Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Предложение за кола

Yaskata
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте, стана време да си сменя колата и събирам мнения от хората и се сетих за форума тука. Сега карам CLK 220, 2008 г., 150 кончета, 2.2 двигател дизелче.

Понеже в града ми, Русе е кратер до кратер и се налага да се откажа от сегашната ми кола и да се преорентирам към нещо друго. Търся си кола 2009 година, като паричките да са около 12000 лева, но не ми пускайте обяви, защото аз кола от България няма да си купувам 100%. Чудя се дали да си взема джип като за марки гледам BMW X3, X1. Някой да сподели мнение за нещо интересно  :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледайте да е максимално по-нова и запазена, както и да е с евтина поддръжка, като са кофти пътищата и се чупи често. Fiat Freemont e добро SUV с прилична като цена поддръжка, но за читав май ще трябва да отделите повечко пари. 
Втори вариант е Fiat Tipo от 2015 нагоре. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То щото новата ти кола няма да пострада от кратер до кратер. Тя ще държи на ядрен снаряд. Какъвто и автомобил да си вземеш ще си плащаш като поп за поддръжка! Няма друг шанс! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

bmw-то е скъпа за поддръжка и капризна(пак от поддръжка). Освен това тия suv, почти винаги са със 4х4, което не се спира. Това първо е сложно и скъпо за ремонт и второ качва разхода на гориво, макар и не кой знае с колко. Разрови се в някой сайт за части, виж как са цените и си остави 10%, от това което си събрал, примерно, за ремонти, като вземеш колата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Който  е карал Mercedes, много трудно,може да се прекърши на друго.

За тези парички- ML или R.

Може и Audi Q5, Q7 ...

Поддръжка...Трябва да се дават кинти, ако искаш всичко да е ОК.

Само като купуваш- гледай,внимателно.Или взцеми някой специалист,да гледа. Без значение, България или чужбина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Captain Teemo on duty написа:

Може и Audi Q5, Q7 ...

Само като купуваш- гледай,внимателно.Или взцеми някой специалист,да гледа. Без значение, България или чужбина.

За тия пари ще вземе некви барутарници, които ще пушат черно/бело/сиво, само и само да се прави на гъзар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, S197 написа:

За тия пари ще вземе некви барутарници, които ще пушат черно/бело/сиво, само и само да се прави на гъзар.

Миналата седмица,взехме един(за приятел) Q5, 2011 година >12 500 лева + 2 000 обслужване.

Перфектен...

Такива коли, не са гъзария- просто, се возиш.

За гъзария, са едни,съвсем други.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, като се счупи нещо, а това ще стане, защото новите коли имат мноого електроника, да не каже, че му е скъп ремонта и да виси колата пред блока.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитвам се да съм максимално кратът в обясненията си, но ми прави впечатление, без да се обиждат някои хора, че каквато и тема да направя се появяват разни философи които виждал във всеки един раздел. Извинявам се, но как точно да определям това  мнение? 

преди 1 час, Емил Костов написа:

То щото новата ти кола няма да пострада от кратер до кратер. Тя ще държи на ядрен снаряд. Какъвто и автомобил да си вземеш ще си плащаш като поп за поддръжка! Няма друг шанс! 

За мен това е, дай да кажа и аз нещо! Иначе Ви благодаря много, че ми помогнахте в една тема за избор на монитор, доста ми помогнахте, но тук такива изказвания са леко казано пълнеж на темата с безмислици! Иначе нека Ви обясня, че не сте прав, защото колата която карам в момента е със спортно окачване и когато не я карате по равни пътища се амортизира значително повече и по-бързо от друга кола, плюс това колата ми е със 17-ки което още повече допринася за некомфортно пътуване и амортизация.

преди 53 минути, S197 написа:

bmw-то е скъпа за поддръжка и капризна(пак от поддръжка). Освен това тия suv, почти винаги са със 4х4, което не се спира. Това първо е сложно и скъпо за ремонт и второ качва разхода на гориво, макар и не кой знае с колко. Разрови се в някой сайт за части, виж как са цените и си остави 10%, от това което си събрал, примерно, за ремонти, като вземеш колата.

От Мерцедес (какъвто карам в момента), BMW и AUDI, BMW-то е с най-евтина поддръжка, щом успявам да поддържам Мерцедес в момента и X3-ките с от 190 коня нагоре всъщност са доста стабилни и здрави поради ред причини, но винаги е хубаво да чуя мнение на хора които имат такава кола и знаят за какво говорят, въпреки, че вие не сте един от тях явно.

преди 32 минути, Captain Teemo on duty написа:

Може и Audi Q5, Q7 ...

Именно Q5-цата ми беше грабнала окото доста, красива, стилна, силна, джип, просторна,НО! Едно много голямо НО, е че се чупят лесно сравнително X3-ката и тук поддръжката е вече два пъти X3-ката. На скоро ми разправяха как на този модел скоросттната кутия е заминала изведнъж и то на извън-градско каране, а ремонта и цената на такова нещо вече е нож в сърцето, който аз не мога да си позволя. Q7 е вече друга категория в която аз не попадам, нито финансово нито бюджетно :D 

В допълнение ще кажа, че се занимавам с авточасти от +4години вече и имам много добра престава за някои неща, но когато разбираш твърде много от коли идва проблема, че не не си купуваш никога такава, защото знаеш на всяка кусура. Аз съм се спрял на Mobile.DE защото там колите са карани по асфалт и са зареждани с качествен дизел, за това както и стана с моята кола, когато си я вземеш 2 години няма ядове, докато вече не се разбие по окачването от дупките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, просто ми кажете вие какъв опит имате с колите и какво бихте препоръчали за такъв бюджет. Защо трябвада влизаме във философски разсъждения и да хвръляме боб за бъдещето кое ще се счупи и колко скъпо ще излезе то. Аз пък мога да ви кажа, че немските коли в Германия са поддържани качествено и в правилте сервизи и нямат ядове, ама колите в БГ са правени при баш майстора и са зареждани с дизел от мазата на комшията. Тоест вероятността да си вземеш най-здравата кола на света от България е 0.0001% Не вярвам, че има хора в темата които дават мнение за коли, а нямат такава и хабер от такива неща?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

X3 са по-евтини за поддръжка, щото са с древни двигатели с ниско КПД, а и салона не се различава силно от моделите от 90-те. Примерно 6 цилиндровата 3-ка дизел я слагат на модели от 90-те още, но пък е надежден и ресурсен двигател. Като цяло подобен автомобил далеч не е сред най-евтините за поддръжка. Дори и запазен да вземеш, турбината може да тръгне по всяко време, скоростите, дюзите, при някои модели се сменя обезателно колектора с вихровите клапи, че излитат в двигателя и става на салата, а като се махнат (уж евтиния начин) харчи отгоре и не е рентабилно решение в дългосрочен план. Късмета при тях си е голям фактор. 
Евтин за поддръжка автомобил е Типото, което споменах по-горе с бензинов 90 коня и ръчни скорости. Там няма скъпи дюзи, няма турбини, няма демпферни маховици, нисък данък. Това е евтин за поддръжка автомобил. Ако търсиш дизели автоматици, по-добре да е нещо по-съвременно с по-високо КПД.
И най-големия фактор, поради който лично аз не бих взел Х3, освен че салона е за времето си остарял, и външно изглежда унило. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Yaskata написа:

Добре, просто ми кажете вие какъв опит имате с колите и какво бихте препоръчали за такъв бюджет. Защо трябвада влизаме във философски разсъждения и да хвръляме боб за бъдещето кое ще се счупи и колко скъпо ще излезе то. Аз пък мога да ви кажа, че немските коли в Германия са поддържани качествено и в правилте сервизи и нямат ядове, ама колите в БГ са правени при баш майстора и са зареждани с дизел от мазата на комшията. Тоест вероятността да си вземеш най-здравата кола на света от България е 0.0001% Не вярвам, че има хора в темата които дават мнение за коли, а нямат такава и хабер от такива неща?

Ще ти кажа, моята гледна точка и опит.

Ще се повторя- Който е карал Мерцедес- нищо друго, не го задоволява.

Имам два броя CLS и един CLA(взех го, за синчето). Знам какво говоря.

Щом искаш SUV/VAN за тези пари, ще трябват компромиси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Yaskata написа:

Опитвам се да съм максимално кратът в обясненията си, но ми прави впечатление, без да се обиждат някои хора, че каквато и тема да направя се появяват разни философи които виждал във всеки един раздел. Извинявам се, но как точно да определям това  мнение? 

За мен това е, дай да кажа и аз нещо! Иначе Ви благодаря много, че ми помогнахте в една тема за избор на монитор, доста ми помогнахте, но тук такива изказвания са леко казано пълнеж на темата с безмислици! Иначе нека Ви обясня, че не сте прав, защото колата която карам в момента е със спортно окачване и когато не я карате по равни пътища се амортизира значително повече и по-бързо от друга кола, плюс това колата ми е със 17-ки което още повече допринася за некомфортно пътуване и амортизация.

От Мерцедес (какъвто карам в момента), BMW и AUDI, BMW-то е с най-евтина поддръжка, щом успявам да поддържам Мерцедес в момента и X3-ките с от 190 коня нагоре всъщност са доста стабилни и здрави поради ред причини, но винаги е хубаво да чуя мнение на хора които имат такава кола и знаят за какво говорят, въпреки, че вие не сте един от тях явно.

Именно Q5-цата ми беше грабнала окото доста, красива, стилна, силна, джип, просторна,НО! Едно много голямо НО, е че се чупят лесно сравнително X3-ката и тук поддръжката е вече два пъти X3-ката. На скоро ми разправяха как на този модел скоросттната кутия е заминала изведнъж и то на извън-градско каране, а ремонта и цената на такова нещо вече е нож в сърцето, който аз не мога да си позволя. Q7 е вече друга категория в която аз не попадам, нито финансово нито бюджетно :D 

В допълнение ще кажа, че се занимавам с авточасти от +4години вече и имам много добра престава за някои неща, но когато разбираш твърде много от коли идва проблема, че не не си купуваш никога такава, защото знаеш на всяка кусура. Аз съм се спрял на Mobile.DE защото там колите са карани по асфалт и са зареждани с качествен дизел, за това както и стана с моята кола, когато си я вземеш 2 години няма ядове, докато вече не се разбие по окачването от дупките.

И кое по-точно е безмислица?! Ще дадеш 12000 лева за кола ( оставяне настрани колко ще е читава и здрава от предходния собственик), ще я обслужиш, ще смениш каквото трябва и в момента, в който влезе в дупките само след няколко месеца ще се хванеш за главата. А ако си мислиш, че поддръжката на BMW е евтина и то е желязно и не се чупи си в голяма грешка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това x1 х3 и q5 не са SUV, а някаква пародия на SUV.  Пич за 12 000лв може да си купиш що годе читав голф, всичко над тоя клас ще е кочина смазана от каране, която проблема няма да ти е лошите пътища, а лошото му състояние. На теб ти трябва кола с ефтино и здраво окачване, понеже с тия 12 000 лв за кола спадаш към класата на обикновенния работещ българин, а не баровец. Пък тука разни цървули където ми карат q5 за 12 000лв а ми виждали сме ги такива по светофарите, където теловете на гумите вече са им се показали и половината неща на тоя ,,SUV,, не му работят. Алеко, ако беше жив щеше да напише някой ред и за тях:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, Captain Teemo on duty написа:

Ейййй,тъпияяяя- цървул си ти.Нямаш 12  евра за пиле.И още толкова, за свястно вино.

Когато си купувам нещо(без значение) винаги е чисто- ново.Включително и автомобилите.

Престани да ми ходиш, подир задника и да се обаждаш от кенефа с три левовия мокет.

И колко пъти да ти повтарям, лично на теб- баровците карат,обличат,обуват,пушат,пият... Съвсем други марки, които не можеш и да ги прочетеш. Камо ли, да напишеш. Неграмотнико!

Начи като чукна в най-известния нидерландски сайт за коли  markplaats.nl  Audi q5 до 6000 евро не излиза нито един. Смятай какви сте галоши ти и твоите приятели щом карате коли взети от моргите.Дори човек да ви нарече галош пак е комплимент за вас.

преди 48 минути, Captain Teemo on duty написа:

Ейййй,тъпияяяя- цървул си ти.Нямаш 12  евра за пиле.И още толкова, за свястно вино.

Когато си купувам нещо(без значение) винаги е чисто- ново.Включително и автомобилите.

Престани да ми ходиш, подир задника и да се обаждаш от кенефа с три левовия мокет.

И колко пъти да ти повтарям, лично на теб- баровците карат,обличат,обуват,пушат,пият... Съвсем други марки, които не можеш и да ги прочетеш. Камо ли, да напишеш. Неграмотнико!

А бе какъв баровец си ти бе смешник? Където носиш педалски дънки закупени от магазин за тинейджъри където са още на джобни от мама и тате. Ти си виртуален баровец:D Като излезеш на пътя сигурно ходиш с наведена глава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Бял Вълк написа:

Начи като чукна в най-известния нидерландски сайт за коли  markplaats.nl  Audi q5 до 6000 евро не излиза нито един. Смятай какви сте галоши ти и твоите приятели щом карате коли взети от моргите.Дори човек да ви нарече галош пак е комплимент за вас.

А бе какъв баровец си ти бе смешник? Където носиш педалски дънки закупени от магазин за тинейджъри където са още на джобни от мама и тате. Ти си виртуален баровец:D Като излезеш на пътя сигурно ходиш с наведена глава.

Посочи ми къде, съм казал че съм баровец.Или да съм се хвалел... С нещо.

И за теб GUESS и Pacciotti ако са педалски... Си най-големият олигофрен,който се е раждал.

Нито си показвам къщата, нито колите... Вчера ти показах, какво ям,защото си идиот. А оная мустакатата,дето не може да я хване камерата- два пъти по-голям,че стои при теб.Ако и тя не е фейк, като чекмеджето с парите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Captain Teemo on duty написа:

Посочи ми къде, съм казал че съм баровец.Или да съм се хвалел... С нещо.

И за теб GUESS и Pacciotti ако са педалски... Си най-големият олигофрен,който се е раждал.

Нито си показвам къщата, нито колите... Вчера ти показах, какво ям,защото си идиот. А оная мустакатата,дето не може да я хване камерата- два пъти по-голям,че стои при теб.Ако и тя не е фейк, като чекмеджето с парите.

Ти си герой от нета…. Абе само като ми каза , че приятелите ти карат q5 за 12 000лв ми стана ясен бе мамин. Абе това тия приятели ли са, където излизаха сутрин не знаят от какво ще изкарат пари, ама в края на деня били в пачка…..:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Бял Вълк написа:

Ти си герой от нета…. Абе само като ми каза , че приятелите ти карат q5 за 12 000лв ми стана ясен бе мамин. Абе това тия приятели ли са, където излизаха сутрин не знаят от какво ще изкарат пари, ама в края на деня били в пачка…..:D

Шоши, толкова си изпростял от стоене сам и чикии-че не правиш разлика между приятели,познати и далечни такива. Нямаш елементарна представа, за света и за отношенията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Captain Teemo on duty написа:

Шоши, толкова си изпростял от стоене сам и чикии-че не правиш разлика между приятели,познати и далечни такива. Нямаш елементарна представа, за света и за отношенията.

Абе аз не знам кой по цял ден от сутрин до вечер кисне в тоя сайт…… Пена Мара Пена Мара, айде върви да почешиш коня……:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Бял Вълк написа:

Абе аз не знам кой по цял ден от сутрин до вечер кисне в тоя сайт…… Пена Мара Пена Мара, айде върви да почешиш коня……:D

Аз работя, на компютър. В случея - на три.
Когато съм навън- таблет и два телефона. Форума, ми е постоянно пуснат. И като ми бръмне главата - гледам, какво си сътворил ти и разни други... Като отмъкнатото пиле, от задния контейнер, на някой etenswinkel.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...