Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Toxic_Poison

Алчността

Препоръчан отговор

Кога алчността се превръща в мания или тя сама по себе си винаги е маниакално състояние? Винаги ли може да се говори за алчност само в материален аспект или тя надхвърля тези рамки? Как най-добре се преодолява алчността? А вие алчни ли сте? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един човек ако е алчен, той е роден такъв и за тях максимум няма. Дори и всичките пари да има на света пак ще каже искам още .... И според мен алчността е само в материален аспект :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ковчег пък джобове няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен алчността е болестно състояние, т.е. някакъв вид мания. Никой не се ражда алчен, но мнозина стават такива по различни причини. Мисля, че алчността не се лекува. Прахосница съм. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм алчен за знания.от толкова много информация,съвсем се обърках. лошо нещо е алчността. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен алчността е болестно състояние, т.е. някакъв вид мания.

Никой не се ражда алчен, но мнозина стават такива по различни причини.

Мисля, че алчността не се лекува.

Прахосница съм. :)

Стрелците сме си с широки пръсти, та ни е простено.

:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стрелците сме си с широки пръсти, та ни е простено.

:P

Ако са ти широки на стъпалата,може да си нимфа,русалка. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно, алчността е манийно състояние, макар и да не е описана клинично като такова, и е много дълбока черта от характера на съответния човек. Но по мои наблюдения, алчните хора живеят по-лесно от останалите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алчност за какво? Аз лично съм алчна душица, много алчнея за внимание, любов, секс...все не ми стигат. И не мисля, че това ме прави лош човек. Човек трябва да мисли за себе си и да бъде здравословен егоист. Ай стига сте се правили на Деви Марии, че това клише, адски се изтърка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм алчна душица, много алчнея за внимание, любов, секс...все не ми стигат.

Според психоанализата алчността се явява заместител на сексуалното удоволствие - затова алчните хора са толкова силно обзети от своята страст към натрупване.

PS: В твоя случай "лакома душица" звучи по-удачно като израз. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според психоанализата алчността се явява заместител на сексуалното удоволствие - затова алчните хора са толкова силно обзети от своята страст към натрупване.

PS: В твоя случай "лакома душица" звучи по-удачно като израз. :)

Аааааааааа недей така, много алчни хора правят много алчен секс, едното не замества другото.А, кое им доставя по-голямо удоволствие, виж това не знам...Честно казано по отношение на материалното, тази алчност никога не съм я разбирала. Ама нека си го кажем де, че алчност не е синоним на богатство. Има алчни бедни душици, аз им викам Плюшкини хахаххаха

П. П"Има само едно нещо, което е по-хубаво от гърненце с мед... и това са две гърненца с мед." Мечо Пух

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааааааааа недей така, много алчни хора правят много алчен секс, едното не замества другото.

Алчният секс и пълноценният секс са различни неща. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алчният секс и пълноценният секс са различни неща. ;)

:) А, въпрос на гледна точка.

Аз предпочитам да ям от баницата, а не да я раздавам. И все сита си ходя. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) А, въпрос на гледна точка.

Аз предпочитам да ям от баницата, а не да я раздавам. И все сита си ходя. :D

Въпросът е да не преяждаш много, за да не те боли коремчето. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:)Рисковете на алчността :D Ама по-добре да ме боли корем от прекаляване, отколкото от незадоволяване(то тук и други работи болят, де...). ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изкарвате алчността едва ли не за хубаво нещо. Няма лошо в стремежа да имаш и, да имаш ... . Но, когато се наложи да дадеш "втората си риза" на този, който няма, за да не умре от студ (изключвам любовта и секса), тогава ...? Аз мисля, че когато алчността е в такива граници, че не позволява на човека да преодолее егоизма си, е лошо нещо, много лошо нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изкарвате алчността едва ли не за хубаво нещо. Няма лошо в стремежа да имаш и, да имаш ... . Но, когато се наложи да дадеш "втората си риза" на този, който няма, за да не умре от студ (изключвам любовта и секса), тогава ...? Аз мисля, че когато алчността е в такива граници, че не позволява на човека да преодолее егоизма си, е лошо нещо, много лошо нещо.

По-скоро показваме, че има и хубава страна. Обикновено алчността се води за негатив!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро показваме, че има и хубава страна. Обикновено алчността се води за негатив!

Алчният човек трупа, но не консумира. Това, за което ти говориш, не е алчност, а задоволяване на определени потребности. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алчният човек трупа, но не консумира. Това, за което ти говориш, не е алчност, а задоволяване на определени потребности. ;)

Презадоволяване на човешки потребности. ;)

Моята теза е простичка всяко чувство независимо дали е с положителен или отрицателен заряд, носи в себе си градивното и деградивното. От нас зависи..."ТИ избираш" :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята теза е простичка всяко чувство независимо дали е с положителен или отрицателен заряд, носи в себе си градивното и деградивното. От нас зависи..."ТИ избираш" ;)

Не подценявай лошотията у хората. Невинаги другите възприемат нещата като теб. :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не подценявай лошотията у хората. Невинаги другите възприемат нещата като теб. ;)

Ъъъъъъ животът не е Star Wars. Да си избираш на светлата или тъмната страна да застанеш. Хората носят в себе си и доброто и лошото. Адски се дразня на такива еднополюсни теми. Пишеш заглавие, а отговорите са предначертани. В случая-да оплюем алчните хора. Защо? Алчността може да роди амбиция, амбицията-успех. Не виждам лошо в това.

Разбира се, можем лесно да се забием в темата за нашите алчни политици, които трупат ли трупат на наш гръб, ама вече толкова пъти сме го писали, че дори и на клавиатурата ми й стана скучно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишеш заглавие, а отговорите са предначертани. В случая-да оплюем алчните хора. Защо? Алчността може да роди амбиция, амбицията-успех. Не виждам лошо в това.

Аз не оплювам никого - просто давам характеристика на алчността. И продължавам да твърдя, че ти определяш разни неща като алчност, които всъщност са нещо съвсем различно. Амбициозният и алчният човек са различни неща - осъществената амбиция може да облагороди човека, но алчността не може! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не оплювам никого - просто давам характеристика на алчността. И продължавам да твърдя, че ти определяш разни неща като алчност, които всъщност са нещо съвсем различно. Амбициозният и алчният човек са различни неща - осъществената амбиция може да облагороди човека, но алчността не може! ;)

А не, нищо не определям, не казвам, че са синоними, моля, моля...Казвам, че алчността може да има и добри резултати в зависимост от гледната точка.

Защо пък алчността да не може да ни облагороди?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо пък алчността да не може да ни облагороди?

Защото деформира психиката. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
;) деформира, твоята психика, моята си е в цветущо здраве :D :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...