Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Moira

Джулая става официален празник?

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

Националният координатор на ГЕРБ Иван Петров ще предложи на кабинета 1 юли да се почита като Ден на свободния дух

Джулая официално става велик ден. Уникалният хипарски празник е на път да влезе в официалния календар и като нищо да бъде обявен за неработен.

Веднага след Възкресение Христово ще внеса в Министерския съвет предложение 1 юли да се почита като Ден на свободния дух, разкри за "Стандарт" националният координатор на ГЕРБ Иван Петров. След като Разпети петък стана почивен ден по предложение на премиера твърде възможно е и Джулая да се присъедини към официалните празници.

Идеята подкрепят много творци от всички области на изкуството, каза още той. Още през 2007 г. Георги Мархолев и неговата група "Сънрайз" лансираха идеята Джулая да стане официален като 1 май. Вярвам, че министрите ще ме подкрепят. После ще внесем в Съвета на Европа предложение 1 юли да се почита като Ден на свободния дух в целия съюз, обясни още политикът.

изт.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=JLZMMk8KZSU&feature=player_embedded

Аз съм за! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един празник по-вече никога не е излишен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тук вече счупиха тъпомера с този празник ! И какво българско има в този празник ,че не разбрах ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тук вече счупиха тъпомера с този празник ! И какво българско има в този празник ,че не разбрах ?!

В България винаги е имало хипари. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пу*ката им майна... нямат си друга работа. +1 сатаниски празник повече. Да ви е честито, особено на малоумниците, които почитат такива смотани нерелигиозни празници. Срам !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава аз ще се самообявя за безсрамница! Всеки път когато отричам нещо, изниква повод сама да се опровергая. Та кой каза,че не обичам празниците ..??:)

Редактирано от Уиш... (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пу*ката им майна... нямат си друга работа. +1 сатаниски празник повече. Да ви е честито, особено на малоумниците, които почитат такива смотани нерелигиозни празници. Срам !

:) Да вярвам ли на очите си ?... :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм също зад идеята.Който не е празнувал на брега не би го разбрал.Независимо офицялен или не си го празнуваме с нашите приятели на нашата си скала.После се присъединяваме към общия купон... И да -разбрах от едно среднощно предаване и аз за идеята,приветствам я.Казват,че Юрая са изключително актуални в БГ,Това си е феномен ,който соца роди.Тези чествания са си наша субкултура някаква,но си има традиции и последователи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аман от западни простотии. Който желае, винаги може да си го празнува, ама за какъв *** ще ни го натрапват?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бачо , българина е феномен в основата на празнуване на нещо ... Мой приятели като се запукваха от рано сутринта на бира , попиташ ги защо пият и отговора бе " Продадохме бялата кобилка че да се почерпим " ... каква кобилка , какви 5 лв. ... те не знаят къде е опашката на коня , само си търсят повод да се нашорат ! Така че както са казали преди мен хората тук ... празници да има

:cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кой ли път се убеждавам ,че най-яките граници са тези които издигаме в съзнанията си-не териториалните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аман от западни простотии. Който желае, винаги може да си го празнува, ама за какъв *** ще ни го натрапват?!?!

Сега да разясня.Джулай си е наше българско явление.Добре е нещо,което се коментира,първо поне да се разбере за какво иде реч:cool: Моля:Джулай

Редактирано от Niкiта (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Браво", сега наред е 4-ти юли ! :cool: Нещастници !!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Браво", сега наред е 4-ти юли ! :) Нещастници !!!!

Странно е,че подобна новина отключва толкова злоба..

Спокойно пич ,не си образувай киселини от подобни дреболии.Мислиш ли ,че на хората които се кефят на слънцето им пука дали това ще стане национален празник.Дори датата не е важна.Аз ако искам мога да си направя Джулая и утре... и знаеш ли защо,защото не си падам по разни канони и правила..

Много ми се радвам на някои националистчета, особено като стане въпрос за българската история,а на въпроса- защо пишат на латиница по разните си там фейсбуци и скайпове, мигат на парцали. Смешно е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , празник ! Но пък национален вече е прекалено ! Било протест ! Дрън-дрън ! По същият начин може да решат , че и Васильов Ден е национален празник ! Или пък Иванов Ден ! Малко да се спрат с тези празници !

п.с. И айде да бъде по конкретни ! Кога за първи път се е чествал този празник ?! За мен се появи в моя календар някъде в края на 90-те ! Бил съм веднъж и не бях особено впечатлен ! Всеки ден може да си просещаме слънцето стига да не съм на работа Публикувано изображение

Редактирано от iliev72 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекалено! Таз държава пълна с работяги дето ги е страх от работа.Чудно ми е защо подобна новина я вземате толкова на сериозно,едва ли не Земята ще почне да се върти на обратно... шантава работа.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Илиев , братле , те малките не знаят какво празнуваме на 1 ноември ... мислиш ли че ще е проблем да се празнува и Джулая , просто ще е още един не работен/ не учебен ( упсссс те пък са във ваканция ) ден !

Празници да има !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно е,че подобна новина отключва толкова злоба..

.....

Смешно е.

Напротив-показателно е,че сме с дребни душици и несвободолюбиви,че не знаем против какво роптаем,но номера е да го правим...Аз лично не се учудвам.

И не ми е смешно дори...

Джулай си е вече утвърден празник,независимо дали ще го признаят.Аз съм щастлива,че го чуствам за свой.Не смятам да го натрапвам на когото и да е.Стига ми,че има приемственост.Аз бях на скалата с родителите си,сприятелите си и сега сина ми с неговите също от миналата година посреща утрото на тяхна си скала.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Илиев , братле , те малките не знаят какво празнуваме на 1 ноември ... мислиш ли че ще е проблем да се празнува и Джулая , просто ще е още един не работен/ не учебен ( упсссс те пък са във ваканция ) ден !

Празници да има !

Това пък с егн-тата така издиша ,че....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано Преди 27 минути

"Браво", сега наред е 4-ти юли ! Нещастници !!!!

Не можах да разбера,нас ли ни нарече Нещастници?

Успокой топката и без обиди.

Не мога да разбера,защо да няма такъв празник и за младите с какво ви пречи това?

Аз съм израстнала с него и се радвам,че го имаме.

Абсолютно съм за

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , празник ! Но пък национален вече е прекалено ! Било протест ! Дрън-дрън ! По същият начин може да решат , че и Васильов Ден е национален празник ! Или пък Иванов Ден ! Малко да се спрат с тези празници !

п.с. И айде да бъде по конкретни ! Кога за първи път се е чествал този празник ?! За мен се появи в моя календар някъде в края на 90-те ! Бил съм веднъж и не бях особено впечатлен ! Всеки ден може да си просещаме слънцето стига да не съм на работа Публикувано изображение

Ако така вървят нещата,може и пророк да се окажеш. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почнахме като американци - за щяло и нещяло празнуваме и дори не знаем какво празнуваме ! Нещо не разбрах кога бил празнуван за 1 път в БГ този празник ?! Моите спомени за него от средата и края на 90-те години , а не както някой се опитва да ни убеждава , че било от 80-те години ! И едва ли не бил бунтарски празник !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почнахме като американци - за щяло и нещяло празнуваме и дори не знаем какво празнуваме ! Нещо не разбрах кога бил празнуван за 1 път в БГ този празник ?! Моите спомени за него от средата и края на 90-те години , а не както някой се опитва да ни убеждава , че било от 80-те години ! И едва ли не бил бунтарски празник !!!

Някой май не може да види по-далече от собственият си нос?!

Чудесен повод да послушаме готина музичка... какво ще кажеш,Илиев?

http://www.youtube.com/watch?v=JLZMMk8KZSU

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не харесвам тази музика ! И явно вие не виждате по далеч от носа си ! Който иска нека си го празнува Публикувано изображение

Не мисля , че е нужно нещо да ни се натрапва от разни депутати щото така те са решили Публикувано изображение

Не съм го празувал и няма да го празнувам и не искам да ми се натрапва този смешен празник щото някой дупетат се прави на хипар Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не харесвам тази музика ! И явно вие не виждате по далеч от носа си ! Който иска нека си го празнува Публикувано изображение

Не мисля , че е нужно нещо да ни се натрапва от разни депутати щото така те са решили Публикувано изображение

Не съм го празувал и няма да го празнувам и не искам да ми се натрапва този смешен празник щото някой дупетат се прави на хипар Публикувано изображение

Дали така си писал за 7ноември :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...