Премини към съдържанието
Biskata

Каква ПВЦ дограма да избера?

Препоръчан отговор

Здравейте, Решил съм да слагам ПВЦ дограма във вкъщи, но не знам каква да бъде. Въобще не съм запознат с дограмите и затова не знам към коя фирма за дограма да се обърна. Моля, който има опит с това, вече е слагал или просто е в час с нещата да сподели и да ме насочи към някоя добра фирма и естествено възможно най-тънко като цена. Благодаря на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам от къде си, но моят съвет към теб е да се обърнеш към фирма която работи с ПВЦ профил Трокал и по-точно 5 камерния! Нямат равен! Вносители са им Ролпласт! Може ако си северно изложение и да поръчаш нискоемисионно КАТ-стъкло, макар че според мен това са излишни разходи, ти си решаваш айде успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти фирма.

Аз лично съм много доволен от нея. Сложих си дограма "Salamander". Няма я в сайта, но я предлагат на доста добра цена плюс измазване в цената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Има ли фирми, които да предлагат дограма и топлоизолация с монтаж? Ако има, по-добре ли е да ползвам услугите на такава фирма или да ползвам различни фирми за изолацията и дограмата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Има ли фирми, които да предлагат дограма и топлоизолация с монтаж? Ако има, по-добре ли е да ползвам услугите на такава фирма или да ползвам различни фирми за изолацията и дограмата?

Вече ти отговорих. Същата фирма ми сложи и топлоизолация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сега ще слагам ПВЦ дограма и изолация. Ще ползвам различни фирми, защото ще ми излезе по-евтино. За дограмата 5 камерният профил е най-доброто, но е и най-скъпо като цена. Аз се спрях на 4 камерен с незнам си там какво стъкло с доста по-добра шумо- и топлоизолация от алуминиевата, с комарници и двойноотваряеми прозорци (и на горе и на страни) и с малко отстъпка ми излезе с 500лв. по-евтино от 5 камерния профил и алуминиевата (с термомос). А разликата в изолацията не е кой знае каква между 5-камерния и 4-камерния профил. Съветвам те да събереш оферти за 4 камерен ПВЦ профил и да питаш за отстъпки ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Ще ти направят такава и ще ти излезе доста по-евтино. :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сега ще слагам ПВЦ дограма и изолация. Ще ползвам различни фирми, защото ще ми излезе по-евтино. За дограмата 5 камерният профил е най-доброто, но е и най-скъпо като цена. Аз се спрях на 4 камерен с незнам си там какво стъкло с доста по-добра шумо- и топлоизолация от алуминиевата, с комарници и двойноотваряеми прозорци (и на горе и на страни) и с малко отстъпка ми излезе с 500лв. по-евтино от 5 камерния профил и алуминиевата (с термомос). А разликата в изолацията не е кой знае каква между 5-камерния и 4-камерния профил. Съветвам те да събереш оферти за 4 камерен ПВЦ профил и да питаш за отстъпки ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Ще ти направят такава и ще ти излезе доста по-евтино. :idea:

tigertron, благодаря ти за съвета. Ще огледам и разпитам. Все още само разглеждам и разпитвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алуминиева дограма с термомост е най-добрия избор.PVC-то е било винаги по-евтино от алуминиевия термомост защото е по-калпаво.Интересувай се и ще видиш че съм прав. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алуминиева дограма с термомост е най-добрия избор.PVC-то е било винаги по-евтино от алуминиевия термомост защото е по-калпаво.Интересувай се и ще видиш че съм прав. Публикувано изображение

Не точно. Алуминий с термомост е най-скъпия материал, но една хубава ПВЦ изработка осигурява по-добра изолация!!! Дори с термомост се случва алуминия да набира конденс и да има лоши последици за мазилката и/или тапетите. А пък и е почти 2 пъти по-скъп. Докато ПВЦ-то е доста по-евтино и осигурява доста добра изолация. Така че евтин и добър вариант е ПВЦ. Производителите й дават живот от 30 години, което никак не е малко. То и алуминият кара толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То на днешно време човек не смее да препоръча която и да е фирма. Все пак ще кажа, че преди година сменях дограмата и се спрях на Алупласт. Петкамерен ПВЦ, с широкия стъклопакет (32мм), производител на профила и обкова Шуко, обикновено 4мм стъкло, двуосово отваряне на всички крила. Доволен съм, зимата разликата беше повече от осезаема. Случих и на добра монтажна бригада. Мой приятел поръча след мен от същата фирма, но монтажниците си оставиха ръцете, всички панти са за реглаж. Фирмата за довършителните работи и топлоизолацията ми я препоръча момчето от Алупласт, което взе размерите. Доволен съм и от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фирмата ви предлага качествена PVC дограма, произведена по европейски образец и машини, но с готовност би ви помогнала при избора на подходящия за вашия дом модел и конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте понеже и аз се бях шашнал до скоро каква да бъде дограмата ПВЦ или Алуминиева и колежки на жена ми я светнали за един сайт ( www.pvc-dograma.bg ) та като се почна та чак и обкова и стъклопакета си избрахме ние хахах :) Препоръчвам изборът на дограма да е със стъклопакет с Ка стъкло :D:) Успех и дано ви помогне както на нас :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте,

виждам, че темата е леко стара обаче искам да ви изпратя контакт с нашата фирма. "Лукспласт" ЕООД е фирма доказана на Българския пазар в производството на дограма, щори, зимни градини, окачени фасади и др.

Предлагаме производство на 5 или 6 камерна pvc и алуминиева дограма.Доставка и монтаж от специализиран екип, строителни довършителни дейности и извозване на демонтирана дограма ако е налична такава.

Фирмата работи по немски стандарт с немски профили, които обхващат средния и висок клас в света на дограмите.  На нашия уебсайт имаме сектор с изградени от нас обекти, той ще Ви помогне да видите нивото ни на професионализам и качество.

Редактирано от capnemo
за реклами се плаща! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше фирма започваща с "в" някой дали се сеща? 

Погледни в http://dograma.start.bg

Редактирано от Jokerface (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вкъщи сме с врати и дограма на Карабулев. Вратите са шумоизолиращи. Прозорците са много хубави и са от дърво а не имитация. Но ти искаш ПВЦ

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.