Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Alt + F4 не работи и не спира програмата

Препоръчан отговор

Комбинацията от Алт и Ф4 не затваря програмата, която използвам. При моя лаптоп, Ф4 и Ф3 се използват за контраста:

sBL1Rsh.jpg

C8Oz23C.jpg

На втората снимка се вижда това, което се появява като натисна Алт и Ф4. Програмата не се затваря, а само индикатора за контраста се появява.

Имам проблемна програма, която понякога забива. Ако не мога да я спра с въпросната клавишна комбинация, трябва да рестартирам лаптопа.

Има ли някакви настройки, откъдето мога да избера кои клавиши да спират дадена програма?

ОС е Windows 10.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Alt+Tab+Shift, с лява ръка. С дясната - DEl+End+ins и с брада/нос натискаш "интервал".

Винаги работи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Bubbles написа:

А Alt+F4 заедно с Fn бутона работи ли?
Щото ако си го заключил ти отчита втората функция на F-a.

Не, не работи.

преди 9 минути, Captain Teemo on duty написа:

Alt+Tab+Shift, с лява ръка. С дясната - DEl+End+ins и с брада/нос натискаш "интервал".

Винаги работи!

Първата комбинация отваря опцията за разделение на екрана. Втората комбинация, не знам къде са клавишите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, тая програма няма ли си менюта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж по клавиатурата за Fn lock. Виж в настройките на фърмуера дали има да си избереш коя да е основната функция на F реда (без задържан Fn).

Хвърлих боб, ама това не ми каза какъв е лаптопът...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

държи се  alt  и се натиска   едни път f4  и не работи ? Случвало ми се  e понякога.

а ctrl  alt del ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Banesc написа:

държи се  alt  и се натиска   едни път f4  и не работи ?

Ай, да четеш с разбиране, а! Става дума за лаптоп!!! А там има един клавиш, с чиято помощ се превключват функционалните клавиши и медийните функции.
Провери в BIOS - има настройка дали да са активни F клавишите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, AlienBoss написа:

Комбинацията от Алт и Ф4 не затваря програмата, която използвам. При моя лаптоп, Ф4 и Ф3 се използват за контраста:

sBL1Rsh.jpg

C8Oz23C.jpg

На втората снимка се вижда това, което се появява като натисна Алт и Ф4. Програмата не се затваря, а само индикатора за контраста се появява.

Имам проблемна програма, която понякога забива. Ако не мога да я спра с въпросната клавишна комбинация, трябва да рестартирам лаптопа.

Има ли някакви настройки, откъдето мога да избера кои клавиши да спират дадена програма?

ОС е Windows 10.

Момче!

Научи се да си пускаш темите в правилните раздели.

Темата ти е за "Общи хардуерни въпроси"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има някои BIOS-и които обръщат настройката за Fn бутона. Виж там.

Цървул, виждал съм го. Пък ти се смей. :D Имам го на едно старо hp.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още един, който пише, без да чете... 

преди 3 часа, цър-вул написа:

Става дума за лаптоп!!! А там има един клавиш, с чиято помощ се превключват функционалните клавиши и медийните функции.
Провери в BIOS - има настройка дали да са активни F клавишите

К'о ми викаж? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

К'о ми викаж? 

Ами това е чудесно, явно си го писал в същия момент. Няма кой да преглежда назад  всеки път. Автора да даде модел на лаптопа за да го ориентираме по-лесно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, цър-вул написа:

Този път и ти не си чел. :

преди 15 часа, Bubbles написа:

А Alt+F4 заедно с Fn бутона работи ли?
Щото ако си го заключил ти отчита втората функция на F-a.

преди 15 часа, AlienBoss написа:

Не, не работи.

:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 24.11.2022 г. в 22:14, petie1 написа:

Добре, тая програма няма ли си менюта?

Става въпрос за една видео игра, която понякога забива при loading screen 50% или 100%. Когато пусна играта и забие, менюто за изход от играта го няма. Менюто го има преди да пусна играта да зарежда картата, но изчезва по време на зареждане. Като забие по време на зареждане, нямам достъп до никакви менюта.

на 24.11.2022 г. в 23:50, killchain написа:

Виж по клавиатурата за Fn lock. Виж в настройките на фърмуера дали има да си избереш коя да е основната функция на F реда (без задържан Fn).

Хвърлих боб, ама това не ми каза какъв е лаптопът...

Въпросния бутон не свърши работа.

Лаптопа е Acer Aspire.

Добре, по-късно ще видя дали има настройки в BIOS. А, ако няма, възможно ли е проблема да се реши от някаква програма, чрез която мога да добавям функции към даден бутон?

на 25.11.2022 г. в 16:35, цър-вул написа:

Не, че последователността няма значение... 

Какви последствия има от употребата на тази комбинация?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, AlienBoss написа:

Става въпрос за една видео игра,

понякога се случва

ако alt ctrl  del  не извади таск менижър се оправя само с рестарт 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Banesc написа:

понякога се случва

ако alt ctrl  del  не извади таск менижър се оправя само с рестарт 

Защо само с рестарт? Няма ли някакъв начин да се направи така, че Windows просто да прекрати основния процес, който се използва в момента на забиването - видео играта?

Комбинацията от Алт и Ф4 няма ли да свърши работа, ако намеря начин да я направя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, AlienBoss написа:

Защо само с рестарт? Няма ли някакъв начин да се направи така, че Windows просто да прекрати основния процес, който се използва в момента на забиването - видео играта?

Комбинацията от Алт и Ф4 няма ли да свърши работа, ако намеря начин да я направя?

CS струва 20 кинта. Като си го купиш, няма да имаш, никакви проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Captain Teemo on duty написа:

CS струва 20 кинта. Като си го купиш, няма да имаш, никакви проблеми.

цс е безплатен ама...

преди 17 минути, AlienBoss написа:

ще ми е интересно да разбера алтернатива

аз правя алт ф4 ако не става

ctrl alt del и ако пак не става рестарт

така го правя от 20 години 

и ми върши  работа не съм се замисля за друго

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, AlienBoss написа:

Става въпрос за една видео игра, която понякога забива при loading screen 50% или 100%. Когато пусна играта и забие, менюто за изход от играта го няма. Менюто го има преди да пусна играта да зарежда картата, но изчезва по време на зареждане. Като забие по време на зареждане, нямам достъп до никакви менюта.

Ами ако е "лекувана" съвсем нормално е така да забива

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чета и се чудя - уж експерти са писали, а една не е споменал "опит с външна клавиатура"?

Не сте в час!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...