Премини към съдържанието
botec

Проблем с Refresh Rate след инсталиране на 93.71 Forceware

Препоръчан отговор

Значи до сега винаги бях със старите ми драйвъри , които ми ги дадаха още като си купих компа , но днес реших да си сложа най-новите драйвъри (93.71_forceware_winxp2k_english_whql - това са най-новите драйвъри за GeForce4 MX440) и останах "приятно изненадан". Изчезна ми таблицата за настройките на Refresh Rate на видео картата. Тоест таблицата , от която можех да си настройвам всяка резолюция на колко Hz да бачка , когато играя на дадена игра. По принцип , когато не играя , а си джиткам из компа резолюцията ми е 1024x768 и това мога да си го настроя от видеото да ми работи на 85Hz , но като си пусна някоя игра (Да кажем CS) там резолюцията ми е 800x600 и понеже няма как да настроя монитора да ми бачка на 100Hz той бачка на минимума -> 60. Надявам се да сте разбрали какво имам предвит и някой ако може да ми обясни как да си възстановя тази таблица.

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изтегли си си ForceWare Coolbits 2.0 - отключва скритите опции в драйвърите.

P.S

Не е програма - просто един *.reg файл

Редактирано от TeamKiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1.Rollback - връщане на драйверите към предишната версия:

rollbackqm8.jpg

2.Деинсталиране на драйверите:

Важна програма в случая е Driver Cleaner Pro 1.5 (2.7MB), затова я изтегли и инсталирай. Тя ще почисти останките на драйверите след деинсталацията им.

http://public.planetmirror.com/pub/majorge...prosetup_15.zip

По принцип драйверите на видео картата имат деинсталация в ADD/REMOVE PROGRAMS (Control Panel)

Ако нямаш деинсталация на драйверите на видео картата в ADD/REMOVE PROGRAMS, значи най-вероятно нещо се е оплескало при инсталирането им или не са инсталирани въобще.Десен бутон на My Computer -> Properties -> страница Hardware -> Device Manager, разклоняваш Display adapters, кликаш с десния бутон върху появилата се видео карта, избираш Uninstall и чистиш (за всеки случай) с Driver Cleaner Pro

Сега инсталирай драйверите при които са работили стабилно...

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Специално за CS1.6 можеш да зададеш на шорткъта накрая едно freq 85 и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега инсталирай драйверите при които са работили стабилно...

Проблемът НЕ Е от драйвърите. Новата версия си е добре просто да си оключи скритите опции с тоя регистър, за който съм дал линк и в контролния панел ще се покажат скритите опции.

B-boy[styLe] без да се обиждаш, доста ирационални идеи даваш. Вярно че и това е решение, но драйвърите в които последно има незаключена опция Refresh Rate Override са стари, ако не се лъжа по-стари от 77.77 т.е повечето съвременни карти нямат поддръжка, отделно липсата на оптимизация и бъгове в по-старите драйвъри. Иначе похвално е че имаш желание да помагаш с подробно инфо за проблемите cool.gif

Редактирано от TeamKiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

TeamKiller сега ще я пробвам тази програма дано да стане.

B-boy[styLe] аз не искам да се връщам пак към старите драйвъри (знам как става) , защото ми трябва тази новата версия , която съм сложил за да играя Half-Life 2 нормално без някви бъгове. Просто се надявах да можете да ми кажите как да си изкарам на ново тази таблица за Refresh Rate.

EDIT : TeamKiller с тоя регистър стана появи ми се таблицата , мерси много. ;)

Редактирано от botec (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Проблемът НЕ Е от драйвърите. Новата версия си е добре просто да си оключи скритите опции с тоя регистър, за който съм дал линк и в контролния панел ще се покажат скритите опции.

B-boy[styLe] без да се обиждаш, доста ирационални идеи даваш. Вярно че и това е решение, но драйвърите в които последно има незаключена опция Refresh Rate Override са стари, ако не се лъжа по-стари от 77.77 т.е повечето съвременни карти нямат поддръжка, отделно липсата на оптимизация и бъгове в по-старите драйвъри. Иначе похвално е че имаш желание да помагаш с подборно инфо за проблемите cool.gif

Не не се убиждам, и аз винаги инсталирам най-новите драйвери и firmware и т.н. ,но не винаги най-новото е най-добро.Щом работи не го пипай...Иначе да в новите драйвери има и поддръжка на OpenGL 2.0 (при най-новите 162.18 се поддържа и версия 2.1)...и има доста повече профили за игри и други оптимизации...CoolBits можете сами да си създадете този *.reg файл...

За да подобрите производителността на Вашата nVidia видео карта направете следното:

Отворете Notepad и създайте файл с име nvidia.reg. След това добававете следното съдържание:

Код:

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\NvTweak]"CoolBits"=dword:00000003

След това заредете файла (добавете го в регистрите) и се насладете на новата мощ

1096390443.jpg

Иначе недей отписва Driver Cleaner Pro => помогнала е на много хора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

B-boy[styLe] има ли разлика между регистъра , който ти си дал и регистъра , който е дал TeamKiller , защото аз сложих неговия , но ако твоя подобрява по-добре по някакъв начин драйвърите да знам да сложа твоя. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен щом ти върви не го барай повече да не стане пак нещо...а и си мисля че става въпрос за едно и също нещо...само информативно съм показал как може да си го "направиш сам" този *.reg файл.

Това което съм дал е по-скоро за софтуерно овърклокване на видео-картата...до безопасните и най-високите стабилни стойности/честоти...но при твоя модел едва ли ще има голяма ползва от това...а и тези карти не са снабдени с добро охлаждане и а не вземе да прегрее...

Винаги преди важни операции свързани с Операционната Система прави точка за възстановяване (System Restore Point)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен щом ти върви не го барай повече да не стане пак нещо...а и си мисля че става въпрос за едно и също нещо...само информативно съм показал как може да си го "направиш сам" този *.reg файл.

Това което съм дал е по-скоро за софтуерно овърклокване на видео-картата...до безопасните и най-високите стабилни стойности/честоти...но при твоя модел едва ли ще има голяма ползва от това...а и тези карти не са снабдени с добро охлаждане и а не вземе да прегрее...

Винаги преди важни операции свързани с Операционната Система прави точка за възстановяване (System Restore Point)

Аз System Restore съм го спрял отдавна. Виж с неговия регистър какви неща ми изкарва освен таблицата за Refresh Rate. Има ли смисъл да бутам overclocking-а ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля че съм го писал вече:

Това което съм дал е по-скоро за софтуерно овърклокване на видео-картата...до безопасните и най-високите стабилни стойности/честоти...но при твоя модел едва ли ще има голяма ползва от това...а и тези карти не са снабдени с добро охлаждане и а да не вземе да прегрее...

А и има опасност от появана на визуални артефакти...Иначе ето ти интересно четиво:

http://www.computers.bg/statia.php?mysid=2...35c799fd9f4231c

За клок на карта PowerStrip или RivaTuner нямат равни...но имат ефект за по-мощни модели...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.