Премини към съдържанието
piston79

Проблем с видео и торент клиент...

Препоръчан отговор

Здравейте, От известно време при стартиран Бит Комет не мога да гледам видео или да слушам музика (без значение дали от интернет или записана на компютъра) - видеото или музиката започва да върви на забавени обороти, сякаш.... Преди не съм имал проблеми да тегля/качвам торенти едновременно с пускане на клипове в Youtube, например, камо ли да пусна нещо, записано на компютъра. Ако може да ми дадете някаква насока, какво може да е причина за това, не мога да свържа появата на проблема с някаква конкретна причина(инсталиран нов софтуер или хардуер). Не съм променял интернет доставчика си, нямам вируси. Ще се радвам, ако някой ми окаже помощ да реша проблема, благодаря предварително. Вид на компютъра ACPI Multiprocessor PC Операционна система Microsoft Windows XP Professional Пакет на обновление на ОС Service Pack 3 Internet Explorer 8.0.6001.18702 (IE 8.0) DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c) Компютър VELISLAV Име на потребителя Velislav SMTP e-mail адрес gergana_tachkova@abv.bg Домейн VELISLAV Дата / Време 2011-07-17 / 16:00 Дънна платка: Тип централен процесор DualCore Intel Pentium E2160, 1800 MHz (9 x 200) Дънна платка Asus P5K SE (2 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN) Чипсет на дънната платка Intel Bearlake P35 Системна памет 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM) Тип BIOS AMI (07/19/07) Комуникационен порт Communications Port (COM1) Дисплей: Видеокарта ASUS EAH2600 Series (512 MB) Видеокарта ASUS EAH2600 Series (512 MB) 3D-ускорител ATI Radeon HD 2600 XT (RV630) Монитор Philips 190C (190C8) [19" LCD] (BZ30746223486) Мултимедия: Звуков адаптер ATI Radeon HDMI @ ATI Radeon HD 2600 - High Definition Audio Controller Звуков адаптер Realtek ALC883 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-2] Съхранение на данни: IDE контролер Intel® ICH9 2 port Serial ATA Storage Controller 1 - 2921 IDE контролер Intel® ICH9 2 port Serial ATA Storage Controller 2 - 2926 IDE контролер Standard Dual Channel PCI IDE Controller Контролер за памет D347PRT SCSI Controller Флопи-дисково устройство Floppy disk drive Дисково устройство Hitachi HDP725025GLA380 (250 GB, 7200 RPM, SATA-II) Дисково устройство ST3500418AS (500 GB, 7200 RPM, SATA-II) Оптично устройство ASUS DRW-1814BL (DVD+R9:8x, DVD-R9:8x, DVD+RW:18x/8x, DVD-RW:18x/6x, DVD-RAM:14x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM) Оптично устройство Generic DVD-ROM SCSI CdRom Device Състояние на SMART OK Раздели: C: (NTFS) 41001 MB (3380 MB свободно) G: (NTFS) 476929 MB (164268 MB свободно) Общ размер 505.8 GB (163.7 GB свободно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Получава се претоварване на процесора. Отвори Task manager и виж кой процес го натоварва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-много го товари експлорера - 100кб. Иначе се товари максимум до 80%, като дори системните звуци на уиндоус почват да завлачват...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-много го товари експлорера - 100кб. Иначе се товари максимум до 80%, като дори системните звуци на уиндоус почват да завлачват...

100kb се отнася за използвана памет и това е нищожно количество, но ти всъщност си се объркал защото са 100MB,

Гледай колоната CPU. Там се вижда кой процес колко натоварва процесора. Гледай когато се получава накъсването, не когато го няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз се сещам, че имах проблем с програма за сваляне на торенти, която нещо се прецака и, когато беше включена, товаше процесора на 50%, дори и да не се сваля/качва нищо. Така че виж дали има големи разлики в товаренето на процесора при включени и изключени торент задачи. ;) Ако е от това, деинсталирай торент клиента и си инсталирай нов. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

100kb се отнася за използвана памет и това е нищожно количество, но ти всъщност си се объркал защото са 100MB,

Гледай колоната CPU. Там се вижда кой процес колко натоварва процесора. Гледай когато се получава накъсването, не когато го няма.

Експлоръра и Бит комет товарят най-много, като проблемът с видеото се явява още след 30 % натоварване на процесора като цяло... Освен това преди не съм имал такъв проблем, нищо не съм променял по конфигурацията, нито торент програмата... Освен това забелязвам, че започва да не ми зарежда страници, когато е активен Торент клиента и генерира трафик... Трябва да рефрешна няколко пъти, за да се зареди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Експлоръра и Бит комет товарят най-много, като проблемът с видеото се явява още след 30 % натоварване на процесора като цяло... Освен това преди не съм имал такъв проблем, нищо не съм променял по конфигурацията, нито торент програмата... Освен това забелязвам, че започва да не ми зарежда страници, когато е активен Торент клиента и генерира трафик... Трябва да рефрешна няколко пъти, за да се зареди.

кой ти е интернет доставчика ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

смени биткомет с друг клиент и виж да ли се държи по същият начин !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Провери от device managera , дали твърдия диск не работи в PIO режим .

Я пак, като за прости хора... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Я пак, като за прости хора... :)

Не обръщай внимание на коментара за ПИО режима. Проблема е в торент програмата. Аз съм с мторент и пак се получава същото. Особено е бавен когато тегли. Курсора на мишката също се бави и се движи на пресекулки. В момента от който изключа торент програмата и компютъра грейва като слънце.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не обръщай внимание на коментара за ПИО режима. Проблема е в торент програмата. Аз съм с мторент и пак се получава същото. Особено е бавен когато тегли. Курсора на мишката също се бави и се движи на пресекулки. В момента от който изключа торент програмата и компютъра грейва като слънце.

И при мен така, въпросът е, че допреди 1,5-2 месеца нямах подобен проблем... Сега при трафик над 300-350 кб/с и всичко заминава... Ползвам бит цомет от 3 години, защо чак сега почва да се товари процесора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е заради кеширането на диска, от торент клиента задайте ръчно на 32МБ кеш в диска!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е заради кеширането на диска, от торент клиента задайте ръчно на 32МБ кеш в диска!

Това от опциите на самия торент клиент се прави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да

Публикувано изображение

Тези 32МБ кеш са си "заводска" настройка, така си се инсталира uTorrent и примерно при мен никога не се е получавал проблем с запускането и работата на други апликации по същото време. Проблемът трябва да се търси на друго място. Примерно омазани регистри или почти всичко друго каквото се сетите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да но по подразбиране е на автоматиен режим а не на фиксиран размер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отдавна съм пуснал торентклиента да работи на отделен физически диск и от тогава нямам проблем със скоростта на работа на операционната система.Препоръчвам го на всеки който има възможност(има повече от един диск),а който няма - да намали броя на активните торенти.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.