Премини към съдържанието
kazno

Ще си взимам следната конфигурация

Препоръчан отговор

кутия - Codagen - ATX 6206-C11 w/atx 400 W

Процеор - C2DUO E2180 , 2.0 G , 1M, BOX

Дъно - GIGABYTE - P31-S3G - s.LGA 775, INTEL P31 +ICH7, 1333/1066/800 MHZ, 2X DDR 2 1066/800/667,

1 X PCI EXPESS X 16, 3 X PCI EXPESS

РАМ - KINGSTON - 1GB DDR 2 800

ВИДЕО - GIGABITE- GV-NX85T512HP - GEFORCE 8500 GT PCI EXPRESS, 512 MB DDR2 , 128 BIT , TV OUT ,

DVI-I, HDTV. - (С пасивно охлаждане).

Цена 405 лв.

ХАРД имам затова не е опоменат в конфигурацията :)

Кажете си мнението pls !!!

Редактирано от kazno (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кутия - Codagen - ATX 6206-C11 w/atx 400 W

Процеор - C2DUO E2180 , 2.0 G , 1M, BOX

Дъно - GIGABYTE - P31-S3G - s.LGA 775, INTEL P31 +ICH7, 1333/1066/800 MHZ, 2X DDR 2 1066/800/667,

1 X PCI EXPESS X 16, 3 X PCI EXPESS

РАМ - KINGSTON - 1GB DDR 2 800

ВИДЕО - GIGABITE- GV-NX85T512HP - GEFORCE 8500 GT PCI EXPRESS, 512 MB DDR2 , 128 BIT , TV OUT ,

DVI-I, HDTV. - (С пасивно охлаждане).

Цена 405 лв.

ХАРД имам затова не е опоменат в конфигурацията ;)

Кажете си мнението pls !!!

Само като видях Кодеген ми стана ясно :whist: !Еми може и по-добре за тези пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При конфигурации от нисък клас е добре да се вземе дъно с вграден графичен ускорител, и с останалите парички да се подобрят другите компоненти. В последствие след време се добавя добра 3D платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата е зле, ако държиш да е пасив това е добре от бюджетните http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529403

ако не ти е задължително, http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=528860 http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=530482 http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=530354

проца бива, дъното и то бива, другото не го разбирам някой друг да коментира

ако няма да се играят игри, а е за работа, много добър вариант е една системка с 780G чипсет, гледах вчера ония ден на сайта на жара има две дъна АТХ с този чипсет на много добра цена едното на Асус едното на Елитгруп и с един проц 3800+, 4000+ ще ти легне около 300 лева(май даже и по малко), а след време ако ти се доиграят игри си боцваш вече една хубава видеокарта ако искаш ефтина ако искаш скъпа и си пак с идеален геймърски комп с едно 9600 или 8800 или каквото има тогава, а и да се играят игри пак става този вариант и за момента с една от тези видео карти които съм ти предложил

сега пак погледнах и 4600+ и той е на много доволна цена http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=276

и по-добре е да си вземеш 2гб памет, така и така в момента ги дават за почти без пари

пс- според мен в момента да се купува по слаби видеота от типа на тези които съм ти ги посочил не си заслужава, а ако ще взимаш тези или подобни там от друг производител задължително поне ДДР3, да не земат да пелтечат ама тая я няма дай да ти дадем една 2600 ДДР2 както за малко не стана с мен преди 6 месеца,

аз съм с 2600ХТ ДДР3 от тогава и не мога да се оплача (освен че вентилатора е малко по шумен от бокса на проца ми 2160)

Редактирано от Pa4iko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

39.65 - ATX 400W, JNC GJA 8806, Черна

61.44 - 2х 1GB DDR-2 800MHZ

125.16 - Biostar TA780G M2+, 780G, AM2+, VGA+PCIExpess, DDR1066, SB5.1, Lan1000, DVI, SerialATA Raid 0,1,10, mATX

178.68 - Athlon64x2 5200+ Dual Core (2.7GHz, 1MB, 65W, AM2) BOX

общо: 404.93 - JAR computers

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

125.16 - Biostar TA780G M2+, 780G, AM2+, VGA+PCIExpess, DDR1066, SB5.1, Lan1000, DVI, SerialATA Raid 0,1,10, mATX

това не е лошо :)

Редактирано от cMeXyPkO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога ще разберете, че спестяването на пари от добро захранване води впоследствие само до неприятности !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кога ще разберете, че спестяването на пари от добро захранване води впоследствие само до неприятности !?

правилно :)

Правила за ползване на форумите

2.5 Не са желателни прекомерните off-topic – мнения, които не са свързани с темата.
Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ! знам го тва за захранването , DELUX как е ? Защото 50 лв за захранване няма да дам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DELUХ не са кой знае колко големи ментета, но... КАЗНО... бегИ..бегИ далече ... Само за сведение един FSP-350~400W струва 25~35$ а това е горе долу толкова колкото си готов да отпуснеш за много "по-лукзозното" Delux...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз дадох 160 лв за захранване на теб не ти се дават 50 , какво ли те обеjдаваме взимай си някое гараjно и си пати .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам DELUX на моя компютър от 2 години, и още няколко приятели също. Тогава не разбирахме от компютри. Вече знам че доброто захранване е от голяма важност и ти препоръчвам да си вземеш добро захранване. До момента съм нямал никакви проблеми с DELUX.

Редактирано от peterstamov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PC-то на брат ми е с 500 W DELUX преди 2 години го купи с една "Feshion" Кутия за 110 лв , от 1 година насам е страшно шумно . Не е изгоряло все още , от захранване до захранване има голяма разлика дори и на 1 и съща марка , но мисля 4е оптималното решение в слу4ая е да се вземе един 400 ватов Fortron , и по нататък като решиш да слагаш видео карта от среден клас да не се бъркаш отново за ново захранване . Поправете ме ако не съм прав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е DELUX са шумни. Според мен за 400 лв. това е добре.

GB MA74GM-S2H /AMD740G/AM2

ATHLON64 3800 X2 /AM2

1GB DDR2 800 A-DATA

160GB WD SATA2/7200/8M

PSU FORTRON 400W

Кутия - няква до 40лв.

Не си писал за DVD защото и той е около 50 лв. Ако се спреш на това предложение обърни внимание на това дъно GB MA78GM-S2H /AMD780G/AM2+ . Вграденото видео е добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
PC-то на брат ми е с 500 W DELUX преди 2 години го купи с една "Feshion" Кутия за 110 лв , от 1 година насам е страшно шумно . Не е изгоряло все още , от захранване до захранване има голяма разлика дори и на 1 и съща марка , но мисля 4е оптималното решение в слу4ая е да се вземе един 400 ватов Fortron , и по нататък като решиш да слагаш видео карта от среден клас да не се бъркаш отново за ново захранване . Поправете ме ако не съм прав.

По принцип си прав,но ако няма да слага видео в скоро време може да мине и с 350В.Така или иначе след 1 година едва ли че има смисъл да слага нова видеокарта на тоя компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Така е DELUX са шумни. Според мен за 400 лв. това е добре.

Тц, сглобил съм доста машинки с делукс и трябва да ти кажа, че някои от последните им модели (със 120 мм перки) не се чуват дето се вика, например са по-безшумни от фоксконекшън и от фортоните. Собственика на шумящото захранване със звучния нинейм (ToYourAss) да си смени перките, ако няма електроника за регулиране да им сложи по някое съпротивление за да намали оборотите и съответно шума ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ето че имаме нова информация "някои от последните им модели идват с тихи 120-ки" в такъв случай потърси някой с тиха 120-ка , пак казвам това беше преди 2 години , сега е доста шумничко . Явно са почнали да влизат в релси приятелчетата от Делукс kmvasilev , не пипам на брат ми умрелия компютър , аз съм си взел качествено захранване това от аватара ми :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ще ти свърши работа, но аз такова захранване не бих сложил на никого, освен ако не го мразя за нещо. Вземи си един 350W Fortron да ти е мирна главата - на него и 500W Delux не може да му стъпи и на малкия пръст, ама ти си знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Далеч съм от мисълта да те убеждавам в каквото и да е. Но прочети тази статия и сам си прецени

http://hardwarebg.com/reviews.php?read=22 . Можеш да си сигурен, че написаното е 100% вярно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих един Fortron ATX 400WP4 12CM - 57.70 лв.

т'ва ще е :P

Надявам се и crysis да ми върви на този комп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Надявам се и crysis да ми върви на този комп.

То сигурно ще върви...ама не се знае как :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.