Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Гърция изтегля учебник заради турското робство

mitaka33
 Сподели

Препоръчан отговор

Бях в Гърция преди 2 години, честно казано освен една история, нямат горките с какво друго да се похвалят. Всичко интересно там се е случило преди 2 хиляди години, оттогава само лежат на стари лаври. В момента там е шовинизъм до небето и цигъния до шия. Не, че тук е кой-знае колко по-различно де :clap:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същото щеше да бъде и в момента,

но османското робство спъва нещата на Гърция и ако не беше това в момента Гърция щеше

да е на космическо ниво от България.

И като гледам сега България заминава все по-надолу и все по-надолу

и не ви е виновна Гърция за това,а сами сте си виновни.

Да припомням онзи разговор между Орешарски и Вълчев?

biggrin.gifbiggrin.gif Ааа не... Ти ще ме довършиш с твоя изкривен свят. Хаха, трябва да ти призная, че скоро никой е е успявал да ме размсее така в 10.30 сутринта.

Първо : Османското робство спъва нещата на Византия - която, както сегашните гърци няма нищо общо с древните гърци - Факт!

Второ: Не смяташ ли, че вече изнагляваш като говориш такива комплексарски простотии? България да не би да не е била под турско робство? Ако не беше робството гърция щеше да е на космическо ниво? А ние тука ще си удариме паузата за 500 години , дори и ние да не сме под робство и ще чакаме простия гръцки народ да се развива, така ли смяташ?

Като си говорим за ниво, какво ще кажеш за нивото на гръчолята от края на седемдесетте години? Аз не съм бил роден, но съм имал контакт с хора и документи , от които съм добил представа за военната хунта в гърция. В много развитата тогава гръцка държава, на улицата не са можели да си говорят повече от трима души иначе в затвора и бой. Питай родителите си , сигурно помянт как са се сабирали в рейсове и айде към България да празнуват коледа и нова година, че във великата държавица гърция не им дават да се изкашлят дори.

Честно казано ми омръзна да ти чета, шовинистичните мнения , характерни за всеки грък! Пак апелирам към ваша ограничена светлост да не продължава да дълбае в този спор!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гръцкия национализъм е прословут, не аз съм направил филма: "My big fat greek wedding", на фона на това, което и аз лично съм видял в Гърция няма смисъл да си говорим, кой е по-по-шовинист. Има огромна част млади гърци, които биха казали: "Аз ще се омъжа само за грък, нали и аз съм гъркиня, а не българска ку*ва". Не се шегувам, добавяйки думата "ку*ва" тази реплика съм я чувал лично поне 2-3 пъти. Който не ми вярва може сам да иде да поживее в същинската част на Гърция. Който не е чел Никос Казандзакис да го стори, така може да си спести пътните разходи и сам да чуе от устата на един грък истината. Уви подобни страсти има все повече и в България и прави са тези, които критикуват и българските националисти. Ето защо трябва да изградим един общ учебник по Балканска история, а там не можем да се наричаме едни други варвари. Защото ако се измерва варварството само с повърхностни факти, кой имал и кога имал държава и литература, ще трябва да заключим, че и гърците ту са се цивилизовали, ту са ставали варвари. Ето защо предлагам да се оставят настрана подобни емоционални глупости. Вярно е, че имаме обща култура и тя не е нито само гръцка, нито само турска, нито само българска. Всички имаме пръст в нея, трябва да я приемем такава, каквато е и да я РАЗВИВАМЕ и ОБОГАТЯВАМЕ. А не да си останем затворени тесногръдци в прегръдките на някакви митове и легенди. Емоциите са хубаво нещо, но само в "леглото с жената". Аз лично по време на престоя си молех моите гръцки колеги да ми покажат някой техен учебник по история и да ми преведат, какво пише за България, но те за 1 година време не намериха кураж и от срам не ми удовлетвориха тази молба, макар да бяха много мили и услужливи към мен за всичко останало. Обичам Гърция, бил съм и в Турция и там също съм видял хубави неща, но всички си имаме трески за дялане и ще е добре да намерим начин да ги издяламе за да не си вадим повече един друг очите за нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, че имаме обща култура и тя не е нито само гръцка, нито само турска, нито само българска. Всички имаме пръст в нея, трябва да я приемем такава, каквато е и да я РАЗВИВАМЕ и ОБОГАТЯВАМЕ. А не да си останем затворени тесногръдци в прегръдките на някакви митове и легенди. Емоциите са хубаво нещо, но само в "леглото с жената". Аз лично по време на престоя си молех моите гръцки колеги да ми покажат някой техен учебник по история и да ми преведат, какво пише за България, но те за 1 година време не намериха кураж и от срам не ми удовлетвориха тази молба, макар да бяха много мили и услужливи към мен за всичко останало. Обичам Гърция, бил съм и в Турция и там също съм видял хубави неща, но всички си имаме трески за дялане и ще е добре да намерим начин да ги издяламе за да не си вадим повече един друг очите за нищо.

Четеш ми мислите,значи. cool.gif

Че имаме трески,имаме,

но злъчта в тази тема спрямо гърците няма край

пак апелирам да спрем най-накрая с оффтопика и да започнем да пишем по темата,

а тя е за един учебник,който е спрян от Гръцката Църква.

Който иска да си плюе по Гърция,да си плюе,ама в отделна и специално направена за целта тема,

а не да офф-ва други теми като тази.

На господина,който ме пита за Гърция през 70-те не мога да отговоря,

защото не съм бил там и отговора ми няма да е адекватен,

но ще попитам как е било тук през 70-те?

Освен това дунавка българия не е родината на пра българите. Все още не е ясно от каде точно ние е пра родината както установиха и по серияла българите по БТВ но родината е раюна около Каспийско, Азовско и Черно море, стигайки на юг до предпланините на Кавказ.

Това все още е спорен въпрос,

дали са турки,монголи,руси или някакви други племена.

Тук говорим за времето много преди 681 г(която също е спорна)

Поне аз за това говорих.

Редактирано от KoKKinoU_FaN (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че имаме трески,имаме,

Който иска да си плюе по Гърция,да си плюе,ама в отделна и специално направена за целта тема,

Напълно си прав, че не бива да изливаме жлъч едни върху други, ето затова ти предлагам да спреш да отговаряш на провокативните писания на някои хора. Излишно е, сам го доказа. А и така само разпалваш глупостта им. Бях българин в Гърция и също като теб съм се чувствал неприятно в някои ситуации. Ето защо е нужно било да направим НПО с която да инициираме създаването на общ учебник по история, или да направим обща българо-гръцка партия. cool.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че имаме трески,имаме,

Поне аз за това говорих.

:huh:

Ма чакай сега. Разбери какво искаш и тогава си го пожелавай. Неможе ти да ми говориш как ако гърция не била под турско робство щяла да бъде на светлинни години пред България. Що за лишени от логика простотии са това?

И да,тук през седемдесетте е било по хубаво от колкото в гърция, защото гръчолята е един сравнително глупав народ, който през цялото си след турско съществуване се храни от забележителности и разкопки на древен народ , с когото няма нищо общо. Това е бруталната действителност , която малцина гърци си признават. Ако не беше туризмът в гърция, ЕС никога нямаше да я толерира така, защото просто няма друга основателна причина за това.

Също така, на малцина обягва очебийната прилика на гръцкия народ с чертите на източните им съседи, от които очевидно са взели в повече. Пък ти си обяснявай коя година е спорна и тн.

Защо не попиташ майка си или баща си за военната хунта или така нареченият Режим на полковниците? Сигурен съм , че ще ти разкажат, освен ако не ги е срам.

И като финал искам да отбележа нещо. Неможеш да говориш такива неща ( не ме карай да ти цитирам бисерите ) и да очакваш всеки да си седи и да си чете само , което помеждудругото мнозина правят. Когато говориш простотии като горе посочените от мен , аз се обиждам и немога да не те апострофирам, най-малкото защото има с какво!

:)

Редактирано от OluFsen (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И като финал искам да отбележа нещо. Неможеш да говориш такива неща ( не ме карай да ти цитирам бисерите ) и да очакваш всеки да си седи и да си чете само , което помеждудругото мнозина правят. Когато говориш простотии като горе посочените от мен , аз се обиждам и немога да не те апострофирам, най-малкото защото има с какво!

Е хубу де, само не вдявам, що трябва да се обиждаш?! Не се заяждай с хлапака, ако го мислиш, че е на по-ниско ниво от теб. Така само се принизяваш. cool.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя проблем е че съм грък в България и българин в Гърция. sad.gif

Спирам да пиша по темата.

Псувайте си на воля,

няма смисъл да си тровя нервите с заблудени и злобни мнения :)

Редактирано от KoKKinoU_FaN (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя проблем е че съм грък в България и българин в Гърция. sad.gif

Спирам да пиша по темата.

Псувайте си на воля,

няма смисъл да си тровя нервите с заблудени и злобни мнения :yanim:

Приемаш го много навътре,а не трябва. Историята си е история,и всички трябва да си я знаеме без да се заяждаме.Тук изключвам FIROM .A ,и признавам,че Гърция води по-последователна политика спрямо FIROM-македония и Турция. Ето от тази политика на Гърция трябва да се поучим.

А и времето е друго. Работил съм преди време в Кипър и лоша дума по-отношение на нас Българите не съм чул.

И трябва да търсим нещата които ни обединяват,а не разделят.

А тук публикувам линк

Родът Кьосеви

Снощи бях на родова среща на рода Кьосеви, от село Височен, Драмско, понястоящем Ксиропотами, квартал на Драма. Срещата се проведе в ресторант *Свети Николай Чудотворец*, в квартал Кичук Париж-бежанският квартал на град Пловдив. На срещата присъстваха около 100 човека, от които над 60, бяха дошли от Драма! Срещата се провежда за 3-ти пореден път, като тази беше за втори път в Пловдив, а 1 среща беше в Драма, когато се прочу случая, като не пуснаха автобуса на гръцката граница, през септември миналата година. Сега срещата беше сърдечна, така както са били и предишните две срещи. Свиреше се поравно българска и гръцка музика, като имаше и нает състав, който изнесе кукерски танци и български хора. Разбира се, на българското хоро, се хванаха абсолютно всички, като старите височани, без значение дали сега живеят в Гърция или България, бяха много усърдни в хорото. Жените пък изиграха един много интересен танц, който като питах, казаха че си го имат само в тяхното село и си е български. Мен и още един човек си ни представиха на микрофона, като хора на ВМРО. Водачът на групата, превеждаше на гръцки, за неразбиращите български и за мое учудване, това предизвика бурни овации, сред гостите от гръцка страна. Харесаха ни и даже после ни подариха 32годишно червено вино, черен етикет. Старите хора се изреждаха да говорят с нас. Та като стана дума за говорене, всички над 40г. от гръцка страна си говореха български, като поразбирваха и някои нововремски български думи. Аз диалекта си го определих като родопски, щото имаше същата напевност. Младите български не знаеха, но знаеха изключително добре, нашите си хора и танци и българските мелодии им действаха добре. Старите като се изпонапиха(тези от гръцка страна), запяха забранени и забравени български народни песни. Повечето като ги пееха, сълзи им капеха от очите. *Много ги е още страх*, ми казваха роднините им от българска страна и го повтаряха многократно, за да разбера сериозността на изреченото. Като си тръгвах от срещата, щото не останах до края, бях изпратен с овации от гостите от Драма и с много лични покани за гостуване във Височен.

Редактирано от dred (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че имаме трески,имаме,

а не да офф-ва други теми като тази..

1) Аз не плюя по Гърция понеже за мене е като втора родина , а просто се опитвам да покажа фактите такива каквито са защото после учебници се превеждат на др езици и се преиначената история написана, я от завистлив грък или турчин и побада в Америакнски учебник по история и се оказва че едва ли не ние сме скачали по дървета докато божествените гърци не са ни направели техни верни слуги които са пазили съветно техните граници а после добрите турци са ни помогнали да си изградиме и държава. Е тва е съкратета информация дадена в Американски учебник по исторя за high school а даже да не почвам според учебника каква ни е роляра по време на двете световни войни за което имаме много повече останали документи но историята продалжава да се пренаписва от някой хора щото като погледнах кои са авторите и от каде е информацията бинго гръцки и турски.Ето за тва трябва да има такива теми може би се някои ще направи нещо по тема и ще спрат да се пишат глупости в чожбина а и българия за историята ни.

Поне аз за това говорих.

2)Въобще не е спорен въпрос българите са много по раннен народ от изброените от теб името българите е използвано в старо индийски хроники а в езика ни има и не-малко старо ирански заемки тоест възникването на пра булгарите като народ спокоино може да се отнесе поне към епохата на ассириците но трябва да се прявят много изледвания за които наще политици никога няма да дадат пари :line dance:

А колкото до годината 681 въобще не е спорта има много писмени доказателства за създаването на държавата от които много са Гръцки хроники :jumping11:

А понеже изглежда не знаеш какво означа думата варварин според Гърците ще дам и обясниетие за термина а то е много просто: Варварин означава просто не Грък.Всеки които не е грък бил наричан Варварин тоест това не показва по никакв начин каква цивилизация са имали българите, просто Гърците като и сега са прекалено влюбени в себе си да разберат другите.

Редактирано от nameZx (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване