Премини към съдържанието
jianta

Формата на обучение в училищата

Препоръчан отговор

Как оценявате днешната форма на обучение? Смятате ли, че е актуална спрямо днешното напреднало ежедневие? Според много ученици, учители и директори, тя е скучна и монотонна,освен това не стимулира мисленето и е съсредоточена главно върху наизустяване на сух материал? Умее ли учителя да привлече интереса на учениците?А старае ли се изобщо? КАКВО Е ВАШЕТО МНЕНИЕ като ученик, учител, родител или човек не свързан с училищната институция ? Моля изразете мнението си, за да бъде направена някаква промяна в полза на българското образование !!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо да уточня,че по никакъв начин не съм свързан с училище..За какво образование може да се приказва,като се вижда че голяма част от учиниците не могат да пишат грамотно.Дали някой носи вина за това?Да.Родител,учител,съученици.Родителя няма време да се занимава с детето.Учениците правят за смях учителите,после този учител как да преподава и да ги научи на нещо?С една дума пълна скръб.Не включвам тази част която наистина се труди и внимава в час.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Първо да уточня,че по никакъв начин не съм свързан с училище..За какво образование може да се приказва,като се вижда че голяма част от учиниците не могат да пишат грамотно.Дали някой носи вина за това?Да.Родител,учител,съученици.Родителя няма време да се занимава с детето.Учениците правят за смях учителите,после този учител как да преподава и да ги научи на нещо?С една дума пълна скръб.Не включвам тази част която наистина се труди и внимава в час.

Мдааа прав си наистина има ученици който се подиграват с учителите.

пп: Пише се ученици

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля ,че самата програма на обучение е много тежка и изтормозваща.Сегашната система поставя учениците под постояно напрежение.В Германия е доста по-лесно.Там всеки месец правиш по 1 тест на всеки предмет за определен раздел,докато при нас всеки ден може по нещо да те изпитат,имайки предвид че имаш най-малко 12 предмета или повече !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, но процеса на обучение е двустранен, незаинтересоваността е от страна и на ученици и на учители? а смятате ли, че повечето учители изобщо ги интересува, че учениците не разбират материала. някои само отбиват номера, жлизат изпяват си урока,изпитват и излизат, като смятат, че дотук се изчерпва работата им.направила съм много проучвания по темата и с учители и с ученици и в инспектората и в общината. хората са съгласни, че днес би трябвало да навлиза интерактивната методика и технологиите в образованието, но много от учителите не са склонни да променят методите си на преподаване, с цел да спечелят интереса на учениците

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе не знам ама накрай ти един даскал с 30 години практика да си промени метода на преподаване.Иначе незаинтересованите учители ги има по малко в елитните училища.Относно формата на обучение масово разпространеният час е 40 минути.За толкова време почти нищо не може да се свърши в час.Да изпитва ли даскала,да преподава ли?И така 8 часа по 40 минути не само ти гарантират пълна и тежка чанта ами и размотаване цял ден от кабинет на кабинет.В малко училища са на блокове по 80-85 минути.По-добре е защото хем имаш на ден максимум 4 блока(т.е най-много 4 предмета ,а не 8) пък и се научава повече.Иначе,да съгласна съм,че повечето учители не правят нищо за да привлекат интереса на учениците.Нещата биха били коренно различни ако това се случи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ква форма бе?!децата на по 15 години сме изтормозени вече от толкова зле преподаден материал,хои и се опитай сам да разбереш нещата.Отделно,че почти не познавам родител,който да седне и да обясни на детето си материала,а нужно ли е вообще, ако в училище ти го поясняваха?!

защо толкова деца ходят и отделно на частни уроци и дават толко пари?Самия материал не е лесен,и е изтормозващ.

как може раницата на петокласник да тежи 7 кг??!!(мерила съм я)

отделно,че има и напрежение и в самите у-ща между учениците...тези,които са по - богати,друсат се,напиват се и т.н.,са по важните.Ами тези,които нямат и пари за закуска?На някой им се налага и да работят,за да се издържат.

Селяни нещастни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не знам каква трябва ад бъде формата на преподаване (тук има професионалисти, нека те си кажат мнението), но според мен особено много зависи и от учителите. Например моята дъщеря (завъшва 6-ти клас) почти никога не се е оплакала, че нещо не й е ясно по български език. Давам й периодично диктовки, пише без правописни и граматически грешки. В същото време почти всеки път преди часовете по история, разказвам уроци и тя ми казва "Едва сега ми стана ясно". Вярно, учебника е написан олигофренски, но нали затова е учителя - да разясни така, че хем да е интересно, хем да бъде разбрано. А не мама да впряга всичко, което е учила (преди 20 години), чела из книгите в последствие, за да направи един урок малко от малко ясен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който иска да учи, го прави, който не иска, се оправдава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът е супер обширен, и за съжаление няма еднозначен отговор или решение за ден или два.Всичко си е оказало влияние върху днешното състояние на образователната ни система.Меркантилното ни общество,"героите" на днешния ден,трудния живот.....можем да изброяваме с часове,причините поради които образованието ни е на супер ниско развнище.Според мен ще се оправи едва когато станем нормална държава.Какво имам предвид:когато се види ,че за да сполучиш трябва да учиш,да получаваш достойно заплащане за способностите ти и образованието,да не мислим само как да се нахраним ,а остават пари и за нещо по...как да се изразя духовно.:)Едва тогава според мен самите ученици ще искат да получат добро образование (за добра заплата),а родителите им ще имат време и желание да помагат на учителите(които имат стимул да работят защото получават пари):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ква форма бе?!децата на по 15 години сме изтормозени вече от толкова зле преподаден материал,хои и се опитай сам да разбереш нещата.Отделно,че почти не познавам родител,който да седне и да обясни на детето си материала,а нужно ли е вообще, ако в училище ти го поясняваха?!

защо толкова деца ходят и отделно на частни уроци и дават толко пари?Самия материал не е лесен,и е изтормозващ.

как може раницата на петокласник да тежи 7 кг??!!(мерила съм я)

отделно,че има и напрежение и в самите у-ща между учениците...тези,които са по - богати,друсат се,напиват се и т.н.,са по важните.Ами тези,които нямат и пари за закуска?На някой им се налага и да работят,за да се издържат.

Селяни нещастни.

Наспи се и след три години влез във форума и си виж пак този пост. Гарантирам ти, че ще ти е весело ;)

Иначе като цяло в правилна посока мислиш, да знаеш, че това не е заяждане. Пооправи си малко изразните средства, правописа и гледай на нещата от няколко ъгъла.

Не ми се пише за формата на обучение в училищата, че на някой родители ще им побелеят косите, пък и не ми се хабят нерви :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Каквото и да се говори аз съм доволна от формата на обучение. Да, понякога ми идва в повече натоварването, но след време ще си струва. За сметка на това пък последните 3-4 месеца ходя с голямо желание на училище. А относно учителите - не можем все тях да обвиняваме. Има и такива, които не могат да заинтригуват учениците, но зависи и от ученика. Ако той не иска да внимава и ходи на училище за да хване междучасията и да яде, губейки времето си, никой не му е виновен. Обучението поне при мен не е толкова зле (може би защото съм попаднала на подходящо място, а има и училища, в които нищо не правят). И въпреки това за добро или за лошо нещата са се променили от едно време

Редактирано от sosorry (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.