Премини към съдържанието
Breath_Sign

Проблем с възстановяването при Acronis True Image

Препоръчан отговор

Накратко: ползвам Acronis True Image и вчера реших да инстална предишното състояние (което съм качил на CD-та), защото Win-a пак се задръсти.

Неизвестно защо Acronis-a поиска първо последния диск, и точно когато станаха 100% от прехвърлянето, програмата даде corupte file.

От там, естествено реших, че е време да инстална fresh Win копие. Пробвах и SP1, и SP2 - дава ми един и същ ПРОБЛЕМ!

Първоначално разпознава, че има предишна инсталация на системата и му давам Format C, но още след първия reboot автоматично ме връща в началото на инсталацията!!!!!!!

Пробвах го поне 7-8 пъти, вадих диска, delete-нах С-то, пак го създадох - НИЩО. Направо се виждам в чудо!

Some help???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След копирането на файловете на диска и при първия рестарт променяш ли от биос-а опцията за first boot device да не boot-ва от cd-rom-a ,а от hdd-то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    След копирането на файловете на диска и при първия рестарт променяш ли от биос-а опцията за first boot device да не boot-ва от cd-rom-a ,а от hdd-то?

<{POST_SNAPBACK}>

Ами не. Досега съм преинсталирал поне 5 пъти и никога не съм пипал first boot device - не виждам какво е връзката в случая ...

Все пак, вече нямам читава инсталация на С-то, а тази, която се опитвам да направя не е завършена! - за какво да му давам да буутва от харда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направи си first boot device да е CDROM-a, а second да е HDD-то. След формата и копирането на файловете следва рестарт, не пипай нищо и инсталацията ще продължи автоматично към конфигуриране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами не. Досега съм преинсталирал поне 5 пъти и никога не съм пипал first boot device - не виждам какво е връзката в случая ...

Все пак, вече нямам читава инсталация на С-то, а тази, която се опитвам да направя не е завършена! - за какво да му давам да буутва от харда?

<{POST_SNAPBACK}>

Опциите на first boot device са ми точно такива. Не е в това проблема.

Правил съм и друг път преинсталиране и зная, че след първия ребуут конфигурирането продължава - но при мен след първия ребуут setuр-а се връща отново в самото начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

а друг път ползвал си точно този архив за да си възстановиш системата

да не би дисковете да са се надраскали

Изписва ли ти някаква грешка или просто се рестартира?

Защо не опиташ да си прехвърлиш архивите от дисковете на харда си и оттам да се опиташ да си възстановиш системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    а друг път ползвал си точно този архив за да си възстановиш системата

да не би дисковете да са се надраскали

Изписва ли ти някаква грешка или просто се рестартира?

Защо не опиташ да си прехвърлиш архивите от дисковете на харда си и оттам да се опиташ да си възстановиш системата?

<{POST_SNAPBACK}>

За съжаление точно с този архив не ... беше сефте - не знам, може и CD-то да се е скапало, но така или иначе се омазаха нещата.

Снощи пробвах да инстална Win-a на втория ми хард, но отново ударих на камък (т.е. след първия рестарт пак се връща в началото на инсталацията).

Има още един вариант, който смятам да опитам днес - WinXP Live. Надявам се да се инсталне и да прехвърля по-важните ми масиви с данни на DVD - а после смятам да му дам вечното format: C.

Ако и това не се получи, обаче, направо съм в шах ...

П.С. Не разбрах кои архиви да прехвърля на харда - back-up на Acronis-a ли? Ами нали той е вече скапан, за какво ми е, няма тръгне.

П.С. Един ме посъветва да опитам с външен хард - само, че аз не разбирам каква е разликата, щом не стана с втория ми хард. Все пак, дъното си е наред.

П.С. Мисля си за още два възможни проблема -

1) и двата ми boot CD да са се скапали едновременно и да връщат на едно и

също място (???- това е близко до фантастиката, но)

2) да ми се е прецакала RAM паметта (??? - при наличието на два слота по 512)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тая програма по-добра ли е от NORTON GHOST и какви са предимствата и недостатъците на Acronis пред нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-добра е. Но както виждаш при нищо няма 100%-ва сигурност.

Можеш да си запазиш back-up и на друг дял от харда, и отделно на CD/DVD, но като ти се скапе носителя (както стана при мен) става страшно ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На мен един нормален ХР с всички проложения GHOST ми го пише на 2 CD-R и се възстановявя за 12-15 мин,от харда имидж-1-2 мин (NTFS),тази как е,и не можеше ли от харда да възстановиш,за да решиш проблема си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Накратко: ползвам Acronis True Image и вчера реших да инстална предишното състояние (което съм качил на CD-та), защото Win-a пак се задръсти.

Неизвестно защо Acronis-a поиска първо последния диск, и точно когато станаха 100% от прехвърлянето, програмата даде corupte file.

От там, естествено реших, че е време да инстална fresh Win копие. Пробвах и SP1, и SP2 - дава ми един и същ ПРОБЛЕМ!

Първоначално разпознава, че има предишна инсталация на системата и му давам Format C, но още след първия reboot автоматично ме връща в началото на инсталацията!!!!!!!

Пробвах го поне 7-8 пъти, вадих диска, delete-нах С-то, пак го създадох - НИЩО. Направо се виждам в чудо!

Some help???

<{POST_SNAPBACK}>

1. На въпросните СД-та колко Имиджа има?

2. Ако са повече от един... то те като самостоятелни (независими) един от друг Имиджа ли са направени и ли си се излъгъл, и си ползвал опцията "Apped Changes To The Archivе....", която е доста недомислена. Уж предлага само да добави, към вече съществуващ архив, само новите промени, а реално прави нов файл, който е голям колкото първия, че и повече (заради новите файлове) и неможе да работи самостоятелно (независимо) от първия. Тоест, за да можеш да си ресторнеш системата при така направени Имиджи, трябва фйловете да са в една и съща директория.

За вбъдеще, когато решиш да си правиш промени по системата, първо

ресторвай, към стар Имидж. След това направи промените по Windows-а. После направи, нов Имидж, като избереш "make full backup of the system". По този начин, Имиджите ще си работят нормално, независими един от друг.

Как да си решиш проблема: Намери начин да копираш Имиджите в една и съща директория на HDD-то ти :nono: .

Редактирано от morfei1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да допълня, че с тази програмка след като си направиш архив, може да го провериш дали е корумпиран.

А пък това, че инсталацията се връща все отначало след рибуут - не знам, но ми се струва невъзможно. И аз си мисля, че не си настроил от кое да буутваш. И ако става въпрос за обикновена инсталация (поне така разбрах), няма от къде другаде да е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е..., к'во толкова сте го зачесали т'ва Boot Priority? Не е от него. След като се направи проверка, че в FDD и CD-ROM няма OS, системата ще си зареди от HDD-то, ако всичко с HDD, MBR и Windows е нормално.

@Breath_Sign, колко си сигурен, че архива е повреден? Можеш да бъдеш напълно сигурен, ако го копираш на HDD, опиташ да въстановиш системата и неуспееш. Архива може да се е скапал при записа му върху СД, но много ме съмнява Акронис да е създал повреден архив.

Редактирано от morfei1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Е..., к'во толкова сте го зачесали т'ва Boot Priority? Не е от него. След като се направи проверка, че в FDD и CD-ROM няма OS, системата ще си зареди от HDD-то, ако всичко с HDD, MBR и Windows е нормално.

"че в FDD и CD-ROM няма". Ти пък откъде си сигурен? Точно това, че инсталацията започва отначало и СD - то е вътре. И не разбрах, като почва отначало инсталацията - обикновена инсталация или възстановяване на архив?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо не пробваш 2-варианта:

-инсталираш си Windows 98 SE ако ти е наблизо с fdisk си създаваш FAT32 partition и оттам да си дадеш UPDATE до WinXP (така ще разбереш дали е от CD-BOOTABLE или хардуерен проблем).За рам паметта можеш да пробваш MemTest86+

http://www.memtest.org/

или Windows Memory Diagnostic

http://www.softpedia.com/get/Tweak/Memory-...iagnostic.shtml

-пробвай с Low-Level-Format (verify and re-zero HDD)

Успех!

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имаш ли друг архив освен този,тъй като казваш ,че с този възстановяваш за първи път.Ако имаш пробвай с него.Ако нямаш според мен форматирай и инсталирай наново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отказа да се инсталира Windows след първия рестарт се получава когато е омазано кои дял е първичен и кои вторичен.Наи вероятно акрониса при итриването на информацията от дял "С" е махнал и информацията че е първичен, или потребителя при посочването на задачата е щракнал на вторичен диск "С"

.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гости k1k0

След първия рестарт като boot-ва има един надпис да натиснеш произволен бутон за да boot-не от CD-то.Ако натискаш такъв бутон PC-то се рестартира и инсталацията започва наново,значи не трябва на натискаш произволен бутон след пувият рестарт.

Едва ли допуснал точно тая грешка но аз все пак исках да го отбележа,защото на мен ми се е случвало когато бързам.

Както виждам това нещто става и на друго HDD затова си помислих че може да е от това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.