Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за КЕП(StampIt) и Outlook 2016

Виж решението Разрешен от stu,

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Имам КЕП(ел.подпис) поръчан от StampIT и ми се налага да подписвам имейлите, които пращам с него. 

Електроният подпис е добавен успешно, валиден е до 2025 и се вижда при сертификатите на Windows и всичко е ОК с него. 

Когато Влезна в Outlook 2016 и се опитам да го добавя в настройките на Email Security се добавя. познава го, но Полето Security Settings Name седи празно, и дори да напиша някакво име, след като се опитам да подпиша имейла, ми дава, че няма сертификат. 

Преди съм го правил и в това поле от падащо меню ми даваше да си избера нещо от сорта на Мy S/MIME Setting([email protected]) и всичко сработваше без проблеми, но явно нещо са променили или аз не правя нещо, както трябва. 

Ще съм ви благодарен, ако дадете някакви идеи?

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Confiscate написа:

Здравейте, 

Имам КЕП(ел.подпис) поръчан от StampIT и ми се налага да подписвам имейлите, които пращам с него. 

Електроният подпис е добавен успешно, валиден е до 2025 и се вижда при сертификатите на Windows и всичко е ОК с него. 

Когато Влезна в Outlook 2016 и се опитам да го добавя в настройките на Email Security се добавя. познава го, но Полето Security Settings Name седи празно, и дори да напиша някакво име, след като се опитам да подпиша имейла, ми дава, че няма сертификат. 

Преди съм го правил и в това поле от падащо меню ми даваше да си избера нещо от сорта на Мy S/MIME Setting([email protected]) и всичко сработваше без проблеми, но явно нещо са променили или аз не правя нещо, както трябва. 

Благодаря предварително!

Ще не се обадиш на фирмата, която ти е дала електронния подпис! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Ще не се обадиш на фирмата, която ти е дала електронния подпис! 

Обадих се и говорих с някаква жена, която май хич не ме разбра за какво и говоря... А аз съм го правил и просто се надявах да попадна на човек, който се е сблъсквал с нешо подобно, затова писах тук. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Confiscate написа:

Обадих се и говорих с някаква жена, която май хич не ме разбра за какво и говоря... А аз съм го правил и просто се надявах да попадна на човек, който се е сблъсквал с нешо подобно, затова писах тук. 

Пробвай пак, защото ако от производителят не знаят за какво иде реч нещата са трагични.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Confiscate написа:

Здравейте, 

Благодаря предварително!

Изтрий профила на мейла и сторнатата дата. След това го добави наново и пробвай тогава да добавиш сертификата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! Пробвах го няколко пъти, но не стана. Според мен липсва още някакъв сертификат, но съм го правил на личната си gmail поща преди няколко години и даже съм записал стъпките в един тефтер и сега, като ги повтарям не става... Явно нещо са променили, но какво за сега не мога да открия, а прочетох доста преди да пиша тук. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Confiscate написа:

Благодаря за отговора! Пробвах го няколко пъти, но не стана. Според мен липсва още някакъв сертификат, но съм го правил на личната си gmail поща преди няколко години и даже съм записал стъпките в един тефтер и сега, като ги повтарям не става... Явно нещо са променили, но какво за сега не мога да открия, а прочетох доста преди да пиша тук. 

Инсталирахте ли сертификационната верига на StampIT? Когато отидете в Internet Options - Security-Certificates и кликнете върху вашия какво ви казва - че не е от сигурен източник и като отидете в сертификационната верига - че не може да бъде проверен или ви казва, че всичко е ОК?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, TS-T написа:

Какво точно инсталирахте като сертификати и драйвъри от сайта StampIT?

От сайта на StampIt инсталирах най-новите драйвери, защото подписът ми е нов. Влизам навсякъде с подписа и подписвам документи без проблеми. За всеки случай свалих и стария софтуер за по-стари подписи, но той не разпозна моя. 

преди 15 минути, jtaggerx написа:

Инсталирахте ли сертификационната верига на StampIT? Когато отидете в Internet Options - Security-Certificates и кликнете върху вашия какво ви казва - че не е от сигурен източник и като отидете в сертификационната верига - че не може да бъде проверен или ви казва, че всичко е ОК?

Пише, че всичко е ОК. Проверих го няколко пъти. Даже го премахнах и го добавих наново, за да съм сигурен. Пробвах го на няколко компютъра с различни пощи и все една и съща грешка. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, TS-T написа:

Публичните удостоверения инсталирахте ли?

Тях не, сега ще го направя. Но преди не съм го правил. Дано с това се получи. Ще пробвам и пак ще пиша. Благодаря за идеята! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, TS-T написа:

Инсталират се като Администратор!

Да, аз всичко така инсталирам за всеки случай. Но пак не стана. От това, което четох, изгледах през последните няколко дни и си спомням и съм записал, настройвам си пощата, Влизам в Trust Center Settings,  Давам Email Security и там трябва да седи Мy S/MIME Setting([email protected]) примерно. Избирам си сертификата, който се появява на мое име и в момента и всичко е точно. Проблемът идва от това, че това Мy S/MIME Setting([email protected]) липсва в полето Security Settings Name... Пробвах го на поща на abv, на gmail на няколко служебни пощи. И преди 2 години съм го правил с Outlook 2016 със същия електронен подпис. За мен е изключително странно, че не се получава. Записал съм в тефтера прави 1, прави 2. просто няма логика... Благодаря все пак за съдействието. Явно пак ще трябва да попадна на по компетентен служител на StampIT, аз вече мисля, че там е ключът към проблема, въпреки че навсякъде другаде нямам никакъв проблем с подписа. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова те питах какво точно си инсталирал от сайта, но ти не ми каза точно какво. Затова не мога да ти помогна.

Щом прецени и кой колко е компетентен, значи ще станат нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова те питах какво точно си инсталирал от сайта, но ти не ми каза точно какво. Затова не мога да ти помогна.

SafeNet Authentication Client-софтуер за управление на смарт карти тип ID Prime940 този софтуре, тъй, като съм с нов подпис. И след това реших да инсталирам и това Автоматичен инсталатор на StampIT за Windows базирани операционни системи, но още преди бях информирам от служител на Stampit, че този вторият софтуер за новите подписи не е актуален. Но все пак и него имам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, TS-T написа:

Точно така, като администратор. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рестартира ли компютъра след инсталацията?

Да и това ми е ясно. Даже ги проверих и видях, че някои от тях са изтекли. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, TS-T написа:

Дай снимка от Оутлука  какво точно правиш.

https://drive.google.com/file/d/1VS1HQ3mW375NafW77A9HqHI2NmehaJ2U/view?usp=sharing линк с цяло видео :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В първото поле трябва да ти излиза директно подписа. Не знам защо така се получава при теб. Сега нямам при мен подпис да тествам, но съм го правил много пъти и е работело. В понеделник мога да тествам и да пиша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В първото поле трябва да ти излиза директно подписа. Не знам защо така се получава при теб. Сега нямам при мен подпис да тествам, но съм го правил много пъти и е работело. В понеделник мога да тествам и да пиша.

Ще съм благодарен и аз съм го правил поне 3 пъти и съм нямал никакви проблеми. И пак казвам сменям компютри, за да няма някакъв бъг и навсякъде едно и също и няколко подписа смених. Взех на колеги и с техните е същото. Важно е и това да го отбележа.... 

Само да вметна, че единственото еднакво в тестовете ми е Outlook 2016, но и преди съм го правил на същия офис. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...