Премини към съдържанието
kokata209

Проблем след преинсталация...

Препоръчан отговор

Здравейте...Преди 5-6 месеца отново писах за проблема си, обаче той отново се появи след преинсталация ...Не мога да си отворя Диспечерът на задачите ;( ... Когато натисна Ctrl + Alt + Delete и ми дава : Диспечерът на задачите е бил забранен от вашия администратор ! Моля ви помогнете по някакъв начин ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте...Преди 5-6 месеца отново писах за проблема си, обаче той отново се появи след преинсталация ...Не мога да си отворя Диспечерът на задачите ;( ... Когато натисна Ctrl + Alt + Delete и ми дава : Диспечерът на задачите е бил забранен от вашия администратор ! Моля ви помогнете по някакъв начин ?

Имаш вирус :down: . Обърни се към съответния раздел на форума :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямам вирус, преинсталирах го просто има нещо в правата което не знам как да го коригирам ! Хора, моля ви помогнете, защото без този диспечер не мога ! Преди ми дадохте някаква страница с няколко стъпки .. Една от тях беше да въведа някакъв код в Start -> Run as ... и стана, обаче го забравих какво беше :cool:

Редактирано от kokata209 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тогава защо не си ползвал търсачката? Не си ли помниш старият акаунт? И аз не мисля, че е вирус, интересно ми е защо така се получава... Успех, но щом веднъж си получиш помощ, защо не си потърси старата тема...

Случайно това да е твоята тема: link тук!?

Редактирано от quickJO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много сте мили, благодаря ви ! Ако си спомнях стария акуант, щях ли да си правя нов..А старата тема нямам представа изобщо, къде е ! Моля ви хелпнете по някакъв начин !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Start > Run > Gpedit.msc > OK

"User Configuration" -> "Administrative Templates" -> "System" -> "Ctrl+Alt+Del Options"

Проверявате дали на "Remove Task Manager"" е зададена опцията "Not Configured" или "Disable". По подразбиране трябва да е на Not Configured.

Затворете Group Policy.

Сега остава проверка в регистратурата.

Start > Run > regedit > OK

Намирате следните ключове и се уверявате че стойностите им са като тези:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
    "DisableTaskMgr"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\system\]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
    "DisableCAD"=dword:00000000
    Ако откриете несъответствия и направите промени за да имат ефект трябва да рестартирате Windows!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Също виж и линка който ти дадох, може и да не е твоята тема, но там има дадени предложения за отстраняване на проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Диспечерът на задачите е бил забранен от вашия администратор !

Със сигурност на 100% имаш вирус.

Ако си толкова сигурен, че горното съобщение не е от вируси, тогава се обърни към системния си администратор да ти разреши диспечера на задачи. Съобщението ясно ти казва кой ти е забранил диспечера на задачи. Защо се обръщаш към нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Start > Run > Gpedit.msc > OK

"User Configuration" -> "Administrative Templates" -> "System" -> "Ctrl+Alt+Del Options"

Проверявате дали на "Remove Task Manager"" е зададена опцията "Not Configured" или "Disable". По подразбиране трябва да е на Not Configured.

Затворете Group Policy.

Сега остава проверка в регистратурата.

Start > Run > regedit > OK

Намирате следните ключове и се уверявате че стойностите им са като тези:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

[HKEY_LOersion\policies\system\]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
    "DisableCAD"=dword:00000000
    Ако откриете несъответствия и направите промени за да имат ефект трябва да рестартирате Windows!

Това според мен е най близо до истината. Кой е системният администратор, нали не си ти?
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

-FG-, братле много съм ти благодарен, но защо като го направя на disable, след това като тръгвам да стартирам Start > Run > regedit - ми дава пак Reregistry editing has been disabled by your administrator

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

-FG-, братле много съм ти благодарен, но защо като го направя на disable, след това като тръгвам да стартирам Start > Run > regedit - ми дава пак Reregistry editing has been disabled by your administrator

Кой в горните постове ти казва да го изключиш ?! И това 2-то съобщение ни навежда на мисълта , че си пипнал вирус !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно системата е инфектирана. Най-добре е да се насочите към раздела Премахване на зловреден софтуер, да прочетете темата Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега? и да ви поеме някой от HJT екипът! Може би имате Sality

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно системата е инфектирана.

Още в първия отговор по темата tihman му каза че има вирус и да ходи да лекува системата си, обаче човека не вярва. Твърди че няма вируси... как да помогнеш на такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.