Премини към съдържанието
Гости id2578

1536 MB RAM? Възможно ли е?

Препоръчан отговор

Гости id2578

Имам следният проблем : имам 2 платки по 256 и една 512 = 1024 - това ми е на компа. Имам и още 2 по 512. Поради липса на слотове, време и финанси не мога да ги докарам до 2 GB, та питането ми е ако забия една от 512 на свободния слот ще сработи ли на 1536?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости id2578
Какво ти е дъното?

ASROCK поддържа VIA PT 880 Pro chipset, Dual Chanel DDR 400/333/266 memory

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай най-добре. При мен функционира точно така (2х512 + 2х256). Ако са коренно различни (например двете да са едностранни, двете двустранни) би трябвало да тръгнат. Възможно е да се наложи да вкараш таймингите на ръка (взимаш рети на най-бавната памет - тоест най-високите тайминги). Но на 100% никой не може да ти каже дали ще се получи, защото не знаем нито какво е дъното, нито с какви характеристики са отделните памети. Пък и да знаем, пак няма гаранция :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости id2578
Тествай най-добре. При мен функционира точно така (2х512 + 2х256). Ако са коренно различни (например двете да са едностранни, двете двустранни) би трябвало да тръгнат. Възможно е да се наложи да вкараш таймингите на ръка (взимаш рети на най-бавната памет - тоест най-високите тайминги). Но на 100% никой не може да ти каже дали ще се получи, защото не знаем нито какво е дъното, нито с какви характеристики са отделните памети. Пък и да знаем, пак няма гаранция :)

ми ще тествам, кво да права, компа на работа ми гръмна та съм си занесъл личния, ама с 1 ГБ ми е малко тегаво като го изпържа с няколко програми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип ако банките са със сходни показатели, не би трябвало да има проблеми. Разбира се говорим за едноканален режим. Двуканален режим е категорично вън от дискусията. Би трябвало да е ясно, но аз да си кажа. И все пак няма да е зле да кажеш какво е дъното и какви са банките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Conroe

Когато видя via чипсет за интелска система направо настръхвам :)

инфо за VIA PT880Pro

Night_Raven намирам две дъна ASRock с този чипсет- ASRock P4Dual-880Pro и ASRock 775Dual-880Pro, но най-добре id2578 да сподели кое е дъното му , че вече влизам в ролята на гадател :yanim:

Редактирано от Conroe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не си единнствен :yanim:

А сега малко по темата ,нищо ме ти пречи да пробваш.

Слагаш паметта във празният слот и за начало пусни BIOS със настройки по подразбиране ,направи един тест със Everest да речеме на памета след това.

Прегледай със същата програмка как е тийминга и ако няма проблем след теста остави нещата така .Но ако се окаже ,че има някакъв проблем то тогава както те посъветва @iovi - пипни ръчно от BIOS настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е не си единнствен :help:

А сега малко по темата ,нищо ме ти пречи да пробваш.

Слагаш паметта във празният слот и за начало пусни BIOS със настройки по подразбиране ,направи един тест със Everest да речеме на памета след това.

Прегледай със същата програмка как е тийминга и ако няма проблем след теста остави нещата така .Но ако се окаже ,че има някакъв проблем то тогава както те посъветва @iovi - пипни ръчно от BIOS настройките.

Ако има проблемите, за които говоря, няма да стигне до Еverest. При сериозен конфликт и до биоса няма да стигне :wow:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости id2578

инфо за VIA PT880Pro

Night_Raven намирам две дъна ASRock с този чипсет- ASRock P4Dual-880Pro и ASRock 775Dual-880Pro, но най-добре id2578 да сподели кое е дъното му , че вече влизам в ролята на гадател :rolleyes:

- ASRock P4Dual-880Pro мисля,

ASRock 775Dual-880 / P4Dual-880 Series

това е от евереста

motherboardoa9.jpg

Редактирано от id2578 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости id2578

Подкарах го на 1536, но на 1792 забива след началния екран...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване