Премини към съдържанието
alex203

Как да възстановя Standby бутона

Препоръчан отговор

Как мога да си възстановя режима "Stand by", ако ми е изчезнал поради неизвестни причини? При инсталирането на Windows XP при натискане на "Turn off" си излизаха и трите възможности : "Stand by" , "Turn off" i "Restart" и бяха активни и трите. Сега ми останаха активни само последните две. Къде точно трябва да се пипне в биоса.Искам да кажа предварително че съм инсталирал всички драйвери

Много се надявам вече да намеря решение на проблема,защото вече пиша от два дена по най-различни форуми

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо трябва да се разреши хибернейта, от свойства на дисплея, скрийн-сейвър, захранване -> включи хибернейта. Ако не помага - ето описание как се решава проблемът според Майкрософт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Първо трябва да се разреши хибернейта, от свойства на дисплея, скрийн-сейвър, захранване -> включи хибернейта. Ако не помага - ето описание как се решава проблемът според Майкрософт.

С хибернейта проблем нямам,а самата икона на stand by режима я виждам но не е активна.А тази тема я открих,но не мога да си я преведа.Ако не ти представлява труднсот ако можеш да ми обясниш с прости думи какво трябва да направя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай с преинсталиране на драйверите за чипсета и рестартирай!

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай с преинсталиране на драйверите за чипсета и рестартирай!

Пробвах да ги преинсталирам,но не се получава.С тези драйвери до сега не съм имал проблем,а да сваля нови не мога да разбера къде по точно в сайта на производителя се намират

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте! Направих си преинсталация на windows xp. Всичко стана както трябва, но на "изключване на компютъра" функцията "режим на готовност" не е активирана. Някой може ли да ми помогне да възстановя функцията

Благодаря предварително laugh.gif

Редактирано от stanley56
    Неясно заглавие (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

If your computer won't enter standby or hibernation, it may require updated drivers. Power management features, especially standby and hibernation, rely on device drivers that support power management in addition to compatible hardware. Incompatible video drivers prevent these features from working. The built-in VGA driver, for example, is a bare-bones driver that doesn't support power management.

If standby and hibernate don't work, install an updated driver for your display adapter.

Tip taken from Microsoft Windows XP Inside Out by Ed Bott and Carl Siechert. Published by Microsoft Press.

В някои ситуации е възможно да са необходими и драйвери за дъното, не споря. Лично на моята машина с VIA чипсет няма такова нещо, както и на останалите конфигурации, с които съм се сблъсквал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.