Премини към съдържанието
bobekaaa1

Проблем с гледането на филми

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с гледането на филми.Преди 2 години ми преинсталираха windows-а, сложиха му драйвери за всичко, имаше си кодеци,но когато си дръпнах един филм да гледам, но не се виждаше както трябва:

Снимку Тук и Тук

Преинсталирах кодеци(но може да не съм направил нещо както трябва), пробвах се да го оправя и реших, че е от монитора.Наскоро си преинсталирах пак, но проблема си седи.Днес си смених монитора.Беше стар(от онези дето са като кашон) сега е LCD, но филмите пак са така.Моля Ви помогнете ми :)

ПС:Видео карта: NVIDIA GeForce FX 5500.Проблемът възникна пред около 2 години след преинсталация.

Редактирано от bobekaaa1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А видео картата... малко инфо за нея ? Кога ти се появяват тези ертефакти ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, имам проблем с гледането на филми.Преди 2 години ми преинсталираха windows-а, сложиха му драйвери за всичко, имаше си кодеци,но когато си дръпнах един филм да гледам, но не се виждаше както трябва:

Снимку Тук и Тук

Преинсталирах кодеци(но може да не съм направил нещо както трябва), пробвах се да го оправя и реших, че е от монитора.Наскоро си преинсталирах пак, но проблема си седи.Днес си смених монитора.Беше стар(от онези дето са като кашон) сега е LCD, но филмите пак са така.Моля Ви помогнете ми :)

утре си смени и видеокартата. като спре вентилатора това е най малкото което може да се случи и е необратимо... прецаква се чипа... бас държя че е някоя nvidia

p.s. може да пробваш s underclock (с програмка като power strip да свалиш честотите на ядрото и паметта - може да пробваш със сваляне по отделно да видиш къде точно е проблема, но може и при свалени честоти да си остане проблема)

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

първо пробвай с програмата, щото дърто видео трудно се сменя - щото трудно се намира на пазара вече... (ако е agp)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе то тая щайга цялата е за смяна.6-7 години ми върши работа, ама нали е пуста криза...

аз имам по стари щайги дето работят, но когато се е налагало съм почиствал и смазвал перки за да не се стигне до твоя случай... компютрите са техника, която не може да се ползва без хардуерна профилактика (все едно да имаш кола и да не и сменяш маслото...)

Публикувано изображение

от тук се свалят/вдигат (underclock/overclock) честотите

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.