Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Saiber

Как да кирилизираме Windows XP

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте,как да кирилизирам Win.XP,че да мога да чета БG субтитрите на свалените от мен филми по нета.

Редактирано от kal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows XP е кирилизиран на 100%. За да си сигурен, че си го настройл правилно отиди в ControlPanel-->Regional and Language Options.

На първото падащо меню, което видиш трябва да е избран Bulgarian. Ако не е го избери.

После отиди в секция Advanced и настрой и това падащо меню на Bulgarian.

Ако Windows-а ти не е прецакан от някой кирилизатор, като FlexType всичко би трябвало да е наред.

Все пак разгледай настройките и на самата програма, която ползваш за субтитрите и навсякъде, където пита за кодировка и/или език слагай Bulgarian/Cyrilic/windows-1251 или там както е формулирано. Успех :ph34r:.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах дали се оправи, защото ми се стори, че проблема може да е от самият плеър за филмите. Т.е. субтитрите да не ти излизат кирилизирани, заради шрифта на самия плеър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не разбрах дали се оправи, защото ми се стори, че проблема може да е от самият плеър за филмите. Т.е. субтитрите да не ти излизат кирилизирани, заради шрифта на самия плеър.

<{POST_SNAPBACK}>

Не е проблема в плеьра.С кирилицацията неща се оправиха и чета субтитрите на български!!!!

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откъм темата за кирилизацията на Windows-а имам един друг въпрос. Сложих си FlexType 2K и въпреки, че избирам в system fonts Cyrillic Fonts при някои програми продължават да ми излизат маймунските знаци. Трябва да отбележа, че понякога при друга преинсталация на WinXP нещата се получават идеално (но проблемът е, че това не става винаги sad.gif )Та чудя се къде може да е проблемът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста време тук се коментираше прословутата програмка на Datecs. Общите мнения бяха, че програмата е напълно излишна и пълна с грешки (няма да споменавам и скандала с изпращането на информация от компа).

Нуждата от FlexType може да се появи ако пишеш на фонетика. Но за това доста хора препоръчват сайта на Инжинера. За него има противоречиви мнения, но аз лично съм слагал на няколко компютъра и нямам никакви проблеми засега.

Не споменаваш обаче с каква операционна система си. Ако си с ХР, той си има автоматична поддръжка на кирилски шрифтове. За повече по въпроса можеш да използваш и търсачката на форума (например с ключова дума "кирилица" или "кирилизиране" или др.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Откъм темата за кирилизацията на Windows-а имам един друг въпрос. Сложих си FlexType 2K и въпреки, че избирам в system fonts Cyrillic Fonts при някои програми продължават да ми излизат маймунските знаци. Трябва да отбележа, че понякога при друга преинсталация на WinXP нещата се получават идеално (но проблемът е, че това не става винаги  sad.gif )Та чудя се къде може да е проблемът?

<{POST_SNAPBACK}>

Виж ТАЗИ тема.

Успех !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

98 също има перфектна поддръжка на кирилица, а за фонетиката има няколко добри програми, които слагат такава без да се поддържат от активни процеси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Откъм темата за кирилизацията на Windows-а имам един друг въпрос. Сложих си FlexType 2K и въпреки, че избирам в system fonts Cyrillic Fonts при някои програми продължават да ми излизат маймунските знаци. Трябва да отбележа, че понякога при друга преинсталация на WinXP нещата се получават идеално (но проблемът е, че това не става винаги  sad.gif )Та чудя се къде може да е проблемът?

<{POST_SNAPBACK}>

Цитат от http://injinera.bgplus.com/programi/programi.htm :

"Практически рецепти от Инжинера. Как се вади Кирилицата на някои програми

Нека още в началото отговоря на един често задаван въпрос, който е принципиално важен. Въпросът е:

При мен Кирилицата си работи добре, аз си качих [име на кой да е кирилизатор].

Само еди кое си нещо неще, а също еди кое си ми се скапа. Кажете ми тези неща как да си ги оправя, другото ми е добре.

Отговора е: Да не си! Кой те би по главата да заменяш оригинал с имитация!"

-край на цитата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Ако не желаете да използвате фонетика на вашия компютър НЕ е нужно да инсталирате софтуер за кирилизиране (така наречените кирилизатори) или каквато и да било фонетика! а само погледнете точка едно!

2. Ако пък желаете да използвате фонетика погледнете точка две.

Точка едно Нужно е да направите следното за да кирилизирате вашия Windows XP :

Start Menu - Settings - Control Panel или пък Start Menu - Run - control panel - ok или...има и други начини за да влезнете в контролния панел. Там влизате в "Date, Time, Language, and Regional Options" и после в Regional and Language Options.

Стъпка 1 - В Regional Options настройте Standarts and formats на Bulgarian :

Step1.JPG

Стъпка 2 - Натиснете третата таблица от "Regional and Language Options" - Advanced. Там настройте "Language for non-Unicode Programs" на Bulgarian :

Step2.JPG

Рестартирайте един път и всичко ще бъде така както трябва!

Това е цялата "философия" на кирилизация на Windows XP!

По точка 2 Направете всичко написано в стъпка едно + фонетиката на господин Генади Атанасов "Инжинера".

Връзка за сваляне на фонетика за Windows XP - http://195.234.236.193/dafighter/Programs/...%20Win%20XP.rar

След като свалите необходимия архив (Phonetic for Win XP) разархивирайте (Препоръчвам използването на архиватора IzArc ). В архива има следните три файла : BgKYBSXP.inf KBDBD.DLL И kbdBF.dll. Дайте дясно копче върху файла BgKYBSXP.inf и после Install. По време на инсталацията е възможно да ви бъде поискан диска на Windows XP. Сложете този диск дайте Okey и инсталацията ще продължи успешно! После рестартирайте компютъра и просто добавете фонетиката : Start Menu - Settings - Control Panel - Date, Time, Language, and Regional Options - Regional and Language Options - Втората таблица Languages - Details и после :

Phonetic.JPG

Ако желаете да изтеглите фонетика за други Windows базирани системи , да попрочетете малко за кирилица, фонетика и други полезни неща погледнете Страница на Инжинера - http://free.hit.bg/injinera/na4alo.htm

Оригинална тема

Източник Data.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕ на инжинера! Фонетична клавиатура тук ! Който иска, да потърси из форума писал съм не само аз защо!

P.S. има цяла тема във форума по този въпрос тук !

Редактирано от tao (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
НЕ на инжинера! Фонетична клавиатура тук ! Който иска, да потърси из форума писал съм не само аз защо!

P.S. има цяла тема във форума по този въпрос тук !

<{POST_SNAPBACK}>

Смятам че инжинера се е справил страхотно освен това при него няма инсталатори и такива простотии ,какво те кара да мислиш че си се справил по добре.А и от къде да знам че това което предлагаш не е троянец например?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой смята да използва Flex Type и др. подобни, да не го прави! Програми като Flex Type правят невероятни "бъзици" по регистрите на Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам че инжинера се е справил страхотно освен това при него няма инсталатори и такива простотии ,какво те кара да мислиш че си се справил по добре.А и от къде да знам че това което предлагаш не е троянец например?

<{POST_SNAPBACK}>

Боже, май не си прочел старите теми във форума - там се изписа доста защо да не използваме бъгавата клавиатура на инжинера. Троянец? Виж подписа ми. Помисли сам biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@BlackWolfBG браво за темата, може да попълниш, че това става и при самата инсталация за windows, и малко думата "кирилизация" не е точна ми се струва

@tao ами аз досега проблем се съм имал с инжинера, на доста домашни машини, както и на цяла зала не см имал ядове, а линка за темата, който си дал ама хич не е ясно за какво е тази тема :)

с подписа пробвах и нищо не намерих :lock:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не си намерил, значи съм невинен! Не може да бъде!

А относно инжинера - препоръчвам и на теб да прочетеш из форума, тогава ще разбереш защо ти нямаш такъв проблем, а пък други имат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

tao, стига бе човек, зъб ли му имаш, незнам откъде ги намираш тези проблеми с фонетиката на инжинера. Повече от 2 години я ползвам - кахър не съм имал ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се ядосвам вече. Очаквах че ще си седнете на г***овете и ще прочетете, но вие не и не - с рогата напред :) Няма смисъл да коментираме. Омръзна ми едно и също да повтарям. Извинявам се на другите, дето четат темата, но наистина много ме ядосват тези хора!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само споделям практика и факти. Имаме с колегата ми на главата си 50 работни станции с MS Windows 95, 98 и XP три сървъра на 2003. Работните станции всички са с инсталиран BG LIP ( Language Interface Pack ) и барабар със сървърите са с Datecs Flex Type. Някой от машините са инсталирани преди 3-4 години и работят без какъвто и да е проблем. Останалите са по-нови, но досега ядове не съм имал с кирилица. Всичко си ми е тип топ. А кирилицата и смяната на езиците се ползват често в нашата работа.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека обясня накратко проблема с инжинерската кирилица.

Проблемът се появява само при някои конфигурации, не само аз съм имал проблеми, но е имало и много други, дето казват, че не са имали проблеми. С новата ми конфигурация не съм тествал дали има проблем, но и не искам.

Проблем има при клавишна комбинация. При натискане на ALT+SHIFT бие син екран, при положение, че компютъра не е рестартиран дълго време /над 5 часа поне/. При смяна на езика с мишката няма проблем. Е, никой може би не може да даде ясно обяснение защо е така, но факт. Писах преди време по много форуми за този проблем, имаше хора, дето споделяха, че и те са имали такива проблеми. С една дума - бъгава клавиатура. Проблем с Windows 98 Second Edition няма. С 2003 не съм пробвал. С 2000 нямам спомен честно казано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Днес инсталирах на един компютър XP+SP2 обаче ми изкарва на езика само Latin...Въпроса ми е как да изкарам и Phonetic?На всички падащи менюта съм сложим Bulgarian и незнам въобще,защо не става.Някой може ли да ми каже как да го оправя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Днес инсталирах на един компютър XP+SP2 обаче ми изкарва на езика само Latin...Въпроса ми е как да изкарам и Phonetic?На всички падащи менюта съм сложим Bulgarian и незнам въобще,защо не става.Някой може ли да ми каже как да го оправя?

Phonetic-a се качва отделно за WinXP (7-Мака вече си я има даже в два варианта)...

Изтегли си тази - бачка си идеално => http://alpha-zet.com/phonetic/download.php?view.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...