• 0

Въпрос

Как да премахна кокошият трън? От един на крака, та цели 4 вече имам. Пробвах с някакъв крем на Шоул, но без резултат. С чесън също опитах, пак нищо. Имам чувството, че ако сега не ги махна след време от 1-4 ще станат още повече. Ако отида на дерматолог колко горе-долу струва с течен азот премахването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

35 отговора на този въпрос

• 0

Бъди търпелив, ще изчезнат самички..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Търпението не помага, и аз си мислех така, но вместо да се махне цъфнаха още три до него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Търпението не помага, и аз си мислех така, но вместо да се махне цъфнаха още три до него.

;) ами какво друго очакваш, след като си се мазал с чесън ? :huh:

Хо-хо-хохохо Публикувано изображение С чесън.

баси.

Сега сериозно - отиваш при личният си лекар, той ти дава направление за дерматолог, отиваш там и ти решават проблема с течен азот за точно 10 минути.

Не струва пари .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Ако те е страх, че ще боли с азота (изобще не боли :huh: ) , продават лепенки в аптеките за мазоли и кокоши трън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

:lol6: ами какво друго очакваш, след като си се мазал с чесън ? :lol6:

Хо-хо-хохохо Публикувано изображение С чесън.

баси.

Сега сериозно - отиваш при личният си лекар, той ти дава направление за дерматолог, отиваш там и ти решават проблема с течен азот за точно 10 минути.

Не струва пари .

Еми това прочетох за премахване на кокоши трън и реших да го пробвам наред с още 3.4 неща и мазила. За един месец с какво ли не си мазах крака. Но като гледам към течен азот вървят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Как да премахна кокошият трън? От един на крака, та цели 4 вече имам. Пробвах с някакъв крем на Шоул, но без резултат. С чесън също опитах, пак нищо. Имам чувството, че ако сега не ги махна след време от 1-4 ще станат още повече.

Ако отида на дерматолог колко горе-долу струва с течен азот премахването?

аз мога да ти кажа как сама се справих с един на ходилото си, когато бях 1-ви курс.

Имахме сода каустик, сипах малко в една капачка, после с върха на една игла си капнах две капки върху него. След два дена нямаше вече и помен от него :) Сериозна съм, да не си помислиш, че се бъзикам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

публикувано (редактирано)

Така,аз имах тъкмо четири огромни кратера по ходилото ми,какво ли не пробвах и скъпи и евтини неща...и не щат и не щат да се махат,накрая прочетох в една книга:за силицилова киселина+лимонов сок. Правиш следното:изрязваш една лекопласт,като оставяш дупка,където е кокошият трън след това на едно памуче поръсваш малко силицилова киселина и изтискваш няколко капки лимон колкото да се напои добре,като го полагаш на проблемното място след това залепяш едно парче лекопласт отгоре,а да това се први преди да си легнеш,спиш така и на сутринтта го махаш и ти гарантирам,че ще изчезнат до ден. В никакъв случай не трябват да се оставят тия неща,защото се разпространяват из цялото ходило!

Редактирано от elizabet (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

слушай доктора и не се занимавай с глупости процедурата е секунди и не боли изобщо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Аз също съм имала на крака си като ученичка...пробвах и със салицилова киселина, и със сока на глухарче и накрая ходих на хирург и доооста болезнено ми го изрязоха... излезе отново на ръката ми..след време сам изчезна..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Аз имах преди... 15 години. Първо го гориха с течен азот, ама не стана. После с някаква лепенка от аптеката се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Не боляло с течен азот :) Горили са ми и направо си умрях.Трябваше да отида на две или три процедури,но след първата нямаше шанс да се върна пак. Попитах лекарката за по безболезнени методи.За лепенките каза че изобщо не помагат.Не изтръгвали самия корен на кокошия трън.Колко е вярно си нямам напредстава.За сега нищо не се е появило,но случайно ако излезе отивам да ми бае една бабка :) Друг метод който съм чувала е силицил+парче домат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Не боляло с течен азот :)

Горили са ми и направо си умрях.Трябваше да отида на две или три процедури,но след първата нямаше шанс да се върна пак.

Попитах лекарката за по безболезнени методи.За лепенките каза че изобщо не помагат.Не изтръгвали самия корен на кокошия трън.Колко е вярно си нямам напредстава.За сега нищо не се е появило,но случайно ако излезе отивам да ми бае една бабка :)

Друг метод който съм чувала е силицил+парче домат.

с течен азот не боли.аз работя там кадето се произвежда и сам изгорил около 10-ина за 30 години.На 2-3 пати за около 10-ина минути,зависи колко ти е дебела кожата/без маитап/,и си готов.след около 3-5 дена почернява и сам пада.иска се и малко кураж от теб и внимание от този които те гори.успех

Салицила си е жив аспирин-само за информация/Ацетил-салицилат/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

с течен азот не боли.аз работя там кадето се произвежда и сам изгорил около 10-ина за 30 години.На 2-3 пати за около 10-ина минути,зависи колко ти е дебела кожата/без маитап/,и си готов.след около 3-5 дена почернява и сам пада.иска се и малко кураж от теб и внимание от този които те гори.успех

Салицила си е жив аспирин-само за информация/Ацетил-салицилат/.

Тук май ще поспорим.С нищо не може да ме убедиш че не боли.

Гориха ми два на крака за около 2 минути.Това време ми се стори като два часа без майтап.

Не можех да ходя.Като погледнах какво ми се случва не можех да повярвам.Имах два огормни мехура червени..точно като изгоряно.На всичкото отгоре се допираха един друг и няма да казвам за каква болка става въпрос.Ходих около една седмица с памук между пръстите и си куцах.

После минах пак на преглед (така се бяхме разбрали) и жената ми каза да спукам мехурите и да си накрисна крака в топла вода+сол и щели сами да си паднат.Е сами не паднаха,но това няма значение.Още не ми се е оправила кожата на мястото където е горено.

Важното е че сега нямам нищо на крака си.

Ако пак се появи,аз на такова нещо никога няма да се подложа.Просто няма да го издържа...

ПП:Това за чесъна не е смешно ---- ЛИНК

Горенето на кокошите тръни с течен азот е най-популярното лечение, но трябва да се прилага внимателно, защото може да се прогори кожата около кокошия трън и при опит да си помогнете може да си навлечете още по-голяма вреда.

Народът пък препоръчва да се изпробва лечебната сила на чесъна. Обелваме скилидка чесън, намачкваме го на кашичка и я намазваме върху предварително измития крак. Важно е да се разрани кожата, където се намира кокошият трън, защото, както казахме, тя е твърда и вроговена. Когато мястото се разрани, даваме възможност на лекарството, в случая чесъна, да достигне по-лесно до корена на тръна и да го унищожи. Трябва всяка вечер в продължение на няколко дни да нанасяме чесновата кашичка върху проблемното място, като прикрепваме с анкерпласт. Според народната медицина три дни лечение са напълно достатъчни, за да се отървете от болката.

Друга домашна рецепта е по същия начин кокошият трън да се маже с белия сок на смокинята, докато не изчезне. Когато късате смокиня или листо от дървото, може би сте забелязали белия лепкав сок -именно той според народните лечители е вълшебно лековит.

По-нова народна рецепта е тази, която се приготвя от лъжица свинска мас и 4 аспирина. Трънът отново се изрязва в дълбочина, намазва се и се залепва. Важно е да атакуваме всички кокоши тръни, които са ни се появили, но най-вече да локализираме кокошия трън - майка, към който да насочим всичките си сили за унищожение.

Може да използвате и рецептата с луковица от градинско кокиче, която се почиства и нарязва на дребно. Залива се с малко оцет, колкото да го покрие, и престоява 1 седмица на тъмно в малко бурканче. След това кокошият трън се намазва. Само трябва да се внимава с луковицата - отровна е! След като я нарежете, се измийте добре.

Не ви препоръчваме да прилагате бабините рецепти, само ги споделяме. Ако имате подобен проблем, трябва да се консултирате с кожен специалист и да си купите онова, което той ви препоръча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

на мен са ми горили една брадавичка с течен азот и бая си пари, особено в началото :rolleyes: който казва, че не боли, не го е изпитал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Как да премахна кокошият трън? От един на крака, та цели 4 вече имам. Пробвах с някакъв крем на Шоул, но без резултат. С чесън също опитах, пак нищо. Имам чувството, че ако сега не ги махна след време от 1-4 ще станат още повече.

Ако отида на дерматолог колко горе-долу струва с течен азот премахването?

Много илачи има...пробвал съм какво ли не...горене, ходене по доктори и т.н...при мен изчезна след третиране с прополис (или известен като пчелно млечице), но не разтвор от аптеките, а директно от някой който се занимава с пчели...размачква се, поставя се на мястото и с лепенка се залепя...при мен имаше ефект и то много добър...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

на мен са ми горили една брадавичка с течен азот и бая си пари, особено в началото :grimace:

който казва, че не боли, не го е изпитал...

Вярно че на себе си не сам го пробвал/да не ми се пада/,но съдя по реакциите на тези на които сам горил.Правих го с дървена клечка.Дървото пренася топлина/студ/,по-бързо и по точно.Метала и стъклото пренасят повече топлина и я отдават на по-голяма площ.Може би затова се е изгорила кожата и месото под нея краи кокошия трън.Не сам лекар,работя в химически завод и говоря от собствен опит.Около 30 год.работя със студ-течни кислород и азот. Редактирано от wwwg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

на мен са ми горили една брадавичка с течен азот и бая си пари, особено в началото :angry:

който казва, че не боли, не го е изпитал...

Напротив, аз преди имах много брадавички на лицето и на ръцете .. с нищо не помогна, с какво ли не ги мазахме и какво ли не ги правихме, накрая дерматоложката ми реши, трябва да ми ги гори с течен азот .. абсолютно и капчица не ме е боляло ... изобщо!Явно е до това, кой колко търпи на болка ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Имам един кокоши трън на лявото ходило от около 4 години - тогава разбрах, че се е заформил. От началото беше малък и не му обръщах внимание, само изрязвах вроговената тъкан от време на време. Но тази гадост започна да се уголемява и да боли повече. Ходих на няколко процедури с течен азот без резултат - не ми бяха болезнени, но след това по три четири дена едва си стъпвах на крака. Междувременно съм опитвал със салицилова киселина - отново без успех, въпреки че последния път бях изключително упорит - в продължение на две седмици всеки ден слагах ново количество киселина и изрязвах умъртвената тъкан - резултатът беше само болка и почти невъзможно стъпване на крака... Докато не разбрах, че великото окритие ЛАЗЕР (LASER - light amplification by stimulated emission of radiation) се прилага и за премахване на кожни образувания. Бях много щастлив, че вече му се вижда края на тази напаст. Процедурата се прави с местна упойка, която е малко неприятна, тъй като мястото е чувствително. Следва същинско горене с пушек, при чийто вид някои хора биха припаднали. Наподобява все едно с лупа гориш лист хартия. 15 мин и готово - имах оформен кратер, за щастие не болеше много след това, зараства бързо, но пък за нещастие кокошият трън устоя и на тази атака и се възроди с нови сили. Просто вече съм в чудо и все си мисля, че единственото решение е скалпел. Правя опити в момента с народната медицина - чесън, но имайки предвид предишния ми опит не съм крайно обнадежден, но пък дано да стане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Просто вече съм в чудо и все си мисля, че единственото решение е скалпел. Правя опити в момента с народната медицина - чесън, но имайки предвид предишния ми опит не съм крайно обнадежден, но пък дано да стане!

Сакън..недей..имам 4( белези вече) шева на крака си от хирургическо премахване на това нещо, а знаеш ли как болеше като ми забиваха местната упойка на 2-3 места в самия трън...вярвай, такава болка не бях изпитвала...е верно, че беше преди 11-12 години ама...4 шева на ходилото си бяха проблем..практически не можех да вървя много време...и кво -пак излезе...

Пак казвам...моят си изчезна сам.

Редактирано от Madonna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

...... а знаеш ли как болеше като ми забиваха местната упойка на 2-3 места в самия трън...вярвай, такава болка не бях изпитвала...е верно, че беше преди 11-12 години ама...4 шева на ходилото си бяха проблем..практически не можех да вървя много време...и кво -пак излезе...

.....

не ги заблуждавай хората - аз знаеш ли колко местни упойки съм поставил - и никога, ама никога ви казвам, не ме е боляло......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

не ги заблуждавай хората - аз знаеш ли колко местни упойки съм поставил - и никога, ама никога ви казвам, не ме е боляло......

Докторе, аз съм изрод..търпя болки всякакви..дори ми харесва...но говоря за една конкретна болка...а именно забиване на игла навътре в кокоши трън...от всичките му страни...вярвай ми, Нема такава болка...все пак съм раждала..не можеш да ме плашиш с болка.

Това няма нищо общо с местната упойка и болката от нея...говоря за конкретен случай.Никой не заблуждавам, предупреждавам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Имам един кокоши трън на лявото ходило от около 4 години - тогава разбрах, че се е заформил. От началото беше малък и не му обръщах внимание, само изрязвах вроговената тъкан от време на време. Но тази гадост започна да се уголемява и да боли повече. Ходих на няколко процедури с течен азот без резултат - не ми бяха болезнени, но след това по три четири дена едва си стъпвах на крака. Междувременно съм опитвал със салицилова киселина - отново без успех, въпреки че последния път бях изключително упорит - в продължение на две седмици всеки ден слагах ново количество киселина и изрязвах умъртвената тъкан - резултатът беше само болка и почти невъзможно стъпване на крака... Докато не разбрах, че великото окритие ЛАЗЕР (LASER - light amplification by stimulated emission of radiation) се прилага и за премахване на кожни образувания. Бях много щастлив, че вече му се вижда края на тази напаст. Процедурата се прави с местна упойка, която е малко неприятна, тъй като мястото е чувствително. Следва същинско горене с пушек, при чийто вид някои хора биха припаднали. Наподобява все едно с лупа гориш лист хартия. 15 мин и готово - имах оформен кратер, за щастие не болеше много след това, зараства бързо, но пък за нещастие кокошият трън устоя и на тази атака и се възроди с нови сили. Просто вече съм в чудо и все си мисля, че единственото решение е скалпел. Правя опити в момента с народната медицина - чесън, но имайки предвид предишния ми опит не съм крайно обнадежден, но пък дано да стане!

Така попитах точно как се прави за да съм възможно най-точна,понеже го горях преди години,наистина ми помогна аз бях като теб,много зле бяха се разпространили по целият ми крак и така:изрясва се парче лимон,голямо колкото кокошият трън,което парче се поръсва със салицил на прах,изрязва се парче лекопласт и се прави дупка за кокошият трън,защото гори кожата и полагаш лимонът и салициловата киселина,отгоре го закрепяш добре,за да не падне,спиш така и си мисля,че ще има доста добър ефект,при мен за една процедура ми изчезнаха всичките.Дано това да ти помогне,на мен ми помогна,звучи малко като реклама на прах за пране,ама не е,наистина помага...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Ходих на дерматолог и с течен азот ми изгори всичките. Но сега едвам стъпвам, защото имам няколко дупки на крака, а не било боляло. Чувството е все едно ходя по жарава . Ако пак се покажат тези кокоши тръни направо не знам :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Ходих на дерматолог и с течен азот ми изгори всичките. Но сега едвам стъпвам, защото имам няколко дупки на крака, а не било боляло. Чувството е все едно ходя по жарава . Ако пак се покажат тези кокоши тръни направо не знам :speak:

Не искам да те отчайвам, но аз ходих 5 пъти с течен азот без никакъв ефект (освен гадната болка).

От две седмици вече налагам напастта с лимон и салицилова киселина, отворих си една болезнена рана и още няма изледи да го преборя това нещо. Имам чувството, че ще стигна до кокал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 0

Да споделя и аз моя опит! Като малък имах около 10 кокоши тръна на двете ръце! Какво ли не правихме, но без ефект! Накрая отидох при един билкар, който ми ги намаза с някаква смола и минаха за нула време. Много е важно да запомниш кой е излязъл пръв, тъй като той се води "майката" и като се унищожи него се махат и другите. Аз знаех кой ми беше първи - намаза ми го и после всички изчезнаха! Та, ако някой в Бургас има проблеми да пише едно лично ще го свържа с човека! Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход