Премини към съдържанието
john_87

Има ли значение какъв пакет кодеци използваме?

Препоръчан отговор

Има ли значение какъв пакет кодеци използваме. Смисъл дали едни влияят по-добре на качеството а други - не.

Бихте ли ми предложили варианти: K-lite, CCCP или други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианти има много, най-известния както всички знаем е K-Lite. CCCP не е лош също, по-малък по размер пакет е XP Codec Pack, също така пък голям кодек пакет (според мен пълен с ненужни филтри и мултимедийни плъгини) е Ace Mega Codecs Pack, има също X Codec Pack, Codec.. и много други алтернативи, всеки съдържа разни филтри и т.н. В повечето има вграден ffdshow.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-често използваните кодеци са DivX и XviD. Ако искаш нещо допълнително, най-добре използвай K-Lite.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е K-lite имат различни дефинирани профили...според това кои кодеци да се инсталират...Дори за Gom Player и KMPLAYER които ползват собствени кодеци за някои по екзотични формати се иска допълнително инсталиране на такива...Освен това има и различни модули за засичане и изтриване на повредени филтри и още един куп полезни нещица...

Още един глас за K-lite ;)

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един глас за K-lite ;)

И аз съм много довлен от K-litle :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FFDShow + Media Player Classic

всичко останало е боза или айрян

кой както предпочита

може и VLC за лан тв то

всичко останало не ми трябва

може би само cole2k заради

MPEG2 декодирането

за HDTV и сат тв то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос на вкус...както казах има доста екзотични формати които не минават само със споменатите от теб и е хубаво човек да има един такъв пакет под ръка...а и по време на инсталацията сам може да решиш които филтри да се инсталират...А и Media Player Classic HomeCinema Mod също идва направо с K-lite....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз съм с FFDshow , но въпрос на вкус все пак :) друго си е да шибнеш едно 20-30MB кодеци и добавки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

К-лайт под ХП е най-доброто решение за мен. Е, няма всичко, но е доста по-лесно с него!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.