Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Защо е калдата.ком, а не кладата? Какво е "калда" и има ли тя почва у нас - сериозно питам :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо е калдата.ком, а не кладата? Какво е "калда" и има ли тя почва у нас - сериозно питам :cool:

Kal - data

Редактирано от Ken (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми звучи като: Обади се на приятел + база данни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това спокойно може да се причисли към най-често задавания въпрос в сайта. Да се чудиш :cool:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E, то идва от user'a kal, a нали преди години беше известен в data.bg, та оттам kal.data.bg -> kaldata.com ;p btw, ударението не пада на първото А, за да не се чуди някой... кАлдата (като клАдата), а просто кАлдАта... като две думи просто... поне така си мисля аз де, винаги така съм го изговарял, ама сигурно заради миналото му :) Taка де... без дейта и такива :] едит: щом съм с регистрация тук от 2004г... значи някъде тогава се махна от датата... 2003та, може би...

Редактирано от SeeKnDestroY (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E, то идва от user'a kal, a нали преди години беше известен в data.bg, та оттам kal.data.bg -> kaldata.com ;p

btw, ударението не пада на първото А, за да не се чуди някой... кАлдата (като клАдата), а просто кАлдАта... като две думи просто... поне така си мисля аз де, винаги така съм го изговарял, ама сигурно заради миналото му :cool: Taка де... без дейта и такива :]

едит: щом съм с регистрация тук от 2004г... значи някъде тогава се махна от датата... 2003та, може би...

Аз преди съм си мислил, че калдата е част от дата.бг, но явно не е било така.;-)

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз преди съм си мислил, че калдата е част от дата.бг, но явно не е било така.;-)

мен,не ме бърка какво е името,важното е,че сайта е готин. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност изговаря се Калдейта :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност изговаря се Калдейта :eek:

Съгласен съм как е правилно, но много малка част изговаряха/изговарят data.bg като дейта.бг, а именно оттам стана известен адресът като калдата.бг :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мен,не ме бърка какво е името,важното е,че сайта е готин. :rolleyes:

Аз да съм споменавал, че ме "бърка" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А http://www.kaldata.net/ (английска версия) също ли е от kal и неговия профил в data.bg

като гледам да:

http://www.kaldata.net/aboutus.php

http://www.kaldata.org/aboutus.php

обаче българския сайт беше готин... ама преди магазина...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.