Премини към съдържанието
Ivan_G

Проблем със записвачката

Препоръчан отговор

Записвачката да съм я ползвал най-много 10 пъти,но вчера исках да пусна 1 диск със снимки да ги разгледам,отвори се записвачката,сложих диска,разгледах ги и когато дойде време за изваждане натискам копчето,има връзка,обаче се мъчи и не може да го извади.А като го включа компа в началото 3-4 пъти се мъчи издава много гаден звук,но не може да го отвори ...Някакви предложения?А забравих да добавя:пробвах и с Ashampoo да го отвори,но и с тази програма не иска.. :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай как работи и с други дискове: ако положението е същото, значи лазерът е заминал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай как работи и с други дискове: ако положението е същото, значи лазерът е заминал.

Тук по скоро не може да се отвори трея за дисковете, поне аз това разбрах.

Аз лично бих си я разглобил да си извадя диска, после да си я пусна пак, да видя дали ще работи.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тук по скоро не може да се отвори трея за дисковете, поне аз това разбрах.

Аз лично бих си я разглобил да си извадя диска, после да си я пусна пак, да видя дали ще работи.

Явно не съм го прочел добре. :baby:

Под "чекмеджето", в което се слага диска, трябва да има един отвор: като се бръкне с нещо подходящо в него, устройството ще изкара диска. Би трябвало да стане. Иначе май ще трябва да се ремонтира.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами най вероятно е зацапана и клеясала, затова и не се отваря. Из този форум има доста подобни теми. Огледай устройството отпред. Има малка дупчица. С кламер натисни в тази дупчица и би трябвало да се отвори. После и трябва разглабяне, почистване и смазване...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи колко е дълга иглата . По този начин се натиска едно рамо и ти трябва ход , докато се отвори чекмеджето плюс това трябва да преодолее силата на магнита който притиска диска . Абе с две думи ръгай яко ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След доста бутане с една дълга игличка успях да го отворя,сега се отваря/затваря без проблем,но доста драска дисковете... Благодаря Ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.