Премини към съдържанието
gamedope

Logitech MX518 vs G3

Препоръчан отговор

Logitech G3 vs Logitech MX518

Двете мишки имат почти сходни характеристики, с изключение на формата и предполагам тежестта. Искам да си избера една от 2те мишки (цените са много близки), но не знам коя е по-добра за гейминг от двете... За сега окото ми е хванала G3...

Формата не е толкова от значение, защото съм свиквал с мишки от сорта на Microsoft Intelli Explorer 4... Впрочем ако можете да ми кажете, къде могат да ми ремонтират тоя модел мишка, ще съм ви адски благодарен. Трябва да се сменят копчетата, защото са пълен боклук... Първо се развали единия бутон и се смени с един от "екстра" бутоните след това той пак се развали и се смени и другия "екстра" бутон... Вече нямам резервни... Не си купувайте мишки от http://www.gaminggearbg.com/ :)

Благодаря предварително за отговорите :)

П.П. Какви са тези характеристики Feet: 250 kilometers на G3-то?

Редактирано от gamedope (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук има много добър материал по въпроса.

Лично аз съм в момента точно с MX518 и съм доволен. MX510 (с която бях до скоро) е реално погледнато същата и би била по-оптималния избор заради по-малко ресурс заемащите драйвери MouseWare. SetPoint за MX518 заема малко повечко RAM-ец. MX510 е с 800 dpi, което реално за разделителни способности до 1024х768 е напълно достатъчно. За жалост тази мишка вече се води отживелица и почти никъде не може да се намери. Иначе бих ти препоръчал нея, вместо МХ518 - за да спестиш някой-друг лев.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам Logitech MX518 от повече от година и съм доволен. Като свикнеш с допълнителните бутони, няма да искаш да пипнеш друга мишка. Освен това формата пасва много добре в ръката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ползвам Logitech MX518 от повече от година и съм доволен. Като свикнеш с допълнителните бутони, няма да искаш да пипнеш друга мишка. Освен това формата пасва много добре в ръката.

Това за бутоните е вярно. Почти като сакат съм без тях. Всичките ми служат за контрол на различни функции на Winamp.

Колкото до лазер vs оптика, не е задължително лазера да е по-добрия избор. Това е повече маркетинг, отколкото реално предимство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страхотно... Ако ревютата на тези пичове от ESReality са правилни, то 518 е оптималната мишка... Но защо казват, че лазерите остават една идея назад от диодите... Не трябва ли да са по-добри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Страхотно... Ако ревютата на тези пичове от ESReality са правилни, то 518 е оптималната мишка... Но защо казват, че лазерите остават една идея назад от диодите... Не трябва ли да са по-добри?

Лазерът има повече предимство за повърхността. Ако ползваш свястна подложка (черна или синя, а не от онези шарените), то една добра оптика ще върши същата работа. В самата статия си го пише, че лазерните мишки не могат да се сравнят с една добре настроена и качествена мишка. Казано с други думи, лазерната технология е още зелена и има време, докато се поразвие и "узрее".

А и не мишката прави геймъра. ;) Не че няма никакво значение, но един истински геймър няма да има нужда от най-най-доброто, за да е добър. А обикновеният потребител пък съвсем. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хех тез мишоци са хубвавки ама запитаите се заслужават ли си парите ??? Аз ще ви дам отговора A4 Tech X750BF :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хех тез мишоци са хубвавки ама запитаите се заслужават ли си парите ??? Аз ще ви дам отговора A4 Tech X750BF :)

Аз си задавах този въпрос преди да купя плъха, а малко след това знаех отговора - да, определено си заслужава парите ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези двете предполагам че са добри, но аз от декември месец имам Logitech G7 и мога да кажа че на по-добро нещо не съм си докосвал пръстите през живота. Има специялни крачета за нулева съпротива дори и на дърво, две батерий като нормално се зареждат за 8 часа но има опция "Boost" която ги пълни за 2 или 4. Аз имам черната версия която отгоре има "carbon" и изглежда страхотно - може и да е по-скъпа но си заслужава всяка стотинка. Единственият минус към мишката е че батерията на зверско играене изкарва до един ден някъде - но за мен това не е никакъв проблем защото се сменят за около 6-7 секунди.

П.С. - Ти си прецени но ако искаш мишка която ще те кефи повече и от компютъра - тази е за теб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тези двете предполагам че са добри, но аз от декември месец имам Logitech G7 и мога да кажа че на по-добро нещо не съм си докосвал пръстите през живота. Има специялни крачета за нулева съпротива дори и на дърво, две батерий като нормално се зареждат за 8 часа но има опция "Boost" която ги пълни за 2 или 4. Аз имам черната версия която отгоре има "carbon" и изглежда страхотно - може и да е по-скъпа но си заслужава всяка стотинка. Единственият минус към мишката е че батерията на зверско играене изкарва до един ден някъде - но за мен това не е никакъв проблем защото се сменят за около 6-7 секунди.

П.С. - Ти си прецени но ако искаш мишка която ще те кефи повече и от компютъра - тази е за теб!

Ти твоята от този сайт който ли я купи или от някои магазин и каква е разликата в цените на зелено/сива и carbon???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много често проблемът с повредени микробутони може да бъде разрешен по алтернативен начин - като се запои кондензатор (напр. 100nF) паралелно на бутона:

optical_0002_red.jpg

На снимката се вижда мишката ми A4Tech NB-30 - безжична мишка без батерии. При едно натискане на бутона започна да действа като че ли е натиснат повече пъти. Проблемът го реших чрез запояване на кондензатора.

Захранването на мишката става трансформаторно - в подложката е разположена първичната намотка, а мишката вторичната. Недостатък на мишката е, че не може да работи на метални повърхности (ще има много загуби при предаване на енергията поради вихровите токове в металната повърхност). Предимството на този тип мишки, е че нямат кабел, който да се прекъсне от често прегъване и липсата на нужда от батерии за да работи.

Отстраняване на често срещани неизправности при мишките

Редактирано от Валентин Стойков (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване