Премини към съдържанието
FIEND

Adobe Acrobat vs. Foxit Reader - дискусия

Препоръчан отговор

Кой e най-добрия PDF reader според вас и защо. До сега бях на вградения Acrobat, но работата с него е мъчение, да не говорим че цялата работа(която предимно ми трябва) е отваряне на PDF документи. Отнема цяла вечност, някой път ми крашва и браузера, някой път пък без да крашва просто си забива и си седи така докато не изгася firefox от процесите в Task Manager-a. Търсих алтернатива на този Аcrobat, и в интернет представят Foxit като негов опонент, като превъзхожда Acrobat по бързина и по някои други неща. Та.. Мнения? P.S. Ако има друг който е пък по-добър и от тези двата, слушам.. :)

Редактирано от FIEND (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам FoxitReader. По-удобен ми е, харесва ми повече. Въпрос на личен избор е, но аз лично препоръчвам него.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Оле????? Това даже не е въпрос... При условие че Adobe са създали .pdf ??? Има ли място за сравнение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В момента използвам STDU Viewer малка и много интересна програмка подържа TIFF, PDF, DjVu, FB2, XPS, JBIG2 и е най малка само 2,31mb

Редактирано от stonit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Оле?????

Това даже не е въпрос...

При условие че Adobe са създали .pdf ???

Има ли място за сравнение...

да, при положение че огромна част от зловредния софтуер се пъха(ше) през пдф и флаш

така че това не е критерий

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Foxit наистина е най-добрата алтернатива!Много приятна програмка...

Редактирано от Alain Delon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам FoxitReader. По-удобен ми е, харесва ми повече. Въпрос на личен избор е, но аз лично препоръчвам него.

Колега, ти целия пакет Phantom ли ползваш, или само Reader-a? :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кой e най-добрия PDF reader според вас и защо.

До сега бях на вградения Acrobat, но работата с него е мъчение, да не говорим че цялата работа(която предимно ми трябва) е отваряне на PDF документи. Отнема цяла вечност, някой път ми крашва и браузера, някой път пък без да крашва просто си забива и си седи така докато не изгася firefox от процесите в Task Manager-a.

Търсих алтернатива на този Аcrobat, и в интернет представят Foxit като негов опонент, като превъзхожда Acrobat по бързина и по някои други неща.

Та.. Мнения?

P.S. Ако има друг който е пък по-добър и от тези двата, слушам.. :rolleyes:

1. До сега бях на вградения Acrobat? - Такова животно няма. Това, че получаваш някаква версия към дисковете, вървящи с окомплектовката на хардуера е едно.

2. Настройките на браузъра(ите) за работа с *.pdf са съвсем различно нещо - Това явно е основния проблем?

3. По-добро от оригинала няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди правих тест за скорост при търсене в pdf файл, защото за мен най-вече това е от значение.

Ето и резултатите.

PDF-XChange Viewer 2481 стр. - 00:13:19

Foxit Reader 2481 стр. - 00:16:39

Adobe Reader 2481 стр. - 01:53:93

Търсеният израз се намира на 2481 стр.Разликата между Adobe и конкуренцията е огромна, но не в полза на Adobe!

Затова и ползвам предимно PDF-XChange Viewer, но също и Foxit.Никога повече Adobe Reader!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За мен, най-добрия е PDF-XChange Viewer, но платената версия, безплатната е доста орязана. Много бърз и със много добре измислен интерфейс, който може да го пипате както ви харесва. Foxit Reader го поставям на второ място (платения), както и Foxit Phantom. За генериране на pdf ползвам priPrinter и pdfFactory Pro. Имам и Acrobat, а що се отнася до Acrobat Reader, а не, мерси... Очевидно почти всяка една друга програма е по-добра, с повече възможности и по-лека. Трябва да си доста сляп, за да не го видиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Заглавието на темата е: Adobe Acrobat vs. Foxit Reader. Няма база за сравнение. Безплатната версия за четене на PDF от Adobe се нарича Adobe Reader (X версията включва Adobe AIR). В този случай има база за сравнение. Доста голяма мешавица се получи в тази тема...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Примерите са твърде много и в други категории софтуер,когато така наречените водещи марки съвсем са си объркали концепцията и създават тежък,понякога безполезен продукт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Примерите са твърде много и в други категории софтуер,когато така наречените водещи марки съвсем

са си объркали концепцията и създават тежък,понякога безполезен продукт!

В това, което написа няма грам доказателство. Ще може ли да се обосновеш? Ама по темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В това, което написа няма грам доказателство. Ще може ли да се обосновеш? Ама по темата.

Ще дам пример с приложенията за Android - Google Maps vs Locus (примерно). Adobe Acrobat vs останалите е другия пример... Сега се сещам и за програмите за разглеждане на изображения и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще дам пример с приложенията за Android - Google Maps vs Locus (примерно). Adobe Acrobat vs останалите е другия пример... Сега се сещам и за програмите за разглеждане на изображения и т.н.

Извинявай, но въпросът ми беше отправен към друг. Примерът ти е доста неудачен, както и другите примери в предишния ти коментар. В общи линии празни приказки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точно по темата ...нямам отговор.Визирам някои видеоконвертери и програми тип всичко в едно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извинявай, но въпросът ми беше отправен към друг. Примерът ти е доста неудачен, както и другите примери в предишния ти коментар. В общи линии празни приказки...

Какво като е отправен към друг, нали за това са форумите. Alain Delon ако иска, може и той да отговори, аз си давам моето мнение.

Празните приказки си ги задръж за себе си, защото в HJT не се меся като не разбирам, не давай мнение за моето мнение, ако не си работил с формата, колкото съм работил аз (със сигурност повече от теб!). Айде със здраве...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво като е отправен към друг, нали за това са форумите. Alain Delon ако иска, може и той да отговори, аз си давам моето мнение.

Празните приказки си ги задръж за себе си, защото в HJT не се меся като не разбирам, не давай мнение за моето мнение, ако не си работил с формата, колкото съм работил аз (със сигурност повече от теб!). Айде със здраве...

Айде по-полека, ако обичаш. Кой колко разбира - видяхме. Приятна вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Айде по-полека, ако обичаш. Кой колко разбира - видяхме. Приятна вечер.

И къде го видя, ако мога да попитам?... Лека и на теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И къде го видя, ако мога да попитам?... Лека и на теб.

Ми прочети си коментарите. Единственият ти псевдоргумент в темата беше:

.....

Очевидно почти всяка една друга програма е по-добра, с повече възможности и по-лека. Трябва да си доста сляп, за да не го видиш.

Какво да ти кажа повече, няма да се повтарям. Празни приказки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не мога да разбера, защо се заяждаш за нещо, от което разбирам повече, а ти явно не. Не виждам никъде да съм се аргументирал, та няма нужда да обиждаш, тъй като "псевдоаргумента" ми не е аргумент, а мнение. Празните ми приказка, пак ще повторя, не са аргумент, а мнение за софтуера, който ползвам. Прави разлика. Казал съм аз какъв софтуер ползвам за работа с pdf и мисля, че съм писал по темата или поне по това, което се пита в първото мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, наистина няма смисъл да се заяждаме. Пиши си на спокойствие. Ще може ли поне в тази тема да не даваш повече квалификации, както и да не изтъкваш опита си с разни програми? Това е моето мнение.

Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, наистина няма смисъл да се заяждаме. Пиши си на спокойствие. Ще може ли поне в тази тема да не даваш повече квалификации, както и да не изтъкваш опита си с разни програми? Това е моето мнение.

Ще може, разбира се, но аз на свой ред ще те помоля и ти да не ми квалифицираш мненията, кое било "празни приказки" и кое не, още повече, че съм писал точно по темата и въпроса в първото мнение. Мир!

Повечето от програмите, за които стана дума тук, съществуват и с портативни версии, което лично за мен е огромен плюс.

Ще редактираш ли коментара си или ще оставиш това на мен?

- разбира се, мир да има! Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.