Премини към съдържанието
snoopdoggystyle

Как да свържа чрез оптичен кабел PC и 5.1 аудио система

Препоръчан отговор

Здравейте,

това ми е дъното ASUS P5B

а това е задният му панел

p5b_back.jpg

имам система за домашно кино SONY DAV-S500

i_09001397.jpg

системата има

"optical digital input, optical digital out, 2 analog stereo inputs, 1 analog audio out"

свързах компютъра и системата с оптичен кабел, но като пусна тест на колоните се чува само от предните

91882100720053500exhibiyr8.jpg

ПОМАГАЙТЕ, за да знам дали да купувам кабела /взел съм го за проба/

въпросът ми е как да изкарам многоканален звук на тази система

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е от кабела ти а си провери пропъртито на саунд картата дали от там си пуснал 6 канален звук

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройките на AC3 филтъра на кодеците маркирай да ползва SPDIF и си пусни филм с 5 канален звук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В настройките на AC3 филтъра на кодеците маркирай да ползва SPDIF и си пусни филм с 5 канален звук

Sounds and Audio Devices-advanced - тук съм задал звукът да е 5.1, в драйверите на звуковата карта също съм задал 5.1 формат на звука

инсталирах най-новия АС3 филтър, нали там трябва да има индикация на скалите когато е пусната музика, но при мен няма нищо - стълбчетата си стоят бели

нали дори да пусна някоя песен, която е стерео трябва поне ляво и дясно да имат индикация в АC3

не е от кабела ти а си провери пропъртито на саунд картата дали от там си пуснал 6 канален звук

в такъв случай нормално ли е когато пусна тест за звука на колоните от компютъра, задните да не се чуват /или едва забележимо/.

и друго, за което искам да попитам по-разбиращите

има ли някъде /защото аз не можах да намеря/ ръководство за работа с AC3 филтъра и изобщо за свързване на комтютър и 5.1 система чрез оптичен кабел

Редактирано от pit
2.6 Не се толерира практиката на flood – публикуване на едно и също нещо многократно, както и публикуването на голям брой мнения от един потребител едно след друго. За добавяне на информация към предишен пост има бутон "Редактирай". (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с оптиката е сложно.. до колкото съм запознат.. а това не е много AC3 филтъра не е много надежден при настройка на многоканален звук за оптичен output.. така че бъди сигурен че не е от кабела

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много интересно - реално звуковата карта трябва да се остави в двуканален режим при този начин на предаване на сигнала, защото иначе се чува ехо, това едното

оказа се, че като пусна двд с DD ресийвъра си разпознава сигнала и пуска и на задните - все едно, че диска е в него а не в компютъра

но тоя AC3 филтър въпреки направените настройки /сработи, поне на ухо/ но видимо не - очаквам като пусна такъв звук да видя индикация на каналите, но я няма тази работа

изтеглих от data.bg тестове за 5.1 звук:

car ride(dts 5.1).wav

virtual run(dts 5.1).wav

demo 3(dts 5.1).wav

DEMO2 (DTS 5.1).wav

Strauss(DTS 5.1).wav

но се чува САМО И ЕДИНСТВЕНО ШУМ - от кодеци ли е или от настройки не знам или пък защото пише че е dts 5.1

давайте идеи

10х

Редактирано от snoopdoggystyle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм с оптичен кабел и ми пуска PCM сигнал към усилвателя.Само мога да си избирам на колко KHz(44.1;48;96;192) да е сигнала . Явно трябва доста по скъпа карта за да да ти пусне 5.1 по оптиката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така, изтеглих Metallica Black Album [DTS_audio_files]

файловете са с разширения *.dts - отварят се с уиндоус медиа плеър и VLC media player, но системата ги разпознава като PCM сигнал

как да пусна DTS на системата /тя има вграден декорер/

къде са специалистите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, за да не пускам нова тема подновявам старата

проблемите, които съществуваха до момента съм ги изчистил

сега обмислям покупка на PCI звукова карта с хардуерна поддръжка на DTS

ето към какво съм се насочил:

Creative X-Fi Xtreme Gamer отпада, защото не поддържа оптичен изход

Creative X-Fi Xtreme Audio, RETAIL

Auzentech Auzen X-Plosion 7.1 DTS Connect

коя ще ми препоръчате, и трите са в ценовия диапазон до ~150 лв.

и още нещо, да очаквам ли че ако пусна някаква mp3-ка или филм, които не са в DTS формат, ресийвъра ще ги разпознава в DTS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Creative XtremeMusic - 130лв с ДДС в MOST Computers

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всъщност като се загледах, Creative X-Fi Xtreme Gamer не поддържа връзка чрез оптичен кабел а аз имам такъв и искам да го ползвам

http://www.voodoo.bg/product/big_pic/2380/...AUDIO__BULK.jpg

тоест избора е м/у втората и третата

Creative X-Fi Xtreme Audio, RETAIL

Auzentech Auzen X-Plosion 7.1 DTS Connect

картата ще се ползва основно ма музика и филми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sound Blaster X-Fi XtremeMusic това трябва да е картата.

Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio не е с чипа EMU20K1 а е с чип от CA0106 серията и цената и ми се вижда доста висока за това което предлага.

Sound Blaster Audigy SE също не е с чип 10k2 на Creative a e чип от CA-0106 серията.

Creative Sound Blaster Live! 24-bit 7.1 също не е с чип EMU10k1/10k2 а с чип от CA-0106 серията какъвто е и на Audigy Value.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да извадя 5.1 звука на Играта Dead Space.Филмите и Музиката са наред..DTS, 5.1..няма проблеми, но звука на Играта ми излиза двуканален..Сложил съм всички кодеци,които са нужни..Ако някой би могъл да ме посъветва нещо по въпроса ще му бъда благодарен :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.