Премини към съдържанието
valioo90

Става дума за филтър режещ високите честоти за субуфер

Препоръчан отговор

Моля помогнета ми...имам нужда от някаква по простичка схема за кроссоулвър за субуфер,който да премахне напълно високите и средните честоти и да остане само басса... купувах си всякакви такива филтърчета от магазини за аудио техника но нито един не премахваше напълно високите и средните честоти sad.gif ако някои може да ми покаже схема за такъв кроссоувър ще сам му много благодарен!!!!! ;)

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че никой филтър неможе да премахне напълно средните и високите честоти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един кондензатор вързан паралелно на говорителя върши страхотна работа... Тва е... Чувал съм страхотен звук от колони, чиито филтър се изразява с един паралелен филтър възан към басовия говорител... Супер просто е... Само че характеристиката е малко полегата... За да я направиш по-стръмна трябва да вържеш и една бобина последователно на говорителя преди кондензатора. Тва е най-елементарния филтър... Номера е така да си изчислиш филтъра, че резонансната честота да ти съвпада с максималната ниска честота на баса... Ще ти подтиска супермного високите и ще ти пропуска на 99,9% ниските. Номера, обаче е, че в тея филтри от магазините тва е направено, при това са вързани няколко кондензатора и бобини за да ти дадат точни честоти и за да подтискат максимално силно високите честоти... Щом тея филтри не ти вършат работа в общи линии не знам какво ще ти свърши работа...

Успех...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами мерси много все пак :P тези филтри дето си купих от магазина не ограничаваха високите честоти почти хич........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моля помогнета ми...имам нужда от някаква по простичка схема за кроссоулвър за субуфер,който да премахне напълно високите и средните честоти и да остане само басса... купувах си всякакви такива филтърчета от магазини за аудио техника но нито един не премахваше напълно високите и средните честоти sad.gif ако някои може да ми покаже схема за такъв кроссоувър ще сам му много благодарен!!!!! ;)

Поясни за каде е филтъра- преди или след крайното стъпало , и ще измисим нещо cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами искам да сложа филтъра след усилватела ....всмисъл нали усилвателя изкарва всичките си честоти както си трябва а на мен не ми върши работа понеже към него искам да закача субъфер....и ми трябва някакво филтърче което да ограничава до голяма степен високите и средите.....за да не се мешат и да остане само басса....а от филтрите които си купувах нищо не става понеже почти не ограничават другите честоти......и незнам защо така става понеже съм чувал как звучи субуфер с по-хубави филтри...всмисъл чува се само бученето,самия бас и нищо друго.....хич да не постигна тоя ефект иска ми се поне да ги огранича до голяма степен средите и пищялките....ако ми помогнете ще съм ви много ама много благодарен :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.