Премини към съдържанието
majesco

Въпрос зареждане на My computer

Препоръчан отговор

Незнам защо но наскоро започна като ми зареди windowsa зарежда задачите на таскбара и ми зареди и my computer .Къде да намера така че да ми се отватя my computer само като си го натисна 2 пъти а не да ми го зарежда и него.Въпроса преполагам е лесен но оаз разгледах но невидях как да го изключа.Надявам се че съм го опяснил праилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам защо но наскоро започна като ми зареди windowsa зарежда задачите на таскбара и ми зареди и my computer .Къде да намера така че да ми се отватя my computer само като си го натисна 2 пъти а не да ми го зарежда и него.Въпроса преполагам е лесен но оаз разгледах но невидях как да го изключа.Надявам се че съм го опяснил праилно.

Провери в папка C:\Documents and Settings\името с което влизащ\Start Menu\Programs\Startup или в C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Startup да не би да има My Computer.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Провери в папка C:\Documents and Settings\името с което влизащ\Start Menu\Programs\Startup или в C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Startup да не би да има My Computer.

All Users\Start Menu\Programs\Startup в тази папка имам само flex type

а в другото което е да пише не пише my computer но имам иконка която като натисна ми отваря my computer как да я направя да я изтрия ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а в другото което е да пише не пише my computer но имам иконка която като натисна ми отваря my computer как да я направя да я изтрия ли ?

Къде я има тази иконка ? Ак ое на десктопа си е нормално да е там. Няма да я триеш. Как ще си триеш компютъра :angry:

Аз бих проверил за невалидни стойности (път до файлове, които не съществуват) в регистъра на системата.

По-специално на тези два ключа :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Редактирано от Ken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Start/Run пишеш msconfig/Ok/влизаш в Startup и махаш отметката на My Computer, ако е там, ако не е виж в Services.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Start/Run пишеш msconfig/Ok/влизаш в Startup и махаш отметката на My Computer, ако е там, ако не е виж в Services.

не я виждам там провеих от някъде деугаде не може ли да се провери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
не я виждам там провеих от някъде деугаде не може ли да се провери

С десния бутон на мишката върху иконата, от която казваш, че се стартира Моят компютър. Виж в Пропъртийз локацията и таргета и какво име е екзе файла на Моят компютър - може да е преименован(?). Ако искаш просто си преименовай иконата с име Моят компютър, да не се занимаваш с другите работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С десния бутон на мишката върху иконата, от която казваш, че се стартира Моят компютър. Виж в Пропъртийз локацията и таргета и какво име е екзе файла на Моят компютър - може да е преименован(?). Ако искаш просто си преименовай иконата с име Моят компютър, да не се занимаваш с другите работи.

:P На My Computer локацията, таргета и какво е EXE-то ?

Направо е за бисерите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от startupa иконката която ми покзва като цукна да вида къде е локазията ме праща при desktop и там е иконката на my computerзаедно с другите иконки които са на desktopa

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:P На My Computer локацията, таргета и какво е EXE-то ?

Направо е за бисерите.

Благодаря! Напиши и ти един.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря! Напиши и ти един.

Моите са мнооого :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих го ето какво направих за да стане ако има някои има като моя проблем

Значо от иконката която имах в start/all program/startup цъкнах на предполагемата иконка която нямаше надпис но отваряше my comp я преименувах

след това отворих run msconfig и пти стартъп се беше появило иконката която бях променил интересното махнах му маркера да док апплаи и след рестарта всичко беше наред.

Възможно е още при първия път когато проверих msconfig фаилчето да е било там само че без означение.

То и в момента е така единствената информация е именто с което го промених че е startup

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Оправих го ето какво направих за да стане ако има някои има като моя проблем

Значо от иконката която имах в start/all program/startup цъкнах на предполагемата иконка която нямаше надпис но отваряше my comp я преименувах

след това отворих run msconfig и пти стартъп се беше появило иконката която бях променил интересното махнах му маркера да док апплаи и след рестарта всичко беше наред.

Възможно е още при първия път когато проверих msconfig фаилчето да е било там само че без означение.

То и в момента е така единствената информация е именто с което го промених че е startup

Нищо не ти се разбра. Още първия път каза, че имаш само FlexType в Startup, сега пък се оказа, че не е само тя.

Както и да е. Важното е, че проблема го няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.