Премини към съдържанието
L&B

Нова мода в телефонните измами

Препоръчан отговор

Нова схема за телефонни измами се прилага от няколко дни в областта, алармираха жители на Хисар. Измамниците, които преди продаваха изгодно машинни части, изпращаха пълни с тухли колети от чужбина или искаха пари за прикриване на катастрофи с пострадал човек, вече се представят за служители на мобилните оператори. Те обясняват, че собственикът на набрания номер има награда от томбола за лоялни клиенти.

На 41-годишен мъж е било обяснено, че ще получи плазмен телевизор и 1500 лева от игра на “Глобул”. Указанията как да си вземе наградите щели да му дадени на телефонен номер, на който да се обади.По същата схема измамниците се свързали с 24-годишен мъж, но този път представяйки се за служители на МТел . За да получи спечеления плазмен телевизор, младежът трябвало да закупи ваучери на оператора на стойност 20 лв. и да ги продиктува на определен номер.

До реализиране на измамата и в двата случая не се е стигнало, тъй като абонатите са се обадили в телекомите, откъдето категорично отричат да разиграват подобни томболи. От РПУ-Хисар коментираха, че при тях няма заведени жалби за опит за измама от двамата мъже. Вероятно подобна схема се прилага масово, тъй като на редакционния телефон на Дарик днес слушателка попита дали наистина един от мобилните оператори дава награда от 30000 лева в томбола за лоялни клиенти, плащали навреме сметките си.

Трето РПУ в Пловдив пък разлепва масово предупреждения за най-масовата досега схема на телефонните измами по жилищните сгради в Кършиака, установи Дарик радио. В бележките, които са по входовете, се обяснява, че ако по телефона ви кажат да внесете пари за прикриване вината на близък за причинено ПТП или да дадете пари на ръка като гаранция за освобождаването му от ареста, със сигурност сте обект на опит за измама. Посочени са и телефоните на районното управление, на които гражданите да сигнализират при такива случаи.

Дарик радио- Пловдив

Източник:bgfactor

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...За да получи спечеления плазмен телевизор, младежът трябвало да закупи ваучери на оператора на стойност 20 лв. и да ги продиктува на определен номер...

Че кой ли пък ще се върже на толкова елементарен номер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Че кой ли пък ще се върже на толкова елементарен номер?

Има много заблудени хора, които се връзват на такива номера. Най-често възрастните. Преди време в един магазин за GSM-и където работят познати е влязъл един възрастен мъж и е казал, че иска да купи ваучери на стойност 100+ лв. Попитали го от любопитство за какво са му толкова много, защото са били на по 5, 15лв., а той казал, че племенника му от еди къде си се е обадил и казал да му продиктува номерата на ваучерите за да си презареди сметката, че да може да говори с тях. Питат го тези от магазина дали той го познава и той казал, че има спомени за такъв племенник. Опитали се да му обяснят, че вече по този начин са били прецакани доста хора, но той си знаел неговото и настоявал да купи ваучерите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има много заблудени хора, които се връзват на такива номера. Най-често възрастните. Преди време в един магазин за GSM-и където работят познати е влязъл един възрастен мъж и е казал, че иска да купи ваучери на стойност 100+ лв. Попитали го от любопитство за какво са му толкова много, защото са били на по 5, 15лв., а той казал, че племенника му от еди къде си се е обадил и казал да му продиктува номерата на ваучерите за да си презареди сметката, че да може да говори с тях. Питат го тези от магазина дали той го познава и той казал, че има спомени за такъв племенник. Опитали се да му обяснят, че вече по този начин са били прецакани доста хора, но той си знаел неговото и настоявал да купи ваучерите...

Ами спокойно са могли да му кажат, че с един техен ваучер от 5 лв, племенника му ще може да говори следващите три месеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нова схема за телефонни измами се прилага от няколко дни в областта, алармираха жители на Хисар. Измамниците, които преди продаваха изгодно машинни части, изпращаха пълни с тухли колети от чужбина или искаха пари за прикриване на катастрофи с пострадал човек, вече се представят за служители на мобилните оператори. Те обясняват, че собственикът на набрания номер има награда от томбола за лоялни клиенти.

На 41-годишен мъж е било обяснено, че ще получи плазмен телевизор и 1500 лева от игра на “Глобул”. Указанията как да си вземе наградите щели да му дадени на телефонен номер, на който да се обади.По същата схема измамниците се свързали с 24-годишен мъж, но този път представяйки се за служители на МТел . За да получи спечеления плазмен телевизор, младежът трябвало да закупи ваучери на оператора на стойност 20 лв. и да ги продиктува на определен номер.

До реализиране на измамата и в двата случая не се е стигнало, тъй като абонатите са се обадили в телекомите, откъдето категорично отричат да разиграват подобни томболи. От РПУ-Хисар коментираха, че при тях няма заведени жалби за опит за измама от двамата мъже. Вероятно подобна схема се прилага масово, тъй като на редакционния телефон на Дарик днес слушателка попита дали наистина един от мобилните оператори дава награда от 30000 лева в томбола за лоялни клиенти, плащали навреме сметките си.

Трето РПУ в Пловдив пък разлепва масово предупреждения за най-масовата досега схема на телефонните измами по жилищните сгради в Кършиака, установи Дарик радио. В бележките, които са по входовете, се обяснява, че ако по телефона ви кажат да внесете пари за прикриване вината на близък за причинено ПТП или да дадете пари на ръка като гаранция за освобождаването му от ареста, със сигурност сте обект на опит за измама. Посочени са и телефоните на районното управление, на които гражданите да сигнализират при такива случаи.

Дарик радио- Пловдив

То само измами се въртят, как да се изненадам?! :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като са тръгнали да се представят за мобилни оператори, току виж след време са почнали и на министри да се правят! ;)

Е, шегата на страна. Но наивността на някои граждани е прекалена, за да се хванат на такива "евтини" трикове!

Редактирано от petinka90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората как почнаха да лъжат не е истина вече да нямаш вяра на никой

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като са тръгнали да се представят за мобилни оператори, току виж след време са почнали и на министри да се правят! :)

Е, шегата на страна. Но наивността на някои граждани е прекалена, за да се хванат на такива "евтини" трикове!

Всеки може да прецака другия!Никой не е застрахован от каквото и да било!така, че недей да говориш кой наивен и кой не, че майстора и най-големия майстор си го намира! sad.gif

Хората как почнаха да лъжат не е истина вече да нямаш вяра на никой

Така е, не е истина! sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко получих смс от неизвестен глобулски номер:

"Здравейте!Моля участвайте в нашата игра с награди като изпратите смс със съдържание FROG"

Ей сега-нема начин biggrin.gif

А и аз съм към Мтел-притрябвала ми вашта жаба

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали някой от вас знае, но вече тези измамници започнаха да стават много НАГЛИ. Звънят по домофоните и се представят за колеги на някой от семейството.

При мен случаят беше такъв:

Звъни се отдолу и някой търси баща ми. Казва, че е от София. Майка ми му казва, че баща ми го няма вкъщи. "Колегата" казва, че искал да остави нещо. Качва се на входната врата, дори се опитва да влезе. Почва да разправя някакви истории със забравени ключове, как трябвало да стигне до някакво село и му трябвали 300 лв. за такси... Тук вече става ясно, че това е измама и парите, естествено, му се отказват. "Измамникът" смъмря нещо и бързо се омита, защото по външния коридор минават хора.

Та тези неща как могат да се спрат?!? Въпросният човек лесно би могъл да удари 2 шамара на майка ми (бил е доста едър и як), да ги сплаши (нея и брат ми) и да направи каквото си поиска...

В каква държава живеем, питам аз?!?

Въпросният човек нарича себе си "доктор Янев". Друг човек от същия квартал е бил измамен по подобен начин от същия ПОДЛЕЦ, със същото псевдо-име, но дори е дал парите (на него са му искали само 20лв.).

Всичко това става в град Варна.

Е, кажете ми, имали ли сте подобни случки и имате ли опит в справянето с тях?

Редактирано от PapiK24 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали и това, за което ще разкажа, се числи към тези измами, но съм 99% убеден, че е така.

Преди около седмица по домофона се обадиха някакви хора и казаха, че били от СОТ и че спешно трябвало да влязат в сградата, тъй като алармата на нотариалната кантора - на партера има такава - била активирана. След като им беше отказано веднъж, те започнаха да стават толкова настоятелни, щото наистина да си помислиш, че има нещо такова. Обаче домофонът им беше затворен.

Същото обаче се повтори преди две вечери. Същото представяне, същия предлог и аз, естествено, им отказах.

Много ясно, че бяха измамници! :speak:

Редактирано от Deltichko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам дали някой от вас знае, но вече тези измамници започнаха да стават много НАГЛИ. Звънят по домофоните и се представят за колеги на някой от семейството.

При мен случаят беше такъв:

Звъни се отдолу и някой търси баща ми. Казва, че е от София. Майка ми му казва, че баща ми го няма вкъщи. "Колегата" казва, че искал да остави нещо. Качва се на входната врата, дори се опитва да влезе. Почва да разправя някакви истории със забравени ключове, как трябвало да стигне до някакво село и му трябвали 300 лв. за такси... Тук вече става ясно, че това е измама и парите, естествено, му се отказват. "Измамникът" смъмря нещо и бързо се омита, защото по външния коридор минават хора.

Та тези неща как могат да се спрат?!? Въпросният човек лесно би могъл да удари 2 шамара на майка ми (бил е доста едър и як), да ги сплаши (нея и брат ми) и да направи каквото си поиска...

В каква държава живеем, питам аз?!?

Въпросният човек нарича себе си "доктор Янев". Друг човек от същия квартал е бил измамен по подобен начин от същия ПОДЛЕЦ, със същото псевдо-име, но дори е дал парите (на него са му искали само 20лв.).

Всичко това става в град Варна.

Е, кажете ми, имали ли сте подобни случки и имате ли опит в справянето с тях?

Ами, преди около половин час ни пратиха смс от Технополис. Викатъ хората; "Здравейте, ние сме от магазин технооплис.Вие печелиоте плазмен телевизор + 500 лв. Честито за повече информация и дали 0877 879 511"

Та сестра ми звънни веднага. Кой ти дава в днешно време плазмен телевизор и 500 лв отгоре. Викат хората купете ваучер на стойност 40 лв, за да ви го изпратим щото сме от пловдив. Иначе трябва вие да дойдете. Ма тва трябв да стане до 15 ч. .щото после нема плазмен телевизор. Наградата се губи по трасето. Та сестра ми решава да излезе да потърси ваучер, който трябва да се купи до 30 минути, иначе бай бай телевизор. Аз през това време се порових и разбрах, че тия си имат практика и си лъжат навред. Та....

Обадих се на сестра ми . тя се прибра без ваучер.

Решихмек, че щом те могат да ни баламосват, и ние можем ....

Намерихме стар ваучер. И докато им се обадим, те ни звънкат да ни предопредят, че нямамме време. Остават 5 мин и губим наградата. И ние викаме ."Успяхме да купим ваучер: и им казахе номерата. Те викат :"благодарим" И викат,че след 10 мин ще ви бъде активирана наградата. И след 5 минутки звънкат и казват: "Дали сме си вкарали този ваучер в нашия телефон, щото тяхната система не го приемала. Ние му го повторихме, сякаш ше го приеме. И тоя като се разгневи и като от любезен стана един ощеееееееееее по-любезен и крека;"ти кой ще баламосваш ма" И сестра ми вика :"ти мислиш ли, че ти вярвам,а?Що баламосваш хората?" И тоя много възпитано поздрави майка ми и ми тресна телефона....

Та ако ви се обадят от технополис и ви дават награда от томболоа, в която не сте участвали, не им давайте вие награди.

п.с. Та щом те могат да ни баламосват, що и ние да не ги баламосваме... :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опитали се да му обяснят, че вече по този начин са били прецакани доста хора, но той си знаел неговото и настоявал да купи ваучерите...

Много прост народ това българина. И аз има казвам на клиентите - НЕ взимай Елитгруп, НЕ взимай Delux, JNC, Codegen захранвания, аме те "нали има гаранция, а и е по-евтино" и си взимат. Дебилна история.

п.с. Та щом те могат да ни баламосват, що и ние да не ги баламосваме... :Д

Баламосваш себе си по такъв начин. Имали сте достатъчно време да се обадите на полиция, за да проследят местоположението на измамниците и да ги арестуват. Сега те ще си вземат друга предплатена карта за 5 лева и ще измамят някой друг. И това е благодарение на вас!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като кажат "безплатно" на всички им изскачат очите от кеф. Но иди обясни на този, дето не се е парил, че печката е гореща.

OFF: @ivanvazovv, от 2 години съм с клавиатура Delux и съм мого доволен :Р

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

26.05.2009, 11:26 news.bg

256x190.jpg

Пенсионерка стана поредната жертва на телефонна измама в Пловдив.Непознат се е обадил на 70-годишната жена от Строево, като обяснил, че дъщеря й при катастрофа е убила човек на пътя, съобщи радио Пловдив.

За да бъде освободена от ареста, трябвало да бъдат платени 2000 лева, които тя да предаде в ж.р."Тракия" в Пловдив. За да стигне до там, непознатият мъж изпратил такси да я вземе от селото.

На срещата пенсионерката предала сумата и останала да чака дъщеря си. След петнадесетина минути разбрала, че е измамена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе още ли се хващат хората на това?? И тая баба няма да се обади 1-во на дъщеря си...

На дядо ми, който е на 79 години, бяха звъняли такива и му казали същото нещо - че баща ми блъснал човек и т.н. Беше си изкарал акъла човекът, но не е тръгнал да дава пари, а веднага се обадил на баща ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Балъци винаги ще има :help: .За това и ще има хора които да ги баламосват :) .Какво да правиш,светът е шарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема на България е само един - по закон не е виновен лъжеца че лъже, а този дето му е повярвал, че вярва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хората е хубаво да плащат за простотията си, всички тези вързали се на толкова дребни трикове ако бяха вложили малко в развитие на интелектуалните си способности, вместо само да решават тъпи кръстословици и гледат сапунки, нямаше да са жертви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.