Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

включване на WiFi

Виж решението Разрешен от pcservizpld,

Препоръчан отговор

Темата не е шега.
Подариха ми компютър с ОС Windows 10.
Използвам създадения акаунт и така е настроен, че да няма мрежи.
Какво да променя в настройките за да мога да ползвам безжичен интернет?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо марка и модел на машината да дадеш? Какъв е безжичния адаптер, инсталиран ли е драйвера?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение

ако лаптопа има вградена и работеща WIFI карта преинсталираш драйвърите, няма как да се "настрои" да няма мрежи, освен ако самия акаунт не е администраторски а някакъв гост или ръчно настроен профил с ограничения. В другия случай една външна USB Wifi карта/антена и би трябвало да се "самоинсталира" ако не е някоя много стара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Използвам създадения акаунт и така е настроен, че да няма мрежи - Преинсталираш Windows! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Димитър 59 написа:

Да не е изключено wifi-то от бутона? 

или забранена безжичната мрежова карта - или в диспечера на устройства, или в ncpa.cpl
Може да покажеш картинки на двата прозореца

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:

или забранена безжичната мрежова карта - или в диспечера на устройства, или в ncpa.cpl
Може да покажеш картинки на двата прозореца

То може и в БИОС да е забранено !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, JohnTRIVOLTA написа:

То може и в БИОС да е забранено !

може, ако не знае как няма да може да с иго пусне или ако е с парола биос-а. В случая ако сложи външна карта ще "шунтира"

П.П. Имам съмнение че може ида не погледне повече темата, та мисля че и от към възможни отговори се изчерпа :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи, миналата нова година ходихме на гости при брат'чеда на жената и той вика: "Имаме един лаптоп, купували сме го навремето употребяван, нещо взе да влачи напоследък ... да вземеш да му хвърлиш едно око?". Ми ... да го взема, що да не? Гледам го аз тоя лаптоп, той едвам диша, някакъв умрел Acer с първа генерация мобилен Core i3, 2 гъби RAM - майко мила! Как да е, за Word става. Инсталирах чисто нова 32-битова 7-мица и заработи по-прилично. Обаче не изгрява LAN, пък ужким има ethernet порт ... "Шантава работа", викам си, "даже и в Device manager" го няма. Хм ... рестарт, влизам в BIOS. Естествено. Гледам аз в Integrated devices, LAN-ката е забранена! "Аве, кой олигофрен си спира LAN-а?!", питам се и решавам смело да го включа. Включ, save, рестарт, машината гасне. Включвам я от копчето, пали за 3 секунди, черен екран и гасне. И така, 10-ина пъти. "Ебаси, тука нещо се омаза BIOS, явно". Отворих го, ресет на BIOS, вадих му батерийката, давах на късо пиновете на конектора ѝ, задържах power бутона за 20-30 секунди - нихуя себе. "Егаси тъпотията китайска, тука има нещо гнило". На 3-тата ракия решавам да разследвам надълбоко. Вадя аз отвертките, пръсвам го на болтчета и гайки върху масата, обръщам дънната платка, намирам LAN чипа ... улалаааа, то няма живо SMD край нея, всичкото опечено до черно, чак дирите на платката са се показали!!! И мигом вдявам, че навярно нявга го е святкал гръм, но явно още е работел за кратко и са успели да му забранят мрежата в BIOS, та така си е работил с години - без LAN, само на WiFi. Сега, обаче, с включен чип машината го търси, всичко покрай него окъсява, сработва някаква защита и машината угасва. "Майната му, ще купя нова платка от AliExpress, там има всякакви резервни части от разкостени компютри. Сигур ще да е къде 70-80 пари за тоя убитак". Отварям смело сайта ... 180 лева!!! Ко?! Не! Затворих аз Express-а, върнах им лаптопа, обясних какво е станало, подарих им моя лаптоп и всичко се приключи.

Та, поуката от таз история - за да е забранено нещо в лаптоп втора употреба, навярно има солидна причина. Опитите за намеса, дори от опитен техник, крият немалки рискове от "спъване в подводен камък". :D Ако не му знаеш историята, по-добре не барай, да не си останеш с преспапие, дето само прилича на лаптоп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, pcservizpld написа:

ако лаптопа има вградена и работеща WIFI карта преинсталираш драйвърите, няма как да се "настрои" да няма мрежи, освен ако самия акаунт не е администраторски а някакъв гост или ръчно настроен профил с ограничения. В другия случай една външна USB Wifi карта/антена и би трябвало да се "самоинсталира" ако не е някоя много стара.

стана благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...