Премини към съдържанието
RMPG

CCleaner - мнения, проблеми и въпроси

Препоръчан отговор

Пускам една тема, за всякакви неща и въпроси свързани с CCleaner, мисля, че ще е интересно, защото програмата е доста известна и се използва от голям брой потребители.

Първо моето лично мнение.

Малка програма, в която се намират неверояно полезни и същевременно лесни за работа функции.

Първото нещо, когато преинсталирам Windows-a е да си инсталирам CCleaner.

Ето, че днес излезе и версия 2. Веднага пускам няколко скрийншота, тя е с подобрен дизайн и няколко нови добавени възможности. Все пак е още в БЕТА тестове. Преводът интегриран в програмата е лично мой, знам че има малко грешчици, но скоро ще ги коригирам, само да намеря време. Та ето и снимките. Инсталирал съм програмата на английски език, защото съм с Vista и при бълг. език нещата се бъгват, а не ми се слагат разни фонетични пакети за езиков интерфейс и т.н.

1.png

2.png

Първият бъг е на лице. Това е бъга при деинсталатора, който не ми засече всички инсталирани програми освен uTorrent, освен него имам Skype, Winamp, KMPlayer, AntiVirus-ен софтуер, Filezilla и много други. Както и да е, явно от Piriform ще трябва да поработят и да го оправят.

Желая им поздрави! Благодаря, че са създали тази чудесна програма и тя е безплатна. Не мога без нея!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А при мен регистрира и антивирусния,скайп и всички останали!uTorrent и KMPlayer не ми ги открива защото са portable и е нормално ! С ХР съм!Може проблема да е при вистата ! И фейса са оправили ! Браво!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз не използвам портативни програми, сега писах в официалния форум на Piriform да видим какво ще измъдрят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно какво ще ти отговорят и ако можеш напиши го ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не писаха нищо сериозно. Мисля да пратя ЛС на създателя на програмата - MrG поне знам, че ще ми пише. В темата писа 1 модератор от техния форум и каза, аз нямам проблем, работя под XP, писа още един потребител, който също каза, че няма проблем и е под XP, явно има проблем при работа на инструментите под Windows Vista.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно проблемите с Виста продължават и това е една от причините хората да се въздържат да минават към нея,дори и да имат необходимия за нея хардуер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен CCleaner ми прави странни неща :clap: .Пускам да сканира за ненужни файлове и ми открива примерно 2,57МБ,като му цъкна да ги изтрие и ми изписва,че е изтрило примерно 1,50МБ.Незнам,защо така прави и друг дали го забелязвал това нещо.Остава си за мен загатка.Да допълня само,че съм пробвал ръчно да изтрия тези файлове и след време пак се появяват след изтриването им,а не са такива файлова нали да речем,че самата система ги създава ами някакви наистина непотребни файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под XP не забелязах някакви отклонения. Една идея от мене за допълнително почистване на ненужните файлове от папка "Prefetch".На снимките се виждат необходимите допълнителни настройки. Папката се избира от "Add Folder''.

ccleaner1_final_e623b.jpg

ccleaner2_final_8f1fb.jpg

VY 73.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Pe6o

Prefecth папката.Ако я изчистиш цялата няма да подобриш производителността на системата (затова и то CCleaner предлагат почистването само на постарите файлове с разширение *.pf) - old prefetch data

@Rmpg

Нали помниш че под ВИСТА нямаше един модул на TuneUp utilities 2007 - TuneUp MemOptimizer на твоята статия...явно има наистина някаква нестабилност все още...

@Nikolai1990

Тази тема е за тебе - да си почистиш системата :)

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...aded&start=

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Rmpg

Нали помниш че под ВИСТА нямаше един модул на TuneUp utilities 2007 - TuneUp MemOptimizer на твоята статия...явно има наистина някаква нестабилност все oще

Така е в най-кратки срокове, чакам някакви ъпдейти по софтуера на Vista от Майкрософт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.