Премини към съдържанието
koksan254

Предложение за видеокарта

Препоръчан отговор

Предложете видео карта за конфигурацията в подписа и за такъв монитор Samsung SyncMaster T240HD

Редактирано от capnemo
    заглавието (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъв е бюджета и какво ще се играе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    SAPPHIRE 1024M TOXIC HD6870 DDR5 за 384.60 лв. Колебаех се и за PALIT 1024M GTX560Ti SONIC DDR5, но погледнах това ревю/сравнение: тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

PALIT 1024M GTX560Ti SONIC DDR5 PCI-E 246.60$ 414лв. SAPPHIRE 1024M HD6950 DDR 5 PCI-E FULL 244.50$ 410лв. Тази също е много добра като качество на материалите: MSI 1024M R5850 Twin Frozr II DDR 5 PCI-E 251.80$ 423лв.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

SAPPHIRE 1024M HD6950 DDR 5 PCI-E FULL 244.50244.50$

410лв.

Подкрепям!
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

SAPPHIRE 1024M TOXIC HD6870 DDR5 за 384.60 лв. Колебаех се и за PALIT 1024M GTX560Ti SONIC DDR5, но погледнах това ревю/сравнение: тук.

Точно така 560Ти бие 6870, а "Свръх" звуковата на Палит е с доста завишени честоти.

При някои игри бие по производителност както 6950 така дори и 5970...при разделителната способност на монитора на автора на темата!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От мен един глас за GTX560 Ti. Все пак автора в бъдеще ще трябва да смени и процесора (демек цялата платформа), който си е на годинки вече и макар, че е 4-ядрен ще дърпа назад каквато и да е карта в този ценови диапазон. :cool:

Редактирано от panew (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бюджетът ми е 400 лева, но за процесор скоро няма да мога да събара пари, ако може да предложите за някаква карта която да не се налага да сменям процесора.

Редактирано от koksan254 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бюджетът ми е 400 лева, но за процесор скоро няма да мога да събара пари, ако може да предложите за някаква карта която да не се налага да сменям процесора.

Нама да се налага да сменяш процесора! Поне не и заради видеокартата. Някои колеги гледат винаги твърде напред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ае, не е баш така. Макар и 4-ядрен Phenom 9950 e посредствен процесор и зa GTX560Ti/HD6870/HD6950 ще е спънка. Дори Athlon II X4 630 е по-бърз в игрите от тоя дърт Phenom. Точно в игрите е с производителност подобна на Core 2 Duo със същата честота и изостава сериозно от E8400. С една GTX460 768MB ще си подхождат идеално, но за 1920х1200 и Phenom-a, и GTX460 са слабички.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ае, не е баш така. Макар и 4-ядрен Phenom 9950 e посредствен процесор и зa GTX560Ti/HD6870/HD6950 ще е спънка. Дори Athlon II X4 630 е по-бърз в игрите от тоя дърт Phenom. Точно в игрите е с производителност подобна на Core 2 Duo със същата честота и изостава сериозно от E8400. С една GTX460 768MB ще си подхождат идеално, но за 1920х1200 и Phenom-a, и GTX460 са слабички.

Има нещо вярно, макар че големия бъг на серията Феном(1) 9ХХХ да е отстранен при Феном 9Х50, но човека е ограничил бюджета до точна цифра и аз съм напълно сигурен че 9950 + някоя от предложените карти, ще даде повече, даже прилично много повече, от това което би могло да се вмести в при смешните при нужния ъпгрейд от дъно+процесор+памет+видеокарта за общо 400лв.!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    PALIT GTX560TI 1GB e отлична видеокарта за бюджет до 400лв. и наистина това бих препоръчал, но предвид думите на koksan254, че няма да може да смени скоро и процесора е по-добре да вземе нещо по-евтино, защото в противен случай ще има видеокарта, чиито възможности няма да може да ползва на 100%. За мен разумното решение за конкретната система е ASUS EAH6850 DC/2DIS/1GD5/V2 или PALIT GTX460 1G SONIC. Ще може спокойно да играе на 1920х1200, но без филтрации(АА и AF) които за такава резолюция и без това са леко излишни. В по-леките игри дали ще играеш с 90 или 120FPS няма никакво значение, а в по-тежките където една по-бърза видеокарта ще дръпне сериозно, пък процесора ще се яви лимитиращ фактор и кадрите пак няма да достигат до комфортните за гладка игра.
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Един приятел ми предложи да си взема SAPPHIRE HD 6790 1GB GDDR5 или SAPPHIRE HD 6770 1GB GDDR5.Дали ще паснат ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И двете са по-слаби от GTX460 1GB. Aко искаш AMD минимум HD6850 за тоя бюджет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да но не искам да го сменям процесора в бъдеще така че картата ще е от по евтините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми GTX460 768MB за 230лв. или 1GB Sonic за 285лв. според мен са най-подходящи за конфигурацията ти. Вече ти си прецени колко пари си склонен да дадеш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предложението на Lyudmil е наистина добро. Ето ти Ранглиста на видеокарти топ 200 от 2011г. да видиш колко са високо предложените от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.