Премини към съдържанието
ozzy

Кои видове СД и ДВД медии са най - добри

Препоръчан отговор

Хвърлете светлина какви видове СД и ДВД дискове се продават ,кои от тях са добри ,а кои са менте , а също и какви са възможностите за запис върху тях?

Защото нещо не мога да се ориентирам все още... :clap:

Да се поправя - и какви устройства също...?

Редактирано от kal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доживяхме времена един DVD-/+R 4,7GB диск да струва колкото флопи диск (дискета).

На дисковете производство Verbatim пише 100 години гаранция.Така че всичко останало е компромис.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако търсиш евтиния в Билла има едни Ridata(китайски) на 28 стотинки които са добри за цената си.От тях съм записал 50-ина без брак.Продават ги на шпиндел по 25 бр за 7 лева.Сега имам Sony за по 40ст. бр.,също съм доволен.Имах няколко бройки Princo(добре че не взех шпиндел тогава) които не струваха.Ако искаш да записваш нещо завинаги си вземи Verbatim или някои по-така.Виждал съм на евтини дискове как покритието им почва да се лющи след време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз вземах принко ,обаче са гола вода,

а питам за видовете, защото днес с нерото на моята двд записвачка LITE_ON ,която наскоро взех за 50 долара без ддс- с нерото не можах да запиша 2 гигабайта върху dvd-r samsung дискове, а на един лаптоп,

с вградения в XP функция се записа без проблем?!?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хвърлете светлина какви видове СД и ДВД дискове се продават ,кои от тях са добри ,а кои са менте , а също и какви са възможностите за запис върху тях?

Защото нещо не мога да се ориентирам все още... :angry:

Да се поправя - и какви устройства също...?

<{POST_SNAPBACK}>

Записвачката ми е NEC 3540A.Засега съм много доволен от нея.

Напоследък използвам MediaSys (които са DVD+R) и за които DVDIdentifier казва,че са по ID всъщност Plasmon и Maxell (също DVD+R),за които излиза,че са производство на Philips.Нямам проблеми и с двата вида дискове засега (ползвам ги от около 2 месеца).Иначе съм ползвал какво ли не,но повечето са боклуци,за съжаление...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:angry: LITE-ON DVDRW SOHW 1673S. Не е най-добрата на пазара, но е надеждна, стига да не си правиш експерименти с нея.

:) Използвам MAXELL, Verbatim и TDK за важна информация. За другото - каквото ми попадне. Досега не ми е попадало менте. Количества взимам само в "Метро". Сред около 2000 диска /смесено CD и DVD/ имаше само 4-5 фабрично дефектни и те не бяха маркови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти една тема http://www.comexgroup.com/forums/index.php...=ST&f=6&t=12356 Може и да няма най - актуалната информация, но отговаря на повечето въпроси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента имам NEC 3540A и съм много доволен от нея. Преди нея имах LiteOn SHW 1635S не беше от найдобрите и я продадох.

А за дискове ползвам в момента MediaSys, а ползвал съм eProformance едни от по-добрите са, Princo не бяха много зле. А за обидкновени дискове препоръчвам LG малко се по-скъпи от другите но си струват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с DVD+/-RW LG 16x, m 4160B-B DualLayer,честно казано,не знам какво означава това и какво може да прави записвачката ми,но за сега е пушка(е,нова е все пак).За DVD дисковете в самото начало записвах на принко от МЕТРО,но нещо не ми харесваха.После започнах да записвам на TDK-R и TDK+R и за сега съм много доволен.Дисковете ги купувам по левче бройката от Техмомаркет.Последният път имаше много тънка оферта 0.70 лв. парчето и си взех 30.:speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам TDK,Verbatim,Fujifilm за DVD и epro за CD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз препичам крехко рипнати от видеотеката филмета, прясно откъснати от райската нет градина Мп3та, както и снимчета и файлчета с това, което хората препоръчват за моята NEC 3540A печица!cool.gif

http://www.nec.co.uk/productfile.asp?id=674 cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш наистина хубава DVD-RW вземи си Plextor (вярно струват двойно) а по-евтения вариант който ти препоръчвам ти е LG (по мое мнение са малко по-добри от NEC)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Princo Като цена качество са разумен избор поне за мен.

Досега нямам оплаквания от провален запис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости jester

Да знаете е Варна къде има DVD-RAM дискове и на каква цена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм доволен от Sony, TDK, Verbatim. Честно казано не мисля, че има разлика мжду тях. Ползвам съм и CD-та Princo и честно казано не съм срещал по-калпави дискове от тях. От 250 след една година работиха около 30.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много дълго време си копувах дискове Princo и бях доволен,докато CD-ROM-a на лаптопа ми почти напълно отказа да чете каквито и да е дискове.Занесох го на ремонт и ми казаха,че това се дължи на дисковете,който използвам и ми препоръчаха да използвам само Verbatim.Така и направих и засега все още нямам проблеми.По-добре човек да дава малко повече пари за дискове,ако иска да запази здрав CD-RoM-a си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а със CD-то на лаптопа какво стана :angry::wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
а със CD-то на лаптопа какво стана  :huh:  :eek:

<{POST_SNAPBACK}>

Нещо са го бутали в сервиза - сега чете от време на време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много дълго време си копувах дискове Princo и бях доволен,докато CD-ROM-a на лаптопа ми почти напълно отказа да чете каквито и да е дискове.Занесох го на ремонт и ми казаха,че това се дължи на дисковете,който използвам и ми препоръчаха да използвам само Verbatim.Така и направих и засега все още нямам проблеми.По-добре човек да дава малко повече пари за дискове,ако иска да запази здрав CD-RoM-a си.

<{POST_SNAPBACK}>

...и не само това.

Представяте ли си да си сваля записите от камерата, да си направя DVD и носителя да е компромисен?!

NEVER cool.gif Това са спомени!

VERBATIM

Та зависи какво записвате. Ако е софтуер може компромис, щото бързо остарява, ама....

Та въпрос на лична преценка е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено няма две мнения VERBATIM са най качествените.Аз също така съм доволен и от eProformance.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако искаш наистина хубава DVD-RW вземи си Plextor (вярно струват двойно) а по-евтения вариант който ти препоръчвам ти е LG (по мое мнение са малко по-добри от NEC)

<{POST_SNAPBACK}>

Определено Plextor :eek:

E записвачката ми е вече на 1 година.

Plextor PX-716a съм с последния фърмуеър и съм на върха на сладоледа cool.gif

Записвам квото ми падне, най-често DVD-R Princo 8x...

Изпекъл съм към 2000 бройки само 5-6 сдадоха багажа.

Първите изпечени все още работят на 100% без грешки при проверка :huh:

Иначе, като трябва нещо да се пази завинаги : Verbatim.

Също така е-пърформънс и още едни дето не се сещам името им нещо са скарани с Plextor, не знам защо.

Общо взето парите си заслужават, въпреки, че са двойно над най-добрите записвачки на другите фирми.

Не само, че гаранцията им е двойна, но и дават живот 4 пъти повече (записи) от на която и да е друга записвачка...

ПС: LG DVD-RW са доста по-качествени от NEC.

Редактирано от fubar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Verbatim са най - добрите! Обаче са много скъпи и не са разумно решение за масова употреба. На тях само много важни работи. Например инсталация на Windows. Като цена-качество за мене най-добри са Memorex. А за Princo и дума да не става! Това е възможно най - лошия избор.

За мен няма сигурно CD. Никога не записвам важна информация на дискове, защото е крайно несигурно. Изобщо CD- то като носител на информация не ми допада. Оптичните устройства също се износват много бързо.

Е, в Европа едва ли CD-тата се повреждат така лесно, но това в Европата. Тука в България сме залети с некачествени дискове за по 30-50ст. Единственото, в което може да е донякъде сигурен човек са дисковете над 1лв. и то главно на Verbatim. Това е от мене :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... И аз мисля, че Verbatim са най-добрите ... поне от всички други които съм използвала ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CD: Samsung (черни), RiData

DVD: RiData

/П.С. С DVD-тата още нямам голям опит/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата са малко по-сложни отколкото изглеждат. cool.gif

Всяка марка се прави в различни серии и се произвежда

в различни заводи и линии. За тази цел има така наречения

Media Code, който показва това нещо. Има случаи, в които

различни марки са с еднакви медиа-кодове и обратно.

Примерно TDK -> Media Code : MXL RG01 /Maxell/

TDK -> Media Code : RITEKG05 /Ritek Co./

и TDK -> Media Code : MCC 02RG020 /Mitsubishi Cemichal Co./

На всички тези DVD пише TDK ;)

Но са различни, нали???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.