Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнения за марка Realme?

Виж решението Разрешен от ivottoshev,

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си купя нов телефон и разглеждам марката Realme, но не знам дали са сполучливи телефони?! Някой, ако ползва такава марка, нека сподели дали е доволен като цяло от телефона?! Интересува ме най - вече камерата и батерията дали държи?! И към кой модел ще ме насочите до към 600 лв? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение

Марката е част от едно семейство с ONE Plus, Vivo и OPPO, демек не е някое незнайно китайче. Аз съм с Realme 6PRO и нямам оплаквания освен от сензора за близост, който понякога се включва безпричинно по време на разговор, но не е голяма болка за умиране. Иначе редовно получава ъпдейти, камерата му е прекарсна (особено за нощни снимки) а батерията му веднъж издържа над 9 часа непрестанно играене на по-непретенциозни игри и вечерта се прибрах с 18% ток:) Ще го сменям само защото имам традиция да си купувам апарати през година и половина. Март за РД-то, после следващата година на Черен петък, после година и половина по-късно пак за РД-то... Сега идва време за смяна :D

По ревютата дават че в сравнение с телефони от други популярни марки като Xiaomi и Samsung, телефонът с най яката батерия е Realme 9 (да не се бърка с Relme9 5g). Аз на него съм му хвърлил око, защото за мен батерията е най-важна. Преди две седмици беше на промоция в Технополис за 489лв., а в Емаг е 530лв. за версията с 6GB и съответно 590лв версията с 8GB RAM. Ако на черният петък утре го пуснат за около 450лв го взимам :) Процесора му е мъртвороден и за тежки игри не става, но мен това не ме интересува. За ровене в социални мрежи и гледане на клипчета в Тубата е повече от достатъчен. Камерата за снимки уж е добра според блогърите в Тубата, но заради слабичкият процесор не може да снима клипчета в 4K.

Ако не падне достатъчно ще чакам да дойде в България  Realme 10 Pro+, който вчера е обявен и официално ще излезе на пазара на 24.11. Той ще е по-добър и би трябвало да дойде на цена около 600лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, didito_84 написа:

Интересува ме най - вече камерата и батерията дали държи?! И към кой модел ще ме насочите до към 600 лв? 

И аз съм с Realme от по ниския клас, но съм много доволен.Батерията държи много, камерата прави хубави снимки.

https://smartphone.bg/smartphones-realme?gclid=Cj0KCQiA1NebBhDDARIsAANiDD1iWMUk--xeu0pzEOCqufH9MeS8vZKM6L9TM-Pz9I6OH5GcakFAacwaAiD0EALw_wcB

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странно, но по-силната версия на REALME 9 (тази с 8GB RAM) е намалена повече и идва по евтино със 100лв от по-слабата версия. Вече го поръчах от ЕМАГ за 399.99лв :wink12:

https://www.emag.bg/smartfon-realme-9-dual-sim-128gb-8gb-ram-4g-meteor-black-6044435/pd/DKXRX4MBM/?ref=fav_pd-title

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, bss2222 написа:

за 600 лв. можеш да си вземеш истински  тИлифон , а не китайче .

Като например...? 

преди 6 часа, ivottoshev написа:

Странно, но по-силната версия на REALME 9 (тази с 8GB RAM) е намалена повече и идва по евтино със 100лв от по-слабата версия. Вече го поръчах от ЕМАГ за 399.99лв :wink12:

https://www.emag.bg/smartfon-realme-9-dual-sim-128gb-8gb-ram-4g-meteor-black-6044435/pd/DKXRX4MBM/?ref=fav_pd-title

Може ли да споделите като  пристигне и го тествате... Какви снимки прави? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, didito_84 написа:

Като например...? 

Според мен най-доброто за около 600лв. е  Samsung Galaxy A53 (черен) за 625лв, имало го е и в бяло за 599,99 но е "изчерпана наличност". Аз не го взех само защото батерията му въпреки че е много добра добра, не е на нивото на REALME 9, а за мен тя е най-важна.

преди 4 часа, didito_84 написа:

Може ли да споделите като  пристигне и го тествате... Какви снимки прави? 

Не разбирам много от снимки и не мога да дам компетентно мнение, пък и ще пристигне при мен чак след около две седмици когато ще е 550-600лв, а той не си струва на тази цена.    

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И защо толкоз не го харесват този процесор SD680? За браузване, снимки и чат нали ще върши работа? Без игри, освен карти и пъзели някакви.

Че и аз го заглеждам този телефон Realme 9 или Redmi Note 11S който е със същия процесор?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото е направен за да е евтин и икономичен (да не гълта много ток). За това официално не поддържа дори 4К видеозаснемане, а по-тежките игри наистина му идват в повече. Аз обаче играя на две-три игри, които са точно от типа на пъзелите и освен това се ровя в интернет, тубата и фейса. За човек като мен е идеален.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ivottoshev написа:

Защото е направен за да е евтин и икономичен (да не гълта много ток). За това официално не поддържа дори 4К видеозаснемане, а по-тежките игри наистина му идват в повече. Аз обаче играя на две-три игри, които са точно от типа на пъзелите и освен това се ровя в интернет, тубата и фейса. За човек като мен е идеален.

Извинете какво значи, че не поддържа 4К видеозаснемане? Не разбирам, а пък аз телефона го взимам най-вече да права знимкк и клипчета на децата?! Няма да е хубаво качеството на клипчетата ли? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най общо казано качеството ще е на нивото на повечето телевизии, които и в момента излъчват HD сигнал. Това телефонът го може. Няма да може да постигне качеството на най-новите 4К телевизионни канали. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, ivottoshev написа:

Най общо казано качеството ще е на нивото на повечето телевизии, които и в момента излъчват HD сигнал. Това телефонът го може. Няма да може да постигне качеството на най-новите 4К телевизионни канали. 

Благодаря Ви! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 18.11.2022 г. в 8:39, ivottoshev написа:

Здравейте, отново. Пиша ви защото споделихме че ще си купите горе посочения телефон и искам да ви попитам ако сте си го взели, държи ли ви батерията, защото аз си го купих този телефон и съм притеснена, защото много бързо му пада батерията - на 3-4 мин по 1 процент и това при положение, че гледам само фейса и тук там е да отворя нета, спряла съм абсолютно всички приложения на заден фонов режим да работят, ама пак пада тая батерия в несвяст... Не мога да изкарам цял ден! И това е при положение че не гледам клипове! 

Моля да споделите, при вас как е? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, didito_84 написа:

Здравейте, отново. Пиша ви защото споделихме че ще си купите горе посочения телефон и искам да ви попитам ако сте си го взели, държи ли ви батерията, защото аз си го купих този телефон и съм притеснена, защото много бързо му пада батерията - на 3-4 мин по 1 процент и това при положение, че гледам само фейса и тук там е да отворя нета, спряла съм абсолютно всички приложения на заден фонов режим да работят, ама пак пада тая батерия в несвяст... Не мога да изкарам цял ден! И това е при положение че не гледам клипове! 

Моля да споделите, при вас как е? 

Моят пристигна на 21-ви и до сега съм го зареждал само веднъж, довечера ще му е за втори път. Въпреки всичкото ръчкане по него, спокойно изкарва по два дни.

За проба инсталирайте приложението greenify, за да проверите дали нещо наистина не работи във фонов режим. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, ivottoshev написа:

Моят пристигна на 21-ви и до сега съм го зареждал само веднъж, довечера ще му е за втори път. Въпреки всичкото ръчкане по него, спокойно изкарва по два дни.

За проба инсталирайте приложението greenify, за да проверите дали нещо наистина не работи във фонов режим. 

Благодаря за отговора. Инсталирах програмата,но не мога да я разбера как работи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз го инсталирах за проба, но явно са му спряли поддръжката, защото вече и аз не виждам кои приложения работят на заден фон а едно време ги показваше. 

Единственото странно при мен е че снощи докато го зареждах, като достигна 80% каза че е зареден и трябва да се махне от зарядното. Аз разбира се не го напрвих и го оставих да се зареди до 100%. Да не би и при вас да се е получила такава индикация и да сте спряли зареждането мислейки си че е 100% а то всъщност да е било само 80% и от там да идва и объркването? При мен проблем с батерията няма. Днес имам почти два часа на екран, от които 1:37 съм играл игри а останалото е Фейсбук и в момента съм с 85%

Отваряне на снимката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, ivottoshev написа:

И аз го инсталирах за проба, но явно са му спряли поддръжката, защото вече и аз не виждам кои приложения работят на заден фон а едно време ги показваше. 

Единственото странно при мен е че снощи докато го зареждах, като достигна 80% каза че е зареден и трябва да се махне от зарядното. Аз разбира се не го напрвих и го оставих да се зареди до 100%. Да не би и при вас да се е получила такава индикация и да сте спряли зареждането мислейки си че е 100% а то всъщност да е било само 80% и от там да идва и объркването? При мен проблем с батерията няма. Днес имам почти два часа на екран, от които 1:37 съм играл игри а останалото е Фейсбук и в момента съм с 85%

Отваряне на снимката

Не,не се е получило така при мен. Винаги зарежда до 100%. Обаче и днес за а съжаление продължава да си пада така батерията - на 4 Мин по 1% . А пък като пусна една игричка - ужас ..пада в несвяст. Аз като съм във фейса само да го разглеждам и си пада батерията на 3-4 Мин по 1%. Не знам какво да правя . Мисля да го връщам към Емаг. Разбрах че имам право да го върна до 14 дни след като съм го закупила. Никога не съм купувала и връщала. Чудя се дали да не взема Самсунг след като върна този.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, didito_84 написа:

Не,не се е получило така при мен. Винаги зарежда до 100%. Обаче и днес за а съжаление продължава да си пада така батерията - на 4 Мин по 1% . А пък като пусна една игричка - ужас ..пада в несвяст. Аз като съм във фейса само да го разглеждам и си пада батерията на 3-4 Мин по 1%. Не знам какво да правя . Мисля да го връщам към Емаг. Разбрах че имам право да го върна до 14 дни след като съм го закупила. Никога не съм купувала и връщала. Чудя се дали да не взема Самсунг след като върна този.

Може да качите приложение, което изчислява обема на батерията, съответно и здравето ѝ. Като за начало вижте как се държат приложенията, колко батерия изразходват и така нататък. Тук само може да гадаем нормално ли е или не да пада батерията за по-малко от ден. 

За да проверите дали батерията е изправна пробвайте с AccuBattery, но не е обезателно приложението да работи правилно. Все пак това не е удобрен от произвоидтеля софтуер, и не може да му се има пълно доверие, но може да ви даде някаква ориентация. Резултатите няма да се появят веднага, а след анализ, след няколко пълни зареждания. 

Това което може да направите на първо време е, да влезете в настройките и да прегледате кои приложения, колко енергия са изразходили, а тези които не ви трябват, да ги забраните да се изпълняват във фонов режим. 
Ако е включен високопроизводителен режим за игри, изключете го и го пускайте само преди да играете. Същото важи и за и за честотата на обновление на екрана. Поставете го при нормално ползване на 60-90 херца, а по-високите стойности са предимно за геймъри. Колкото по-висока е честотата, толкова повече енергия се консумира. 

Ако екранът е OLED/Amoled включете тъмна тема, защото черните пиксели на практика са изключени пиксели, които не консумират енергия. Когато сте на светла тема, повечето пиксели са напълно активни и хабят повече енергия. Включително и в приложенията, избирайте тъмни теми. 
В случай че екранът е (IPS LCD) написаното за тъмните тими не важи. 

Ползвайте възможно най-ниска яркост на екрана, това пести енергия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Така и така темата е за realme, някой запознат ли е със realme gt2 pro, какви са ви впечатленията?

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...