в Ампери и аз не знам колко са и нужни.

Моля за съвет, за линк
или за правилен въпрос към Гугъл,
колко ампера трабва да е изходния ток на адптера,
за да се надявам на стабилна работа на резачката,
както на батерия ?

Предварително Ви благодаря !

Правилно мислиш за зарядните на този тип акумулатори. Те са само за зареждане на последните с определен ток на заряд, а не за максимален такъв. Няма да обяснявам надълго и на широко, но в твоя случай може да се направи изправител за твоите цели, като изхождаш от  максималният ток от захранването, което резачката ще черпи при нормално натоварване. Това може да се установи опитно със стандартен изправител за това напрежение и ампермер на него, който показва какъв ток като ампери консумира последната при самото натоварване. И примерно си отчел 6 ампера, то новото и захранване ще трябва да се направи на същото напрежение и ток малко по голям от този, който си отчел на ампермера. Не зная дали точно такива има да се продават, но един добре запознат техник може да ти го направи без никакъв проблем. И за да съм още по точен, новото захранване ще се изпълни много по лесно ако се използва трансформатор, а не да се разработва импулсно такова.  Ако има неясноти от твоя страна, питай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, ined написа:

С такова адаптерче не можеш да захранваш мотора, може само да зареждаш батериите и то доста бавно.

Като искаш да я захранваш на 220в защо не купиш резачка с таква захранване вместо някаква акумулаторна само защото била "най-евтината"

Благодаря !
На първия ти отговор вече съм отговорил в темата.
На втория въпрос (а аз търсех отговор на моите въпроси) отговорите са 2 :
1. Имам резачка на 220 волта подходяща за голяма част от работата,
където може да се държи с две ръце
но
2. Въпросната акумулаторна резачка, освен, че е евтина, е и лека и удобна за работа с една ръка.

Още веднъж благодаря !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже си отговорил на инед на въпросите, ще си позволя нов отговор.

Този тип резачка е направена за работа , която е елементарна. Примерно: Да си направиш клечки за зъби, когато си ги привършил в къщи.  Въобще не е за сериозна работа и ти на нея не би трябвало да разчиташ. Това , че я държиш с една ръка или крак, че можеш да я навреш навсякъде и е предимството, но всичко останало са нейни недостатъци за сериозна работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Kolev72 написа:

новото захранване ще се изпълни много по лесно ако се използва трансформатор, а не да се разработва импулсно такова.

4-те захранвания от 4-те линка импулсни ли са всичките ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Недко написа:

4-те захранвания от 4-те линка импулсни ли са всичките ?

Разбира се, че са импулсни и това най малкото ще ти свърши работа.  Виж, ако не искаш да четеш и да слушаш какво ти се говори, по хубаво е повече да не ти отговрям. Явно твоите разбирания по технически въпроси са крайно ограничени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Kolev72 написа:

Понеже си отговорил на инед на въпросите, ще си позволя нов отговор.

Този тип резачка е направена за работа , която е елементарна. Примерно: Да си направиш клечки за зъби, когато си ги привършил в къщи.  Въобще не е за сериозна работа и ти на нея не би трябвало да разчиташ. Това , че я държиш с една ръка или крак, че можеш да я навреш навсякъде и е предимството, но всичко останало са нейни недостатъци за сериозна работа.

Благодаря !
Специализацията в едни посоки води до пропуски в други посоки.
За да е създаден този формат от толкова много фирми, като Makita, Stihl, Raide,r DeWalt, Тайга и много неизвестни още китайски марки,
значи е забелязана реална нужда от него.
Ползвам я за една малка част от работата, разделяне на чаталести клони на прави "сопи".
В един голям двор с над 20 овощни дървета има много клони за кастрене всяка година.
На улицата също има клони за кастрене.
Като ги сваля долу, част от тях се донарязват със стандартната електрическа резачка,
която в голяма част от времето дори държа с една ръка,
но не може безкрайно,
и при нарастващите цени на дървата и другите горива и тока,
е непростимо да се пропускат наличните дърва във вид на клони.
Но не бива да се стига и до травми на ръката, защото водят до нови разходи.
Затова решавам да включа и тази машинка в арсенала.
Между стандартната електрическа резачка и акумулаторната
стои и ъглошлайф с циркулярен диск, но също е тежък
и двойката бутони изискват непрекъснато стискане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За отговора благодаря.

Не коментираме кой произвежда  модела, който притежаваш. И марсианци да го произвеждат, сам се досещаш, че не е за сериозни цели. Иначе, щяха да предлагат на пазара само от този модел. Дал съм ти повод за размисъл. Това за нея ще е най правилното решение и ти ще си доволен, че можеш да и ползваш максималния капацитет. И още нещо. При изпълнение на това, което ти препоръчах, никак не е маловажно проводниците с които ще я захранваш с какъв диаметър са. Ако се получи така, че ти трябва дълъг кабел, то той трябва да е със минимум 2,5 кв. см сечение и много добре изработен. Виж това го има по магазинната мрежа. Остава ти само да разрешиш куплирането на кабела с резачката. То трябва да е много добро, защото при силно натоварване  и ако куплунзите са лимбезе, се получават прегаряния и след време самите куплунзи се развалят. Но и това го има да се продава по техническите магазини и то, много добри модели за твоята цел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Kolev72 написа:

Разбира се, че са импулсни и това най малкото ще ти свърши работа.  Виж, ако не искаш да четеш и да слушаш какво ти се говори, по хубаво е повече да не ти отговрям. Явно твоите разбирания по технически въпроси са крайно ограничени.

Благодаря !
Наистина малко знам извън учебниците по физика за общообразователните училища
и работата ми с електроинсталацията на някои електроуреди.
Моля, не ми се сърди !
Не споря, просто уточнявам дали всички подробности в темата ми са видяни.
Очевидно е, че не всички четат подробно темите, особено хората с малките екранчета на смартфоните
или с големи екрани, но и с голям брой отворени прозорци на браузъра си.

Моля да се прибави към облекчаващите вината ми обстоятелства и факта,
че вече бях отбелязал отговора ти, като решение на проблема ми !

Дали ще търся техник да ми направи устройството
или поне ще си спестя време и разходи в по-нататъшни търсения,
все ми е от полза.

Така, че, още веднъж ти благодаря и моля да ме извиниш !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем, за да ми се извиняваш. Аз пиша това, което смятам че е необходимо и ценно за който и да било. А дали ще се възползва човек от написаното, той сам преценява.  На всичкото отгоре, ти си любознателен човек, занимаващ се предимно с изкуство и напълно ми е ясно, че няма как да знаеш всичко на този свят, както и аз. Поздрави и лека вечер на цялата ти къща от мен и Велико Търново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Kolev72 написа:

Ако се получи така, че ти трябва дълъг кабел, то той трябва да е със минимум 2,5 кв. см сечение и много добре изработен. Виж това го има по магазинната мрежа. Остава ти само да разрешиш куплирането на кабела с резачката. То трябва да е много добро, защото при силно натоварване  и ако куплунзите са лимбезе, се получават прегаряния и след време самите куплунзи се развалят. Но и това го има да се продава по техническите магазини и то, много добри модели за твоята цел.

Благодаря и за тези подробности !
Урока с дебелината и дължината на кабела ми го преподадоха през 2003 г. елтехниците на Енерго Златни Пясъци,
като ми свързваха търговски обект (с цел само осветление) на над 200 м от най-близкото табло.
ШКПТ, с такава дебелина.
Аз си го знаех и от физиката, но само принципно, без точните числа.
После стана на 2-3 дворски кабела и още се ползва.

Мир на теб и на всички около тебе !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Недко написа:

...

Изхождайки, че акумулатора е Li-Ion 24V не  дели 3.7V,  3.75V, 4.2V на цяло число. И най-верояно постоянно-токовия мотор е на 21V.

Taзи снимка е за ориентация.

spacer.png

Търси DC24V -10. Tо е с 4 филтрови кондензатора на изхода и две матрици Шотки на радиатора. Отдолу има чип TL431. Неговия делител промени, докато получиш 21V на изхода. И за всеки случай сложи снабер, срещу самоиндукция.

В клипа масово се оплакват от дефекти. Купил,  пробвал и след време не работи. Там в спусъка е проблема. Или няма снабер или е спестен радиатор. Не става ясно какво е управлението на мотора. ШИМ или промяна в възбуждането на пусковата намотка. Бие на класическа еднодневка. Купил, у-ха и в гюма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Недко написа:

Благодаря !
Специализацията в едни посоки води до пропуски в други посоки.
За да е създаден този формат от толкова много фирми, като Makita, Stihl, Raide,r DeWalt, Тайга и много неизвестни още китайски марки,
значи е забелязана реална нужда от него.
Ползвам я за една малка част от работата, разделяне на чаталести клони на прави "сопи".
В един голям двор с над 20 овощни дървета има много клони за кастрене всяка година.
На улицата също има клони за кастрене.
Като ги сваля долу, част от тях се донарязват със стандартната електрическа резачка,
която в голяма част от времето дори държа с една ръка,
но не може безкрайно,
и при нарастващите цени на дървата и другите горива и тока,
е непростимо да се пропускат наличните дърва във вид на клони.
Но не бива да се стига и до травми на ръката, защото водят до нови разходи.
Затова решавам да включа и тази машинка в арсенала.
Между стандартната електрическа резачка и акумулаторната
стои и ъглошлайф с циркулярен диск, но също е тежък
и двойката бутони изискват непрекъснато стискане.

Вземи си една моторна резачка и не се занимавай с глупости. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е добра идея за захранване, но постащият едва ли ще намери готово изделие от този тип. Хем по малко, много по леко . И ако успее да направи преработката, както си му препоръчал, ще е също много добра идея. Даже, по добра от моята с големия траф.

Бате! Приятна вечер ти пожелавам и да си жив и здрав!

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Вземи си една моторна резачка и не се занимавай с глупости. 

Тъкмо с новата, ще му станат три. Може и фирма да си открие - за рязане на клони и кастрене на уличните дървета .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Kolev72 написа:

Това е добра идея за захранване, но постащият едва ли ще намери готово изделие от този тип. Хем по малко, много по леко . И ако успее да направи преработката, както си му препоръчал, ще е също много добра идея. Даже, по добра от моята с големия траф.

Бате! Приятна вечер ти пожелавам и да си жив и здрав!

Тъкмо с новата, ще му станат три. Може и фирма да си открие - за рязане на клони и кастрене на уличните дървета .

Ами като прави глупости така ще стане. Едно бензиното китайче ще му върши перфектна работа за кастрене на клони ( разбира се без сериозно дървета). 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От дядо ми наследих имоти 100дка. ТКЗС Круши. Изтормозени. Трябваше да са хиляда, но един от братовчедите се оказа гандон и всички пихме по една една лимонада на прахче. Новият хоризонт ме подтикна да купя моторна резачка и се спрях на Stihl, вместо Husqvarna. Kупих 1.8к.с. Съседът ме надцака с 2.5к.с. Той видя, че е анемична и това ме амбицира да го матирам с 4к.с.  Пиздець. Въоръжих се с всякаква колхозна техника. Трактор Kubota 15k.c. a конкуренцията купи 25к.с. Пак ме мина. После купих някаква бензинова италианска пръскачка срещу колорадски, кубинска мана и прочие гад. Той купи куплирана към трактора. После купих турска едноцевка срещу "татаро-монголите", той се изцепи с двуцевка. В един момент теглих калема и стигнах до гениалния извод, че само си сменям номерата на парите. Проклех наследството на дядо ми и всичката текезесарщина на света. Изгорих демонстративно на улицата всичките си одежди на агро-хидро-мелиоратор и емигрирах в плоската земя.

И когато някой ми заговори за колхози, за ниви и какви възможности имам ми идва да го скалпирам на място или да го бутна в клетката на гладен лъв и после спокойно, да продължа по задачите.  Това лято инспектирах нивите . Адските  декари италиански ябълки, череши и сини сливи се бяха се превърнали в колумбийски джунгли.

В плоската земя насадих пет лимона и си купих един китайски текезесарски трион. Той пък взе, че ръждяса и оставих лимоните да дивеят на воля. Комшията ми разтяга локуми и ми се прави на интересен, но в отговор - дръж ми шапката и ходи се факай капут марокански.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Емил Костов написа:

Ами като прави глупости така ще стане. Едно бензиното китайче ще му върши перфектна работа за кастрене на клони ( разбира се без сериозно дървета). 

С бензиновото китайче е започнат арсенала, от баща ми.
Която работа е за него, не е за другите машинки,
и обратното - която е подходяща за другите, не е за него.
Айде да не преминавам на коментари по твой адрес, други по-компетентни от мен многократно са ти ги казвали.

преди 45 минути, Profruit написа:

От дядо ми наследих имоти 100дка. ТКЗС Круши....
... Адските  декари италиански ябълки, череши и сини сливи се бяха се превърнали в колумбийски джунгли.

В идващия енергиен глад може да стоплят няколко човека през няколко зими.
И да понахранят някого през лятото
Стават и за зимнина чрез сушене или бурканизиране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Недко написа:

С бензиновото китайче е започнат арсенала, от баща ми.
Която работа е за него, не е за другите машинки,
и обратното - която е подходяща за другите, не е за него.
Айде да не преминавам на коментари по твой адрес, други по-компетентни от мен многократно са ти ги казвали.

В идващия енергиен глад може да стоплят няколко човека през няколко зими.
И да понахранят някого през лятото

Е какви коментари да преминаваме като правиш глупости. Китайската бензинова резачка ти е предостатъчна за това, което правиш да не говорим, че ти е и най-евтиният вариант. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Недко

Имам подобна мини-верижна акумулаторна резачка, noname китайска.
Много са удобни за кастрене на клони - 800г без батерията и работа само с едната ръка, особено ако и се катериш по дърво с или без стълби.
Да и слагаш на твоята кабел, значи да обезсмислиш проектния й начин на ползване. Да промушваш резачката и кабела през клони ще е просто неудобно.
За неудобство акумулаторните обаче си имат и своето ограничение - време за работа. Моята е с батерия 21V/2Ah и издържа около 40 мин при нормално по темпове рязане или около 25 мин. при интензивно като за рекорди. Но с 1 батерия окастрям  4-5 дървета или бая храстяляк, до падане заряда на батерията към 20%, когато почва да блокира. За сравнение, същата работа с ръчен трион-злодейка+брадва ми отнемаше повече от 2 часа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Kolev72 написа:

Не ми се искаше да пиша в темата ама този пост мина всякакви граници на търпението ми . Ти и цървула разбирате от всички имате  по всички области познания от всички други тук в форума . Държите вашите коментари и съвети да се изпълняват стритно . И тук идва най-интересното , когато човека автора на темата няма достатъчните знания от ВАС вие му теглите майни . Ми не пиши най-добре ще е за всички ! Извинявам се за спама ама автора на темата може и да ти е НАБОР !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, adersa написа:

Не ми се искаше да пиша в темата ама този пост мина всякакви граници на търпението ми . Ти и цървула разбирате от всички имате  по всички области познания от всички други тук в форума . Държите вашите коментари и съвети да се изпълняват стритно . И тук идва най-интересното , когато човека автора на темата няма достатъчните знания от ВАС вие му теглите майни . Ми не пиши най-добре ще е за всички ! Извинявам се за спама ама автора на темата може и да ти е НАБОР !

Хайде сега като си раздразнен кажи на постващият как да си преправи резачката след като не знае за какво става на въпрос. Ти можеш ли да го направиш? НЕ! Така, че не се ядосвай. Естествено, че трябва да имаш умения и знания за да направиш нещо. Иначе нищо няма да стане.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Естествено, че трябва да имаш умения и знания за да направиш нещо. Иначе нищо няма да стане.

Така е ама аз ако искам нещо да напиша да го засегна си го оставям за себе си , а тоя като комунист тръгва да обижда човек недай си боже да е инженер , че са му ограничени познанията . Лично аз като видях първият пост отдавна не бях виждал по адекватно написано и те пак недоволни пак нещо им липсва и тръгват да нападат .

преди 3 минути, Емил Костов написа:

и можеш ли да го направиш? НЕ!

ама като гледам и Колев не може да го оправи , а поста му беше с цел заяждане !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, adersa написа:

Така е ама аз ако искам нещо да напиша да го засегна си го оставям за себе си , а тоя като комунист тръгва да обижда човек недай си боже да е инженер , че са му ограничени познанията . Лично аз като видях първият пост отдавна не бях виждал по адекватно написано и те пак недоволни пак нещо им липсва и тръгват да нападат .

Ами хайде напиши решение. И не знам къде намеси комунизмът. Освен това правилно го е написал, защото без умения и знания не стига че ще дадеш пари ми може и да се нараниш, особено когато не знаеш какво правиш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, adersa написа:

Убягва ти факта, че ми е чел предишни теми и ми е давал полезни съвети,
че сме имали и кореспонденция в лични съобщения
и е доста наясно за раликите в компетентността и възрастта ни.

преди 43 минути, MZ/X написа:

@Недко

Имам подобна мини-верижна акумулаторна резачка, noname китайска.
Много са удобни за кастрене на клони - 800г без батерията и работа само с едната ръка, особено ако и се катериш по дърво с или без стълби.
Да и слагаш на твоята кабел, значи да обезсмислиш проектния й начин на ползване. Да промушваш резачката и кабела през клони ще е просто неудобно.
За неудобство акумулаторните обаче си имат и своето ограничение - време за работа. Моята е с батерия 21V/2Ah и издържа около 40 мин при нормално по темпове рязане или около 25 мин. при интензивно като за рекорди. Но с 1 батерия окастрям  4-5 дървета или бая храстяляк, до падане заряда на батерията към 20%, когато почва да блокира. За сравнение, същата работа с ръчен трион-злодейка+брадва ми отнемаше повече от 2 часа.

Убягнал ти е детайла, че я ползвам, след като клоните са на земята
за конкретна, не много тежка работа, така, че кабелът засега няма да и тежи твърде.
А като пробвам по дърветата, пак си има начин да се олекотят крайните метри от кабела
А от батерията не мисля да се отказвам напълно, но има начин да работи и по двете "схеми".

преди 28 минути, adersa написа:

ама като гледам и Колев не може да го оправи , а поста му беше с цел заяждане !

Ориентира ме достатъчно и подробно, не беше самоцелно заяждане.
Но като изчакахме търпеливо, се разбра, че имало и още едно решение, с някои предимства.

преди 2 часа, Profruit написа:

Изхождайки, че акумулатора е Li-Ion 24V не  дели 3.7V,  3.75V, 4.2V на цяло число. И най-верояно постоянно-токовия мотор е на 21V.

Taзи снимка е за ориентация.

spacer.png

Търси DC24V -10. Tо е с 4 филтрови кондензатора на изхода и две матрици Шотки на радиатора. Отдолу има чип TL431. Неговия делител промени, докато получиш 21V на изхода. И за всеки случай сложи снабер, срещу самоиндукция.

В клипа масово се оплакват от дефекти. Купил,  пробвал и след време не работи. Там в спусъка е проблема. Или няма снабер или е спестен радиатор. Не става ясно какво е управлението на мотора. ШИМ или промяна в възбуждането на пусковата намотка. Бие на класическа еднодневка. Купил, у-ха и в гюма.

Благодаря !
Имам 2 въпроса :
1. Това изделие от Алиекпрес, Елимекс, Конрад или другаде се набавя ?
(или Гугъл Изображения ще ми покаже откъде е ?)
2. В кой клип хората се оплакват ? Към тази конструкция или към резачката ?

В темата съм написал :

"На батериите пише 24V, в упътването има таблица, в която е вписано
Supply Voltage (DC) и Output Voltage - 21 V."

на 2 отделни реда е написано :
Supply Voltage (DC) - 21 V
Output Voltage - 21 V

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...