Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Пловдивчани, пазете любимците си

Efe

Препоръчан отговор

Тази нощ, в квартала ни, бяха отровени 2 кучета. Д-р Карагьозев спаси нашата Зара. Около 17.20ч. е погълнала парче месо и след 2,3 минути са започнали конвулсии и пяна от устата. Имахме късмет, че успяхме до 15 минута да я транспортираме до кабинета. През нощта остана в "интензивното" отделение на клиниката. Оживя. Не знаем дали ще има и какви ще са пораженията. Не може, все още, да уринира без катетър. Надяваме се и се молим да оздравее напълно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имахме болонка и се пускаше в двора на къщата ни ,комшийте я отровиха.Водеха я родителите ми на ветеринар и се оправи,но доста се измъчи животинката. Толкова мр*сни и лоши са повечето хора,че просто нямам думи.Да направиш това на едно невинно животно,което нищо не ти е направило си е престъпление. Пожелавам ви да се оправи напълно вашето куче : )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Офанзивата започна през януари на Бунарджика. Последната седмица е в кв. "Христо Ботев". Използва се отрова за растителна защита, която е много коварна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Черна е всяка "душа" пожелала някому смърт.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имахме болонка и се пускаше в двора на къщата ни ,комшийте я отровиха.Водеха я родителите ми на ветеринар и се оправи,но доста се измъчи животинката.

Толкова мр*сни и лоши са повечето хора,че просто нямам думи.Да направиш това на едно невинно животно,което нищо не ти е направило си е престъпление.

Пожелавам ви да се оправи напълно вашето куче : )

Може и да им е направило нещо, което ти или не съзнаваш, или отказваш да приемеш, че е лошо. Стопаните са склонни да фаворитизират любимците си и често отказват да приемат някои техни действия за неприятни за околните...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може и да им е направило нещо, което ти или не съзнаваш, или не отказваш да приемеш, че е лошо. Стопаните са склонни да фаворитизират любимците си и често отказват да приемат някои техни действия за неприятни за околните...

Какво ще направи болонка а - какви ги говориш

:angry:

Изяла ги е може би

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда направило им е .. Лая и се чуваше колкото на всяко обикновенно куче.Радваше се на хората,никого не е хапала.Изобщо който е имал такава порода куче знае какви са...

Какво толкова може да направи една куче което е супер дребно и не е злобно ?

Трябва да си доста психично неуравновесен човек за да убиеш животно ! Опитите за отравяне на животните е с цел убийството им !

Да убиваме животните,който ни дразнят ли ? То и много хора са дразнещи ама не тръгваме да им сипваме отрова !

Това е един живот ! Защо се определя само човешкия като такъв ? Животните и те имат душа и те изпитват болка.Могат да изпитват тъга и радост,с какво сме повече от тях освен умствените ни способности ?

Малко извън темата,който желае може да изгледа един страхотен филм направен по истинска история.Филмът се казва ''Хачико''

Може и да прочете историята в интернет.В момента в памет на това куче има издигнат паметник в Япония.Филмът е поучителен и в него се изразява любовта и предаността на животните към стопаните им. : )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда направило им е .. Лая и се чуваше колкото на всяко обикновенно куче.Радваше се на хората,никого не е хапала.Изобщо който е имал такава порода куче знае какви са...

Какво толкова може да направи една куче което е супер дребно и не е злобно ?

Точно тази идея ти подхвърлям, най-вероятно са си имали причина хората, но ти или не я виждаш или не искаш да я виждаш.

Трябва да си доста психично неуравновесен човек за да убиеш животно ! Опитите за отряване на животните е с цел убийството им !

Това, което коментирам е казуалния, а не моралния аспект на деянието им. Ако забелязваш, аз нито осъждам, нито адмирирам постъпката им. Друг ще ги съди, не аз.

Да убиваме животните,който ни дразнят така ли ? То и много хора са дразнещи ама не тръгваме да им сипваме отрова !

Не знам защо го казваш, аз си седя тихо и кротко у дома, мен кучетата ме обичат и аз нямам проблеми с тях. А за хора пък, дори не ми е и хрумвало да тровя. Това, което предлагаш е обосновано от някакъв елементарен реваншистки рефлекс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, което предлагаш е обосновано от някакъв елементарен реваншистки рефлекс.

Това НЕ е предложение и с това няма как да определяте думите ми след като дори не сте ги разбрали,а ги мислите за ''предложение'' .....

Не ми се разправя с вас ,приятна вечер от мен.Можете да си спорите колкото си желаете,но спорът ви ще е еднопосочен /ще си спорите сам/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това НЕ е предложение...

Това, че въобще го излагаш е достатъчно за да го имплицира като такова. Елементарен семиотичен анализ, срещу него нищо не можеш да направиш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отрядници ще ловят бездомни кучета

Това е начина за справяне с бездомните кучета и не трябваше да се допуска средствата, които се отпускат от години да потъват в нечии джобове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отрядници ще ловят бездомни кучета

Това е начина за справяне с бездомните кучета и не трябваше да се допуска средствата, които се отпускат от години да потъват в нечии джобове.

И това няма да проработи, защото нямат интерес да се справят с тях..

А за отровеното кученце - дано се оправи душицата! Продължавам да недоумявам как може да има такова "хора"? Изроди!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ланат е в монета, отровата която се ползва от отровителите. Без мирис и вкус е. Не зная защо, но я ползват гълабарите и у тях се намира.

И по-повод спора на Дарк и Ласкателев, ще кажа, че когато опитаха да отровят Азазел, Аз провокирах мангала за това му действие.

Няма да навлизам в подробности, как той всеки ден минава с питбула си и го насъскваше през оградата към Азито, от което за поне 45мин. целия квартал се вдигаше във въздуха от олелията им.

Определено очаквах поразия, я на колата, я на мен, но въобще не съм си и помисляла, че ще посегнат на Азко.

Още повече отровителя гледа питбули.

Хората сме странни същества, още по-странни са постъпките ни ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено очаквах поразия, я на колата, я на мен, но въобще не съм си и помисляла, че ще посегнат на Азко.

Още повече отровителя гледа питбули.

Хората сме странни същества, още по-странни са постъпките ни ...

Древна българска традиция е, ако много мразиш някого, да му отровиш кучето.

На мен ми отровиха доберман на 9 месеца...

По жестоко същество от човека няма!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зарка днес отиде "на лапи”за поредната система и антибиотик. Уринира без катетър, даже похапна малко вкусотийки. Рано е още за кардинални заключения, но най-страшното отмина.

Не ми хрумва какъв е мотивът да се разхвърля по този начин отрова в нашия квартал. Няма глутници, няма и много улични котки, домашните любимци не са агресивни, нито шумни.

Отровителят си знае. Може би се чувства значим, обществено полезен, всевластен... а бе получава душевен оргазъм, най-вероятно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от animalprograms
      През м. май т.г. американската компания Diamond Pet Foods, производител на редица марки храна за домашни любимци, включително Taste of the Wild, Diamond, Nutra Gold, и Nutra Nuggets Global, предлагани на българския пазар, предприе изтегляне от пазарната мрежа ("recall") на определени партиди от някои свои продукти заради свързани случаи на заразяване със салмонела.

Официалните съобщения посочваха единствено наличност на опасни партиди TOTW и Diamond в 16 щата и Канада, без да изяснят положението в останалите части на света, включително Европа, където компанията също пласира тези две марки плюс експортните марки Nutra Gold и Nutra Nuggets Global.

TOTW и Diamond. Производителят дава указания за разпознаване на опасните партиди от тези марки, които следва да бъдат избягвани. Индикаторите трябва да бъдат търсени в производствения код (PRODUCTION CODE), отпечатан на гърба на чувала, долу вдясно. Лошите знаци са "2" или "3" на 9-та позиция, и "Х" на 10-та или 11-та позиция. Датата за срок на годност (BEST BEFORE) е между 9 декември 2012 г. и 7 април 2013 г. (изт. diamondpetrecall.com). Пример:

"PRODUCTION CODE

TDW0103B31XAW
      BEST BEFORE 19/Jan/2013"

Индикаторите, които говорят за опасна партида, са в червено.

Nutra Gold и Nutra Nuggets. Няма официални указания за двете експортни марки и затова следва те да бъдат избягвани през следващите най-малко 12 месеца.

В случай, че вече сте давали на своя любимец TOTW или Diamond от опасна партида, или Nutra Gold или Nutra Nuggets, произведена след ноември 2011 г., наблюдавайте за симптоми на салмонелоза - понижен апетит, треска и коремни болки - и при наличието на такива, незабавно потърсете лекарска помощ.

Хората също могат да бъдат заразени с бактерията чрез докосване на гранулите. Симптомите на салмонелоза при човека са диария, повръщане, коремни спазми и треска.

--
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване