Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Трябва ми програма, която да може да разложи изпълним файл и да получа достъп до файловете които го съставляват

AlienBoss
 Сподели

Препоръчан отговор

Добър ден, нужна ми е програма, която да разложи .exe файл и да получа достъп до файловете, които го съставляват. Имам .exe файл, който съдържа .bin файл, който искам да редактирам. Проблемът е, че не знам как да разложа изпълнимия файл и да изведа файловете, които го съставляват.

Може ли някой да ми помогне?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, AlienBoss написа:

Добър ден, нужна ми е програма, която да разложи .exe файл и да получа достъп до файловете, които го съставляват. Имам .exe файл, който съдържа .bin файл, който искам да редактирам. Проблемът е, че не знам как да разложа изпълнимия файл и да изведа файловете, които го съставляват.

Грухиииии стига се кри разкри се с тая тема :lol6:

Изпълнимите файлове не се разлагат освен ако не се опаковани с нещо друго

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, petie1 написа:

Грухиииии стига се кри разкри се с тая тема :lol6:

Изпълнимите файлове не се разлагат освен ако не се опаковани с нещо друго

Бъркаш ме с някого.

Имам един изпълним файл, който трябва да съдържа 1 .bin файл и няколко .img файлове - искам да редактира тези файлове.

Като стана на върос, нужда ми е и програма, която може да ми даде достъп до файловете, съставляващи .img файл. Имам предвид инсталационни медии на операционни системи (Disk Image Files).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, AlienBoss написа:

Бъркаш ме с някого.

Имам един изпълним файл, който трябва да съдържа 1 .bin файл и няколко .img файлове - искам да редактира тези файлове.

Като стана на върос, нужда ми е и програма, която може да ми даде достъп до файловете, съставляващи .img файл. Имам предвид инсталационни медии на операционни системи (Disk Image Files).

Едва ли друг подобен образ освен Грухи Биоса няма тук а ти си негов аватар кат те гледам...

Иначе опитай с 7zip

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно пак за BIOS си говорим. Пробвай да го отвориш със 7zip.
И с помощта на innoextractor
Или го стартирай в конзола с ключ /? или с -? или с -h или с --help
И за какво разлагане говоришш? Пак не си в час с терминологията... Разлага се органична материя, математически полином. Файл не се разлага! Файл се разопакова или отваря/стартира.
Може да ползваш и silent key finder за откриване на ключове за "тиха" инсталация, за да разбереш с какво е компилиран.
Има още доста инструменти за разглеждане на съдържанието на инсталатори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, AlienBoss написа:

Вече компилиран файл, как ще го отвориш? То да не ти е архив файл. ZIP примерно.

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/ZIP

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я го дай файла.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, dimy написа:

Я го дай файла.

Знаеш ли как се прави? Ако ти го дам, ще можеш ли да го отвориш и да изведеш съставляващите го файлове?

преди 49 минути, цър-вул написа:

Явно пак за BIOS си говорим. Пробвай да го отвориш със 7zip.
И с помощта на innoextractor
Или го стартирай в конзола с ключ /? или с -? или с -h или с --help
И за какво разлагане говоришш? Пак не си в час с терминологията... Разлага се органична материя, математически полином. Файл не се разлага! Файл се разопакова или отваря/стартира.
Може да ползваш и silent key finder за откриване на ключове за "тиха" инсталация, за да разбереш с какво е компилиран.
Има още доста инструменти за разглеждане на съдържанието на инсталатори.

Откъде да изтегля Innoextractor? Не мога да намеря официален сайт.

преди 33 минути, АСПЕКТ написа:

Вече компилиран файл, как ще го отвориш? То да не ти е архив файл. ZIP примерно.

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/ZIP

Да, става въпрос за изпълним файл (.exe формат).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, dimy написа:

Я го дай файла.

Виж в другата му тема за ъпдейта.

На мен вече на тъпи въпроси не ми се отговаря, който иска да се пробва да пише там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, AlienBoss написа:

Откъде да изтегля Innoextractor?

А търсачка във форума няма ли?

преди 17 минути, AlienBoss написа:

Знаеш ли как се прави? Ако ти го дам, ще можеш ли да го отвориш и да изведеш съставляващите го файлове?

Ти май търсиш ясновидци...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Raze написа:

Виж в другата му тема за ъпдейта.

На мен вече на тъпи въпроси не ми се отговаря, който иска да се пробва да пише там.

И защо да ми е тъп въпроса?

преди 8 минути, цър-вул написа:

А търсачка във форума няма ли?

Ти май търсиш ясновидци...

Доколкото знам, нещата зависят от това по какъв метод е извършена компилацията. Ако искаш да видиш един от файловете, отвори линка, който е в цитата, който съм коментирал по-горе.

Просто искам да видя какво съдържа файла преди да то инсталирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, AlienBoss написа:

Доколкото знам

Ама, ти нищо не знаеш, та и предположения да изказваш...Генератор на бисери

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти го съдържанието на изпълнимия файл:
image.png.96392107ea5cc429d0ccc2b4bdf87abf.png

преди 3 часа, AlienBoss написа:

Имам .exe файл, който съдържа .bin файл, който искам да редактирам.

Искай си, колкото искаш. Лошо няма.
Да виждаш .bin файл?
Междупрочем, при разархивирането процесът прекъсва и връща грешка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е нали ви казах че тва е наш Грухи Биоса под нов аватар?

Оня ден му казаха за тоя .bin файл че кат го редактирал ще има всички опции на БИОС и сега Грухи го търси :) Естествено с нов аватар и се прави на 3 и 50 :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Баси БИОСа чуек, досега трябваше 100 пъти да си го редактирал, ама те нещата не стават само с ядене трябва и акъл

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв БИОС ще редактира? Виждате ли се какви глупости пишете? Той не може газа си да обърше, БИОС ще редактира!

Не знам защо продължавате да му отговаряте в темите, това само го подхранва да продължава да създава нови от глупави, по-глупави. И всичко това го прави за да инсталира линукс МИНТ, и замисляте ли се след като успее как ще го ползва? Едно е да искаш, съвсем различно е да успееш и да можеш.

Измишльотините му край нямат, той бил инсталирал и знаел как се инсталира и ползва но ядро 5........ не можело да работи на неговия БИОС. Старите версии на линукс можели да работят със неговия БИОС, ей алоу, кого лъжеш? По-старите версии като ги ъпдейтнеш да не би ядрото да не се обновява и то?

Забравихте ли двете хиляди теми които беше пуснал за това как се създава боотфлашка, как се настройва флашката да стартира? Той нищо не знае но си признавам, че поне има желание да се научи.

Пък така ли неможа един скриншот да ни покажеш, че наистина си го инсталирал минта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, цър-вул написа:

Ето ти го съдържанието на изпълнимия файл:
image.png.96392107ea5cc429d0ccc2b4bdf87abf.png

Искай си, колкото искаш. Лошо няма.
Да виждаш .bin файл?
Междупрочем, при разархивирането процесът прекъсва и връща грешка.

Може би .bin файла се намира в един от другите .exe файлове?

Очевидно е, че това не са всички файлове, съставляващи BIOS. Трябва да има файлове, които съдържат source код, който не е компилиран. Трябва да има първични файлове, от които са създадени изпълнимите файлове. Изпълнимия файл представлява вече компилиран файл. Не означава ли това, че първичните файлове ще могат да бъдат открити, ако се декомпилират всички изпълними файлове?

Какво би се намерила в другите 3 изпълними файлове?

И защо процеса по декомпилиране дава грешка?

преди 14 часа, ДзВяРа! написа:

Какъв БИОС ще редактира? Виждате ли се какви глупости пишете? Той не може газа си да обърше, БИОС ще редактира!

Не знам защо продължавате да му отговаряте в темите, това само го подхранва да продължава да създава нови от глупави, по-глупави. И всичко това го прави за да инсталира линукс МИНТ, и замисляте ли се след като успее как ще го ползва? Едно е да искаш, съвсем различно е да успееш и да можеш.

Измишльотините му край нямат, той бил инсталирал и знаел как се инсталира и ползва но ядро 5........ не можело да работи на неговия БИОС. Старите версии на линукс можели да работят със неговия БИОС, ей алоу, кого лъжеш? По-старите версии като ги ъпдейтнеш да не би ядрото да не се обновява и то?

Забравихте ли двете хиляди теми които беше пуснал за това как се създава боотфлашка, как се настройва флашката да стартира? Той нищо не знае но си признавам, че поне има желание да се научи.

Пък така ли неможа един скриншот да ни покажеш, че наистина си го инсталирал минта?

Господине, станало е някакво недоразумение :( аз не използвам Linux и не се интересувам от ядрата на Linux. Промените, които искам да нанеса по BIOS, нямат общо с Линукс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, AlienBoss написа:

Трябва да има файлове, които съдържат source код, който не е компилиран.

Може да ти се иска, но такъв няма да намериш в инкой инсталатор на BIOS!!!!!!!!!!!

преди 26 минути, AlienBoss написа:

Очевидно е, че това не са всички файлове, съставляващи BIOS. Трябва да има файлове, които съдържат source код, който не е компилиран. Трябва да има първични файлове, от които са създадени изпълнимите файлове. Изпълнимия файл представлява вече компилиран файл. Не означава ли това, че първичните файлове ще могат да бъдат открити, ако се декомпилират всички изпълними файлове?

Очевидно е, че има още леп да изядеш, докато стигнеш до модване на BIOS

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, цър-вул написа:

Може да ти се иска, но такъв няма да намериш в инкой инсталатор на BIOS!!!!!!!!!!!

Демек, инсталаторите съдържат само вече компилирани ресурси, но не и първоизточника? С други думи, source кодовете се отстраняват след компилирането?

Защо се прави така? Ако никой няма достъп до тези файлове, тогава как изобщо се правят модове на BIOS? За да направиш модификация, не ти ли е нужен достъп до source кода?

И ако не мога да видя базовия код, тогава как мога да знам, че инсталатора не съдържа зловреден софтуер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Демек, инсталаторите съдържат само вече компилирани ресурси, но не и първоизточника? С други думи, source кодовете се отстраняват след компилирането?

Защо се прави така? Ако никой няма достъп до тези файлове, тогава как изобщо се правят модове на BIOS? За да направиш модификация, не ти ли е нужен достъп до source кода?

И ако не мога да видя базовия код, тогава как мога да знам, че инсталатора не съдържа зловреден софтуер?

Чувал ли си за OpenSource?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Научаваш асемблер, дезасемблираш си изпълнимия файл и гледаш какво прави. Сорс кода си е защитен от този, който го е писал - в случая производителя на лаптопа и не е длъжен да го споделя с всички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, АСПЕКТ написа:

Чувал ли си за OpenSource?

Да.

преди 2 часа, Raze написа:

Научаваш асемблер, дезасемблираш си изпълнимия файл и гледаш какво прави. Сорс кода си е защитен от този, който го е писал - в случая производителя на лаптопа и не е длъжен да го споделя с всички.

Значи кода не е отворен код. Ако не се вижда кода, как мога да знам какво прави този код ш дали съдържа malware, примерно?

Няма ли някаква програма, която може да декомпилира кода?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...