Премини към съдържанието
DiDokal

Изключване при инсталацията на Windows при нов компютър

Препоръчан отговор

Здравейте

Значи имам следният проблем - един приятел ме помоли да му сглобя компютър. Речено сторено, отиваме на магазина и купуваме следните компоненти: DFI-INFINITY NF ULTRAII-M2, RAM A-DATA DIMM 1GB DDR2-533, SEAGATE 320GB SATA2, ASUS EXTREME AX1300PRO/TD 256MB, ZALMAN ZM360B-APS 360W, Записвачка ASUS, AMD ATHLON 64 X2 3800. До тук добре, събирам го и той си пали като пич. Проблема е че изключва на 24минута, след започване на инсталацията на Windows-a. Имах впредвид на вторият етап от зареждането на Windows-a. Пробвах различни версий на Windows-и, пробвах друг хард, друга графика, и проблема си остава. Във биоса всичко си е нормално, и незнам как да оправя този проблем, имам съмнение че е рамта. Някой ако знае как да го подкарам, да помага.

Да взема да смена рамта със 667.

Предварително благодаря на всички писали във тази тема.

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. След като проблемът се явява при инсталацията винаги на едно и също място - тоест на 24. минута - защо не опиташ с друг Windows?

2. Не си от два дни в kaldata и се предполага, че знаеш какви са изискванията за заглавието на темата. Чудя се само, защо не се съобразяваш с тях :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1. След като проблемът се явява при инсталацията винаги на едно и също място - тоест на 24. минута - защо не опиташ с друг Windows?

2. Не си от два дни в kaldata и се предполага, че знаеш какви са изискванията за заглавието на темата. Чудя се само, защо не се съобразяваш с тях :)

Вече пробвах най различни версий но пак се рества, написал съм го вече.

Да знам ги правилата но от бързане и от нерви написах това, ще се опитам да не се повтаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вече пробвах най различни версий но пак се рества, написал съм го вече.

Да знам ги правилата но от бързане и от нерви написах това, ще се опитам да не се повтаря.

Влез тогава в настройките на рамта и задай таймингите на рамта на ръка. Дано да ги пише на лепенката върху чиповете или евентуално ако имаш опаковка. Имах наскоро случай, в който дъното не разпознаваше правилно тайминигите и компютъра беше "нестабилен". Все пак не вярвам проблемът да е хардуерен и да се явява винаги на точно определен момент от инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това ми показва на 24минута IMG_0385sadsad.jpg.xs.jpg IMG_0386sssaerd4e4542sgg.jpg.xs.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето това ми показва на 24минута IMG_0385sadsad.jpg.xs.jpg IMG_0386sssaerd4e4542sgg.jpg.xs.jpg

Нещо не сте сглобили както трябва , май :)

Start from square one. To verify basic stability of the core system components (CPU, motherboard, and RAM), use Memtest86. It's pointless to even try installing an OS if the system can't run Memtest86 for at least 2 full passes (preferably even overnight) without errors.

As far as potential causes, it could be almost anything. If you could post a complete list of components (brands and models), that would be a start.

Do you have access to any spare components, or to another working system which you can use to verify proper operation of the individual components of this build? It may come down to a process of elimination, to determine which component (or components) are at fault.

С няколко думи - тестваш Рам паметта с Мемтест -ако мине поне два паса без грешка ( най-добре,както пише ,цяла нощ),опитваш пак.Ако пак се появи проблема -разхвърляте компа на части и пробвате една по една дали и как работи .

Погледни дъното как си го закрепил в кутията - някъде да не опира не където трябва .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ми излиза съвсем друго съобщение, пак на 24мин. IMG_0388.jpg.xs.jpg

Редактирано от DiDokal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сега ми излиза съвсем друго съобщение, пак на 24мин. IMG_0388.jpg.xs.jpg

Причината е пак същата ,която причинява и горните два екрана :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем и се оказа несъответствие между рамта и дъното.Рамта си работи перфектно с друго дъно и съответно и дъното с друга рам. Замених дъното за друго и проблема се реши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имах същия проблем и се оказа несъответствие между рамта и дъното.Рамта си работи перфектно с друго дъно и съответно и дъното с друга рам. Замених дъното за друго и проблема се реши.
Дъното вече го смених, и проблема си остава, май ще излезе наистина рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дъното вече го смених, и проблема си остава, май ще излезе наистина рам.

Пусни рамта на възможно най-ниската честота и пробвай пак. Направи и това с таймингите, както ти написах по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От магазина във който пазарувам, разполагат със тази рам, и коя е за предпочитане 533 или 667. Понеже изборът е прекалено голям, не мога да се ориентирам коя да взема, препоръчайте ми някаква. Става въпрос за 1ГБ рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нито едната,нито другата :whist:Тази е за предпочитане cool.gif
Тази рам няма да тръгне, дъното поддържа 533 и 667.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тази рам няма да тръгне, дъното поддържа 533 и 667.

Ще тръгне ,ще тръгне :whist: ама за да не се притесняваш ,вземи тази .

Добавено - сега видях ,че държиш на 1ГБ - тогава тази , обаче помислете и за 2х1ГБ .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще тръгне ,ще тръгне :whist: ама за да не се притесняваш ,вземи тази .

Добавено - сега видях ,че държиш на 1ГБ - тогава тази , обаче помислете и за 2х1ГБ .

Човекът държa да е 1гб, не му се дават повече пари. Утре ще го пратя да я вземе. Благодаря

Edit:

Смених рамта и върви като пич, не си мислих че тази рам може да прави толкова проблеми, даже и на две дъна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване