Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Puppet Master

Махане на кокоши трън

Препоръчан отговор

Да споделя и аз моя опит! Като малък имах около 10 кокоши тръна на двете ръце! Какво ли не правихме, но без ефект! Накрая отидох при един билкар, който ми ги намаза с някаква смола и минаха за нула време. Много е важно да запомниш кой е излязъл пръв, тъй като той се води "майката" и като се унищожи него се махат и другите. Аз знаех кой ми беше първи - намаза ми го и после всички изчезнаха! Та, ако някой в Бургас има проблеми да пише едно лично ще го свържа с човека! Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С течен азот се махат най-успешно, да. Естествено, че боли, но боли, когато станат на мехур и този мехур не падне заедно с "кокошия трън". То е малко като пришка да имаш. Може и да се появят пак - зависи от имунната система. Това е на вирусна основа. "Кокоши трън" му е народното наименование. Дано не ти се появяват пак :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То зависи какъв е единия вид , често се среща по ръцете когато го разчоплиш ива като коренчета вътре, това се гори с азат и бързо заминава... Иначе има един друг вид по краката пак са кокоши тръни, имат като бяла главичка която след къпане омеква и може да отстраниш , остава като вдлъбнатина на мясото и след няколко дни пак се полячува... Аз имах такъв на крачето беше мн мъничка бяла точица и не ме пречеше, но реших, ще го изгоря с нещо за брадавици и то стана голяма и почна да ме боли като стъпвам и така реших, че ще го махна С ЛАЗЕР отидох, бият ти упойка в крака на мем ми беше супер неприятно, и после го идълбават и боли супер много. Ама викам си приключи, край ..... ама друг път от 1-4 изгяния се правят като видях какво бяха направила една жена и се отказах. След лазера е доста по малък и не ме боли като стъпвам, а една приятела на майка ми каза,че си го е махнала с пчелен клен мисля че се казва -нещото в което пчелите запечатват нежеланите гости в кошера след като ги убият. Та киснеш крачетата, през това време едно малко топче от клена държиш в ръка да се размекне лепвашаш на образованието и после с левкопласт отгоре и така дкато падне или прецениш и сменяш. Още е в изпитателен период..................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е най-добре да се махне от лекар.Важно е не колко боли,а крайния резултат. Средства от народната медицина могат да помогнат в самото начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, да споделя и аз малко инфо! В началното училище имах на няколко пъти кокоши тръни и всичките ги махнах по един и същи начин. Потапяш и задържаш мястото във вода (най-добре гореща) докато кожата омекне и се набръчка (поне 30 мин). Вземате обикновена игла за шиене, дезинфектирате за всеки случай с някакъв разтвор мястото и иглата и внимателно разчопляте самият кокоши трън. Процедурата не е болезнена и продължава докато самият трън стане на разкъсани кожни късове. Колкото повече успеете да го разкъсате - толкова по-добре. Като завършите тази процедура, вземате кристали лимонена киселина (известна още като лимонтозу)и ги набивате възможно най-навътре (дълбоко) в разчопления кокоши трън. Идеята е киселината да изгори образуванието . . . . Като завършите слагате лейкопласт за да запечатате и така няколко дена. Мястото трябва да почерней и тръна да падне или да го отскубнете. Обърнете внимание на така нареченото "коренче", което се намира в основата на тръна и което трябва да бъде изтръгнато ръчно ако не изгори само. Ако всичко е успешно, на мястото на тръна се получава дупка, с големина правопропорционална на големината на кокошият трън. Поне така беше при мен. Пожелавам на всички които имат този проблем успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баща ми постоянно има кокоши тръни, и си ги маха с нокторезачка....просто си ги разчопля и ги маха. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Радвам се ,че вече има такава тема в този форум.

Аз също ще помоля за малко информация.

Моя приетелка в момента има кокоши трън или поне тя така мисли.

Кожното образувание се намира на един от пръстите й на крака.Странното обаче е че в него има малки

косъмчета,които сама се опитва да премахне.

Възможно ли е това да е кокоши трън,ако не е ,какво друго би могло да бъде?

Поразрових се из гугъл и попаднах на това :

Дермоидни кисти

Дермоидните кисти са образования с плътна капсула, покрита отвътре с многослоен плосък епител. Най-често това е вродена киста,чиято празнина е изпълнена с кашава бледожълта материя. Може да има косми, мастни жлези, кости, зъби и др. Среща се по цялото тяло, напр. в яйчниците, шията и др.

Но малко се съмнявам ,че може да е киста.Някакви мнения?

П.П.:Засега отказва да отиде на лекар и прилага самолечение :cheers: .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лекувах кокоши трън на три места на ходилото 8 месеца. Бях прегледан от отличния кожен лекар д-р Мария Апостолова, Клиника кожни болести, МА, София, тя ги гори с течен азот, даде ми рецепта за френски крем Xerial, каза че течност срещу мазоли помага, но зависи каква марка е, трябвало да се олющи горния слой на кожата и частта кератин да започне да расте правилно навън, а не навътре. Прилагах ги, но горенето с азот, течността Carnation UK 6-9 лв. и кремът Xerial не ми помогнаха, а ме излекуваха лепенките срещу мазоли Урго, 10 броя за около 6-7 лв. в аптеките. Държах лепенката върху кокошия трън 24 часа, изрязвах го кокошия трън - той е нещо като мазол, колкото повече изрsзвате толкова по-бързо лечение ще имате и пак с нова лепенка. Малко болиq защото зелената паста на лепенката съдържа салицил, но кожата мазол кокоши трън се олющи и сега съм добре. Просто, лесно и евтино след другите три лечения. Според мен, се заразих докато слагах бански в кабина на плажа край Кавала Неа Перамос. Желая успех! Толкова упорито страдание по кожата не съм имал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходих на дерматолог и с течен азот ми изгори всичките. Но сега едвам стъпвам, защото имам няколко дупки на крака, а не било боляло. Чувството е все едно ходя по жарава . Ако пак се покажат тези кокоши тръни направо не знам :help:

отиди в  ххх-ДКЦ  в обеля-2 

при хирурга  махаги без проблеми 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз, малко се самолекувах защото бях "трепнал", тъй като когато се появи такъв на ходилото на брат ми, той реши да иде на доктор където му го изгориха с течен азот - последствията бяха катастрофални, че за момент и до патерица стигна.

Моето самолечение се състоеше от много киснене в гореща вода, бабини рецепти, и цял месец слагане на разни лепенки (предлагани в аптечната мрежа) за горене на мазоли и кокоши трън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не ги заблуждавай хората - аз знаеш ли колко местни упойки съм поставил - и никога, ама никога ви казвам, не ме е боляло......

Докторе остава и като поставяш анестеници и теб да те боли! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...