Премини към съдържанието
haidukpikaso

Изключи компютъра си в Часа на Земята!

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

„Изключи компютъра си в Часа на Земята!“ се казва кампанията, организирана от Аvtora.com, Мusicspace.bg и WWF, призоваваща в събота българите да се отделят за 60 минути от устройствата.

Инициативата има за цел да покаже, че е време всеки от нас да предприеме реални стъпки срещу промените на климата.

Музикалните сайтове ще изключат своите сървъри, за да заявят своята съпричастност към каузата. Популярни български изпълнители също застанаха зад инициативата и заснеха видеопослание към своите фенове.

„Изключи компютъра си, бъди активен“, призоваха Елица Тодорова (на снимката), Поли Генова, Биг Ша, Калин Вельов и „D_2“, с което сериозно заявиха желанието си за промяна.

slava.bg

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не за 60 минути, а за цел ден ще се отделя в събота.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Пишете ме и мен, кога е събитието? :yanim:
    • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пишете ме и мен, кога е събитието? :yanim:

Утре,последната събота на месец март е Часа на Земята.

27 март 2010 година

Оставането за час на тъмно в последната събота на март се провежда за четвърти път в световен мащаб и е символичен знак за предприемането на сериозни действия срещу промените в климата.

http://svetoven.pogled.info/news/10688/Nad-miliard-dushi-spirat-osvetlenieto-v-CHasa-na-Zemyata

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо подобно не бих направил! Нечия брутално смешна идея... Я просто пестете енергия всекидневно,като не забравяте светнати излишни крушки и други неща дето не са нужни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хубава идея, но не виждам какъв ще е ефектът от нея, а и като цяло тя си е един вид замазване на положението. Големите енергийни мощности не са в домакинствата, а в индустрията, но ако индустрията трябва да покаже съпричастност в един такъв "Час на Земята", ще почнат да плачат колко загуби ще имат и ще призоват ние като съвестни граждани да изключим компютрите си за 1 час и да покажем съпричастност вместо тях. :yanim::wors::)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И за какво да се ришавам от гледането на някой филм,за някаква тъпа кауза?Искате по-чиста енергия?Тогава нека държавата да пусне всичките блокове АЕЦ Козлодуй,да продава и всички ще са доволни,но не!Трябва да слушаме идиотщините на ЕС,защото когато произвеждаме малко ток,големите европейски държави печелят от това.Заради това утре,няма да се правя на активист,а ще си използвам машината както го правя всяка събота.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Синоптиците прогнозират една топла и слънчева, направо лятна, събота. Но щом вие предпочитате да се блещите в екрана, вместо да излезете навън на разходка, като в същото време ще направите едно наистина малко, но добро дело - ваша работа.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И за какво да се ришавам от гледането на някой филм,за някаква тъпа кауза?

Заради това утре,няма да се правя на активист,а ще си използвам машината както го правя всяка събота.

Ами тя Земята затова вече повръща от нас-

пък такива като теб го наричайте тъпа кауза.

Гледай си филма.

Но не забравяй и ти,и всички мислещи като теб-

Земята е наш Дом временно.

И ние не сме нейни собственици.

Ние тук сме на гости.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точно пък компютъра нема начин да си изключим :cant believe: Тия еко-глупости са, за да се покажат някои позабравени "звезди" пред медиите :lol6: Преспокойно би могло, след като сме загрижени толкова за Земята, в деня на Земята да спрем дишането за час.....ефекта за планетата ще е по-голям :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хм, всеки от нас трябва да предприеме реални стъпки срещу промените на климата, като угаси компа за известно време? Според мен това са глупости на търкалета. А какво ще правим със Слънцето, което е реалната причина за промените в климата?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами тя Земята затова вече повръща от нас-

пък такива като теб го наричайте тъпа кауза.

Гледай си филма.

Но не забравяй и ти,и всички мислещи като теб-

Земята е наш Дом временно.

И ние не сме нейни собственици.

Ние тук сме на гости.

Виж сега,да наречем каузата не тъпа,а безполезна.Какво мислиш,че няколко милиона човека който направят икономии ще спасят света?Всичко е в ръцете на други хора(за мое съжаление е за лошо),и нещата няма да се променят.Точно заради това казвам че е безсмилено,но за съжаление има много наивни хора с чисто мислене(нищо лошо няма) като тебе и други хора който са членове на този форум.

@nologo-напълно съм съгласен с тебе.

Редактирано от VESSSKO95 ™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В никакъв случай няма да го направя !

Публикувано изображение

ПС:

Погледайте малко филми за глобално затопляне , и еко неща като цяло , и ще разберете защо :cant believe: !

Редактирано от Фодор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля, че е най-добре да излезете навън и да зарежете филмите за глобитата и за затоплянето. От днес това затопляне, както се спомена по-горе е абсолютен факт.

P.S. Не забравяйте хавлията. Може да ви потрябва, ако сте галактически стопаджия. От 25 май 2001 година се празнува Ден на хавлията, в памет на един велик писател - Дъглас Адамс (Пътеводител на галактическия стопаджия).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да , книжката е интересна , лошо за автора , че е умрял. Но , това което казвам го казвам по това което е дадено по NGC и Discovery Channel , не мисля, че там говорят глупости ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз мисля, че говорят глупости. Просто емисиите на CO2 (въглероден двуокис), които се получават в резултат на повишената активност на Слънцето са една от причините за това циклично глобално затопляне. Световният океан, благодарение на активността на слънцето бълва CO2. Отделно активността на Слънцето има пряк ефект върху Земята и другите планети. Свързан със затопляне, разбира се. Като намалее активността на Слънцето, ще започне охлаждане. Човекът и неговото присъствие на планетата не са фактор за това затопляне или охлаждане.

P.S. Даже форумът се възмути и написа 111 в края на всеки коментар. Снимка:

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Може да е станала грешка от браузъра , но ето какво виждам ? А за СО2 , и ... Нали знаеш , че природата работи на цикли , и във другия край се намира ледена епоха , и след не се сещам вече колко хиляди години , ще попаднем на точно такава :wors: .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вече няма грешка и причината не би трябвало да е в браузъра. Разбира се, всичко в Космоса и природата е циклично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз нямам навик да си изключвам компа даже и като не съм пред него. Каква е тази фалшива кауза !!! Тръгнали да ми спасяват света ха ха . Унищожението на човечеството е неизбежно, просто въпрос на време. Така че носете си новите дрехи и си живеите живота.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съпричастна съм към всяка кауза за Земята,нашият дом.

Изключвам и компа и осветлението за час.

Публикувано изображение

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Подкрепям идеята. Не само компютъра(вярвам че батерията на лаптопа ще издържи един час) и крушките, ами ще взема да сляза в мазата, и да дръпна шалтера на целия блок.Това ще бъде нещо като "Да накажем наглото енерго".

Редактирано от krali (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Като ти чета мненията, оставам впечатленията че все едно си в някаква религиозна секта. Не, че не подкрепям идеята, но всеки нормално мислещ човек знае че няма голям ефект от това. Ако искаме да опазим нашата Земя, трябва да се върнем в пещерната Ера.

P.S гледай и телефона да си изключиш.

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Не разбра ли че това с нищо няма да помогне,и изобщо ние хората с НИЩО не сме навредили на земята.И наистина създаваш впечатлението че си в някаква секта и са ти променили мисленето(промили мозъка).
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.