Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здравейте, сина ми беше влезнал в неговия фейс на моя компютър, някав приятел му пуснал вирус. компютъра се ресна с сафе моде , после пак в нормален режим, след този случай от моя компютър не можв да се влиза във феъса с какавто и да е потребител, пробвах с tracert и ме препраща кам IP 127.0.0.1, на всички браузари ми дава грешка - Oops! This link appears to be broken., смених ИП, смених МАК адреса на картата, кво ли не пробвах, от друг компютър си влизам нормално дори през моя си интернет, а с моя компютър ми дава грешка, тествах за вируси с аваст, махнах всички резидентни програми които не ми трябват, иначе на компютъра всичко работи нормално, благодаря ви предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

c:\windows\system32\drivers\etc\hosts провери този файл да не е пренасочен сайта във формата "facebook.com 127.0.0.1"

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

файловете бяха два, махнах ги от папката /преместих ги/ стартирах фейса и си тръгна нормално, много ти благодаря , големи мъки бяха

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Два файла ?? Там има много файлове и то важни? Чак пък големи, да не сте в абстиненция от Фацебукето :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

hosts с коя програма да го отворя и кое да изтрия защото и аз имам същия проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отоври го с текстов редактор и ако имаш ред който да е свързан по някакъв начин с facebook го изтрий!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-добре прочетете тази тема: Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

Най-вероятно системите ви са все още инфектирани и премахването на записите от hosts файла само заобикаля проблема, но не го решава.

Напоследък има бум на гадина забраняваща достъпа до социалната мрежа и изтриваща наличната антивирусна и куп други системни модификации.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм с уин7 и написаната по-горе директория не я намирам,ако може да дадете и за уин7.... П.П- ОТКАЧам без феис...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм с уин7 и написаната по-горе директория не я намирам,ако може да дадете и за уин7....

П.П- ОТКАЧам без феис...

Вече сте в добри ръце, няма страшно... И занапред внимавайте какво стартирате...най-малкото за exe файловете. :begging:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=181584&st=0&p=2037347&#entry2037347

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм с уин7 и написаната по-горе директория не я намирам,ако може да дадете и за уин7....

П.П- ОТКАЧам без феис...

Брей! Че то състоянието ти е много лошо бе? Какво ли има в този Фейс.... толкова интересно, че чак да откачаш? Навярно разнасянето на зарази наляво и надясно.....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

файловете са тия в тая папка, hоsts, lmhosts.sam , networks, protocol, services, и наистина преместих hоsts в друга папка, пуснах фейса и трагна, а после редактирах hоsts, беше към 500 кб, отворих го с нотепада и някаде посредата имаше всички сайтове на фейса и ИП 127.0.0.1 , изтрих редовете и после варнах файла, всичко е ок

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

c:\windows\system32\drivers\etc\hosts

провери този файл да не е пренасочен сайта във формата "facebook.com 127.0.0.1"

Здравей , пробвах всичко което каза че трябва да се направи , но пак не се получава . Ето какво имам в C:\WINDOWS\system32\drivers\etc Какво да правя ??? Благодаря предварително :) Феиса ми не тръгва ...

Брей! Че то състоянието ти е много лошо бе? Какво ли има в този Фейс.... толкова интересно, че чак да откачаш? Навярно разнасянето на зарази наляво и надясно.....

Здравей , пробвах всичко което каза че трябва да се направи , но пак не се получава . Ето какво имам в C:\WINDOWS\system32\drivers\etc Какво да правя ??? Благодаря предварително :) Феиса ми не тръгва ...С xp съм

lmhosts.txt

networks.txt

protocol.txt

services.txt

hosts.txt

Редактирано от mitakaaa55 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз имам същия проблем, но копютъра не ми се е рестартирал и т.н. Въобще никой не ми е пращал нищо. На мен първо ми хрумна да проверя в hosts файла, но там нямаше нищо необичайно. Ето какво пише:

# Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp.
    #
    # This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
    #
    # This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
    # entry should be kept on an individual line. The IP address should
    # be placed in the first column followed by the corresponding host name.
    # The IP address and the host name should be separated by at least one
    # space.
    #
    # Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
    # lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
    #
    # For example:
    #
    #  	102.54.94.97 	rhino.acme.com      	# source server
    #   	38.25.63.10 	x.acme.com          	# x client host
    127.0.0.1   	localhost

Е, това 127.0.0.1 ми е съмнително....

П.П. Изтрих го и стана!

Редактирано от Vasilian (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте!Мисля че ще се повторя но в момента има епидемия от тази зараза ....Аз и екипа се бори вече близо месец ..!Това че коригирате hosts файла не значи че сте решили проблема си..!Прочетете темата Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега? и създайте ваша нова тема в Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове ..!Лек ден..! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз имам същия проблем, но копютъра не ми се е рестартирал и т.н. Въобще никой не ми е пращал нищо. На мен първо ми хрумна да проверя в hosts файла, но там нямаше нищо необичайно. Ето какво пише:

# Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp. # # This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows. # # This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each # entry should be kept on an individual line. The IP address should # be placed in the first column followed by the corresponding host name. # The IP address and the host name should be separated by at least one # space. # # Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual # lines or following the machine name denoted by a '#' symbol. # # For example: # # 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server # 38.25.63.10 x.acme.com # x client host 127.0.0.1 localhost
    Е, това 127.0.0.1 ми е съмнително.... П.П. Изтрих го и стана!
    Това, че си го изтрил и е "станало" е още по-лошо - това е стандартен параметър, важен за работата на OS-а.

На мен ми говори, че имаш прокси/бот, работещ на копютъра ти най-вероятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това, че си го изтрил и е "станало" е още по-лошо - това е стандартен параметър, важен за работата на OS-а.

На мен ми говори, че имаш прокси/бот, работещ на копютъра ти най-вероятно.

Работата на ОС е свързана с интернет IP адреси? Как така? Какво прави? Аз изтрих само "127.0.0.1 localhosts" от текста вътре. 127.0.0.1 не е ли IP адреса на Facebook? Не знаех, че за правилната работа на ОС се изисква блокиране на IP адреса на Facebook. :P Редактирано от Vasilian (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Говориш глупости.

http://en.wikipedia.org/wiki/Localhost

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте!

Аз също имам проблем с влизането ми във Facebook. Когато опитам да вляза ми изписва следното:

Unfortunately, your computer may be infected with a virus.

Don't worry. We'll help you find and remove any infected files right away.

Следва "Продължи" и се появява:

Often, users who are infected with malware are tricked into running a malicious program, which infects their machine with malware. Remember, you should never run programs from sources that you don't trust.

"Продължи" :

Имаме удоволствието да Ви предложим McAfee Scan and Repair абсолютно безплатно. Ако има някакви заразени файлове McAfee Scan and Repair може да ги премахне автоматично. Ако предпочитате може да ги премахнете и сами.

By clicking this button, you are agreeing to the Условия за ползване на McAfee Scan and Repair.

Аз не искам да инсталирам McAfee. Какво да правя?

П.П. На компютъра си имам и Linux и там нямам проблем с "входа".Но аз ползвам най-вече XP и искам да реша този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.