Премини към съдържанието
noexit514

Грешка "Can't read from disk Error" без видима причина

Препоръчан отговор

От известно време имам странни проблеми с компа ми и не знам на какво се дължат. Имам компа от около 2 години... процесор Celeron 2.4D+, дъно ASUS P4P800S-X... преди около месец ми изгоря захранването и реших, че е време за ъпгрейд... взех си още една записвачка - DVD NEC Lableflash и още един хард - Seagate 250GB... в началото нямаше проблеми... разцепих Seagate-a на 50-200GB като по-малката половина оставих bootable, а другата data storage... другия ми хард (Maxtor 80GB) също форматирах и направих datastorage... и след няколко дни безпроблемна работа в един момент компа започна много да цикли... даде ми грешка,че не може да запише някакви файлове и се наложи да ресетна... след като рестартирах обаче ми изписа 'Can't read from disk Error' и иска да ресетна.. и като го ресетна ми дава същата грешка... оправя се само като го изключа от мрежата за около 10-на минути... и общо взето трудно го подкарвам.... или забива на логото на дъното... или на логото на wina... ако успее да прескочи тези двете общо взето работи... но понякога пак забива без видима причина мъките ми започват отначало... всеки ресет ми е като влизане в тъмната зона на догатките - дали ще запали или не! Реших, че може да е вирус и преинсталирах.... но ми заби по време на форматирането.. после и по време на инсталацията... после реших, че може да е от диска... bad sectors или просто да не се разбират с дъното... изключих Seagate-a и реших да преинсталирам... и пак имах същия проблем и с Maxtor-a... закачих си и другия хард и пуснах System Meachanic и ми даде, че имало проблем в C, но не може да го оправи... помислих, че диска е прецакан, но защо ми дава проблеми и със стария диск с който до сега не съм имал проблеми.... Понеже процесора ми винаги е загрявал доста, ме посъветваха да оставя кутията отворена да поработи компа така... пак си забива от време на време... sad.gif последното предложение е да флашна BIOS-a защото проблема може да е в това, че диска е нов и със SATA2, а дъното да е старо и да не се понасят много много... обаче тогава защо имам проблеми и със стария хард.... Знам, че се обяснявам на дълго и на широко, но всеки си има мнение за проблема ми и нищо не се получава.... Някой има ли идея от какво може да са проблемите ми и как мога да проверя дали не ми се ебава дъното просто.... Благодаря предварително на всички отзовали се!!!

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ти поддържа Сата , не Сата2 и понеже новия ти диск е - Seagate 250GB SATA2 , погледни първо отзад панела на харда дали има поставен джъмпер ,който го ограничава да работи като Сата.Ако джъмпера е махнат трябва да го поставиш според схемата ,която е на самия хард .Другото ,което можеш да направиш е да смениш кабелите и на двата диска,включително и широките лентови кабели и погледни дали правилно си конфигурирал устройствата като си ги прикачал . Предполагам ,че като си слагал Сата харда си посочил в Биос ,че ОС е на Сата харда .

Добавено -

... изключих Seagate-a и реших да преинсталирам... и пак имах същия проблем и с Maxtor-a... закачих си и другия хард и
Като го чета това все си мисля , че не си подредил правилно устройствата по каналите и съответно в Биос - доколкото разбирам имаш две оптични устройства , два харда ,от които единия е Сата - т.е. доста устройства са се натрупали .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mоят съвет е на този етап да не рискуваш с флаш на биоса. Правило е, че биос се флашва само на стабилна система, каквато твоята определено не е. На твое място бих взел под внимание казаното от kokomil. Обърни внимание и на напреженията (можеш да ги видиш с Everest) дали не дават големи отклонения. Допустимия толеранс е +/-5%. Не каза колко вата ти е новото захранване. Измери и напрежението в контакта дали е 220 волта. Тествай си рамта, защото ако тя е дефектна, може да се получи подобно нещо. Закачи двата харда на друг компютър и ги тествай за грешки и развалени сектори (през друг Windows, не през инсталирания от теб, защото на друг компютър няма да тръгне или няма да работи стабилно). Та по метода на изключването и тестване на компонентите един по един ще стигнеш до проблемния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви и на двамата за съветите! Знам, че и двамата сте много компетентни! Но от това което прочетох във форума по други теми на хора с проблем подобен на моя разбрах, че може да се дължи на много неща и ще трябват доста тестове и ровене, за да може да се установи на какво точно се дължи проблема... а аз нямам нито познанията нито оборудването и възможностите за това... а и доста 'специалисти' се опитаха да ми помогнат, но безуспешно sad.gif Затова искам да ви помоля за съвет да ми кажете къде мога да го занеса и да съм сигурен, че ще му обърнат внимание, че ще в ръцете на специалисти и няма да ми се наложи да се връщам! Някои сервиз или професионалист... Благодаря ви предварително!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом като си в София , грабвай го и го носи тук . По -големи професионалисти от тях ...... :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сайта е впечатляващ, а и определено съм склонен да се доверя на избора ти! Още утре им звънкам да видим кога мога да им го занеса, че вече е 9.40... :ph34r: Благодаря отново!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване