Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден как мога да вида какъв процесор е подходящ за моето дъно..?Сега съм с Sempron 2500+ и съм го клокнал и бачка на 1.75GHz но искам нещо по ново и по силно??Можете ли да ми препоръчате нещо????Мерси предварително за помоща... :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Conroe

ми кажи какво ти е дъното и ще видим какви процесори поддържа :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре как мога да вида кфо е??че котите съм ги затрил някаде sad.gif

Ето вижте ако можете от тук да разберете..... ЦъК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен каквото и да е дъното, ще може да си сложи Athlon64 или по-бъбрз Sempron.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Струва ми се че може още малко да се клокне.Моят е Athlon 2200+ и си работи спкойно на 1.85-2.00 а тоя като е 2500+ сигурно ще може да се вдигне до към 2.2 или 2.3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето вижте това ли е ЦъК

Редактирано от bestlap (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Conroe
Според мен каквото и да е дъното, ще може да си сложи Athlon64 или по-бъбрз Sempron.

малко трудно да сложиш Athlon64 на Socket A (462) :clap:

та за дъното...

CPU Socket:

Supports 462-pin Socket-A for AMD Athlon XP processors 1500+ to 3400+ with 266/333/400MHz FSB

Все пак в Everest доста ясно е написано коя ди е дънната платка => отиваш на сайта на прозиводитела => biggrin.gif Но вече не си заслужава да се инвестира в Socket A

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми какво ми препоръчваш да си взема сега компа ми е..... 512RAM,GeForce 4200 Ti titanium,HDD maxtor 80(достатачно ми е),ДвД записвачка,CPU: Sempron 2500+ 1.75GHz... ко да си купия искам ПЦ то ми да стане по яко малко.... кутията и захранването ще ги задаража за сега......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Еми какво ми препоръчваш да си взема сега компа ми е..... 512RAM,GeForce 4200 Ti titanium,HDD maxtor 80(достатачно ми е),ДвД записвачка,CPU: Sempron 2500+ 1.75GHz... ко да си купия искам ПЦ то ми да стане по яко малко.... кутията и захранването ще ги задаража за сега......

Ами, препоръчвам ти да си продадеш тази машина, и ако имаш още парички в наличност, да си вземеш една по-нова машина,вместо да правиш ъпгрейд на

тази, с която си в момента! :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми имам саит и трябва да го подържам пък и няма на кои да го продам и ако го продам трябва да го дам за жълти стотини преди 4 год когато го зех в моята облас Враца нямаше такав комп... От Италия ми го донесе тате за 3400лв... :clap: ама сега е....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ще е добре да си смениш дъното защото ползваш AGP за видео карта , а този интерфейс е много остарял и почти не се правят видео карти за него. За това по-добре си вземи дъно с PCI-E интерфейс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем някои по на ти да каже ко да го правя... значи ко ми требва да купя и ще сметна да видя колко пари и ще видя ще зимам едно по едно кото мога.. :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не искаш нищо друго да сменяш. Смени си стария процесор за този sempron . И ако си сложиш още 1-на пръчка рам, направо ще фръкне :clap:

Редактирано от Air_Alex (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Еми имам саит и трябва да го подържам пък и няма на кои да го продам и ако го продам трябва да го дам за жълти стотини преди 4 год когато го зех в моята облас Враца нямаше такав комп... От Италия ми го донесе тате за 3400лв... :clap: ама сега е....

За съжаление, хардуерът остарява много бързо, на всеки 2-3 месеца излизат нови компоненти.

Аз мисля, че машината ти спокойно може да бъде продадена в момента, идеална е за счетоводство и въобще за всякаква офис работа, така че продавай го, докато още може да бъде продаден, и можеш да му вземеш някакви пари, отколкото да оставиш нещата така и компът ти след време да бъде една антика, от която няма да можеш да вземеш и левче! Послушай ме и няма да сгрешиш, ще ме търсиш после да ме черпиш кафе, ама... :clap::clap:

Според мен, да се прави частичен ъпгрейд на една остаряла машина, си е едно голямо набутване, но ти си решаваш!

Вземи си нещо като MSI K9AGM AM 2 и оттук нататък, каквото и да сложиш на това дъно, ще си в крак с времето! :clap:

Редактирано от MELL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем кажи ми на това ПЦ колко мога да му зема и после колко да додам за да си взема по хубав...!Но сако комп без монитор мишки колони и клавятури мен сичко друго си ми върши работа...!На скоро си купх една мултимедиена клавятура на Logitech за 55лв.. и една мишка Logitech за 80лв... а колоните сами Creditive 5+1 и съм си доволен вършат ми работа и монитора също LG FLATRON F710B ????

EDIT:А иначе ето това става ли ЦъК и една 256 рам още и една видео карта???Но кажете първо по горния въпрос и след това по този мерси мн мн предварително :clap:

Редактирано от bestlap (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ем кажи ми на това ПЦ колко мога да му зема и после колко да додам за да си взема по хубав...!Но сако комп без монитор мишки колони и клавятури мен сичко друго си ми върши работа...!На скоро си купх една мултимедиена клавятура на Logitech за 55лв.. и една мишка Logitech за 80лв... а колоните сами Creditive 5+1 и съм си доволен вършат ми работа и монитора също LG FLATRON F710B ????

EDIT:А иначе ето това става ли ЦъК и една 256 рам още и една видео карта???Но кажете първо по горния въпрос и след това по този мерси мн мн предварително :)

Не би му взел много прави. И трябва да доплатиш още някаде м/у 150-200лв. ( не съм зе задълбочил много, но горе долу ... .. )

А относно 2-я ти въпрос : Процесора който си посочил е не съвместим с дъното. Сокета на дъното ти е Socket A и този който си посочил е Socket 754.

В предишния ми пост съм посочил точно какъв ще ти пасне.

Редактирано от Air_Alex (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, едно 350 лв. ще можеш да получиш за него...не са много, знам, но след време и толкова няма да можеш да му вземеш!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре посочи ми в жара такъв процесор дето ще ми пассне но в жара за да си го купя на 100 метра е от мен магазин на жар :):P моля те?!А този за колко пари ще мога да го дам сас се радятора и вентилатора защото вентилатора е мн мн слабичък... sad.gifsad.gifsad.gifsad.gif в момента ми даржи 39 градуса.... е и в нас е топло де .. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм със същият процесор,и не виждам с какво толкова го товариш,та ти е малък.

Виж при мен как седят нещата,и невярвам че ти го товариш повече от мен.

2222fi6.th.png 444wp8.th.png -> Цъкни за голям размер

Както виждаш и аз играя ролята на сървър,два браузера едновременно(виж колко сайтове имам отворени на Opera),в момента качвам Музика с ФТП,и сийдвам доста торенти,за антивирусната няма да говоря,и за антиспай програмата,ааааааа щях да забравя и програмата с коята правя конверт на песни..........и още куп процеси.

Затова не си продавай машината,а си добави само РАМ,изчисти си компа от вируси,и разните му там гадове,и ще литне машината.

Послушай ме.

Като в момента мога да си пусна и Quake III да го разцъквам.

Решението си е твое.

А и забравих да добавя че процесора ми е на 67%,немисли че като смениш процесора компа ще ти литне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре посочи ми в жара такъв процесор дето ще ми пассне но в жара за да си го купя на 100 метра е от мен магазин на жар :):P моля те?!А този за колко пари ще мога да го дам сас се радятора и вентилатора защото вентилатора е мн мн слабичък... sad.gifsad.gifsad.gifsad.gif в момента ми даржи 39 градуса.... е и в нас е топло де .. :)

Мисля, че на твоето дъно ще пасне отлично едно процесорче като - Athlon XP, но когато отидеш при тях, ще искаш да е за сокет 462!

Най-добре е да направиш замяна на твоя Семпрон с един Athlon XP, понеже Атлонът е с повече кеш и мисли доста по-бързичко , за него ще се наложи да се доплати някаква сума, която няма да е много, според мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както Мел каза като си вземаш новият Atholn или Sempron, гледй L2 кеш паметта да е максимално голяма минимум 512 КВ, също по нагоре имаше сайт с подробна информация за PCU гледай и максималната температурата ,/е като цяло сокета първо трябва да пасне с този на дъното/, процесорът трябва да е със сокет 462 /според Мел/ , а не да тръгнеш да търсищ със тези сокети АМ2, 939, 754 и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи каде да ида в JARCOMPUTERS или в мегасофт???И какво да кажа и да си занеса процесора така ли?И тия само CPU ли ще ми дадат или и вентилатор с радиятор???И каква видео карта ми препоръчвате да си купя защото с моята GeForce 4200 TI titanium 128RAM съм за никаде sad.gifsad.gif а аз съм си поръчал за утре още една 256 РАМ и ставам почти с 800мб РАМ :dancing18: ае даваите предложения!Мерси предварително на сички които са одесоха сериозно към моя проблем...... :)

Значи каде да ида в JARCOMPUTERS или в мегасофт???И какво да кажа и да си занеса процесора така ли?И тия само CPU ли ще ми дадат или и вентилатор с радиятор???И каква видео карта ми препоръчвате да си купя защото с моята GeForce 4200 TI titanium 128RAM съм за никаде sad.gifsad.gif а аз съм си поръчал за утре още една 256 РАМ и ставам почти с 800мб РАМ ;) ае даваите предложения!Мерси предварително на сички които са одесоха сериозно към моя проблем...... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно процесора - най-доброто за Socket A е Barton 3200+ на 2.2GHz реални с 512Kb L2 кеш и FSB 400MHz, аз съм с 2500+ , който в повечето случаи се клоква успешно до 3200+ и е по-евтин, така че провери и за него :)

Относно видеото и аз бях с GF 4200 и я замених за Radeon 9550 с DirectX 9, която в началото беше даже малко по-бавна

под DX 8 игрите, но след сериозен клок от (250/400) на (400/550), задмина GeForcа доста cool.gif

Иначе ако искаш по-съвременна AGP карта, има няколко варианта, но вече зависи от средствата, които можеш да отделиш.

Редактирано от myd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носиш машината при тях и сменяш всичко: процесор, вентилатор и радиатор (новото си е ново!!!)

Моят приятел MYD, който, по принцип, има навика да забравя, какво е обещал, ти е посочил процесора, който трябва да вземеш, а за видео картата е важно да поддържа DirectX 9, и гледай колко битова е, а не само паметта й!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване